Zmigavci za bike

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Zmigavci za bike

Post by zotja »

Trazio sam na netu dali postoje zmigavci za bike i imaju li se negde kod nas kupiti.Medjutim mrka kapa,zanimaju me prednji i zadnji.Dosadilo mi je da izbacujem ruku i da se svaki put kada to ucinim vozaci mot.vozila se zapitaju sto ne izbacim i drugu ako mislim da vozim bez ruku.Ja jedino pored ruke i nogu sa pedale da odvojim,mozda tada provale da je u pitanju skretanje.Najbolje da to radim naizmence,cas ruka,cas noga,oponasajuci blinkanje zmigavca.

Tako lutajuci netom naletim na HR forum iz 2008me sa samogradnjom zmigavaca jednog genijalca sa komplet elementima,semom i sve u slici i reci.Moze da sljaka na 6 i 12V.Link: http://www.slabastruja.com/sSsSheme.asp?recID=15
Last edited by zotja on 12 Sep 2010, 15:51, edited 1 time in total.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Ako opet neko zna gde se ovakvi zmigavci daju kupiti nek ostavi neki kontakt.Odvikao sam se od lemilica,duvaljki,pumpica,tinola,kalaja.Ima 7,8 god kako ne sljakam bizmis sa telefonima a sa njime i lake popravke.Mada,nadjem Kineza sa pirincanih polja i pokrenem masovnu proizvodnju.Za par virsli Kinez ce ih napravi bar 100 kom.dnevno :) .Jooj vrti mi se u glavi,podigao me bizmis i zavrteo.
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Zmigavci za bike

Post by pedala »

Da te preduhrim sa silnim pitanjima, žmigavci, stop lampe i sirene sve to po odavno kinezi prodaju na budži :wink:
Vlada

born for trike
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Pazi nebi bilo nista ne verovatno da su Kinezi i ovo napravili medjutim radnje sve za soma i po jos nisu izmislili tako da ove dzmigavce nesto nisam siguran...Hmm,sad nadjem br.fona Planet Bikea u mobu,pozovem i covek kaze bas to sto i ti Pedalo.Kod njih takih detinjarija nema ali je video u Kineskom TC-u da ovako nesto postoji.

Mora ovoj mojoj kazem da uvije pitu sa sirom ili da turi gibu dok ne stigne tepsija bureka.

Al da ja za svaki slucaj te pitam Pedalo.Prekidac na guvernalu levo-off-desno,kontrolne lapice,zmigavci za napred i nazad.To si i ti video kod Kineza?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Zmigavci za bike

Post by shebez »

Zotja, da li si ti siguran da ti bas to nedostaje na biciklu?
Svetlo napred i pozadi su ok (obavezni) ali migavci... :?:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Zmigavci za bike

Post by pedala »

zotja wrote:Prekidac na guvernalu levo-off-desno,kontrolne lapice,zmigavci za napred i nazad.To si i ti video kod Kineza?
To čemu pričamo klinci već godinama vozaju a i gomilu toga sam poskidao sa bajseva. A dal si video onu ludost sa sirenom i rotacijom? :mrgreen:
Što se piva tiče ja lupam recke kao u tablićima
Vlada

born for trike
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Ok je,mislite da vec pomalo preterujem a to je pod utiscima,svasta sam sve napisao da cu montirati na bike.Zvucnike za Mp3,2 svetla napred,sad zmigavce i konacno samo mi fali jos rotacija.Nosace zvucnika i dalje razmisljam da spakujem ali ne za gradsku voznju,ne pristaje mojim godinama,sem ako ne mislim da mi tutnji na pr.Sinan Sakic.E onda je to opravdano jer za to bi covek imao precutno razumevanje.Kao gle ovog bolida,podsmeh sa sto kracim zadrzavanjem paznje na njemu i cao.Ja dan danas,a godine nisam otkrio zato sto ih je vise nego sto ih mogu sa sobom poneti,slusam dance muziku,znaci tutnjanje.Sta cu to mi dize energiju,stimulise me,gura.E sad ni to nije za nekog mojih god u spoljnjoj reprodukciji,zato to stavljam u drugi plan.

Opet sam se rasirio ko 'ticiji grip,al sad cu se vratim u okvire teme.Ja zbilja zelim zmigavce za bike.Sta ce off road bikeru zmigavci ili ne znam neko ozbiljnije sredstvo signalizacije kao sto je stop svetlo?Koga ce on o svojoj nameri u putu preko neke livade obavestavati,skakavce,bubamare,zeceve...Ja vise ne vozim auto,kraj,i da bih do neke bici stazice,manje prometne sabracajnice ili prirode dosao moram pola BG-a da prodjem krecuci se ponekad jezivo prometnim putevima.Zamislite ZR,NS put u predvecerje kad treba da se prestrojim za skretanje.Ja do kuce kad sa Ade idem bar 10tak km uvece idem putem gde ljudi divljaju sa kolima.Meni zmigavci konkretno trebaju samo za prestrojavanje,kada iz kolone za najsporija vozila treba da se prebacim u dve do tri kolone do skretanja.Znate kakav je osecaj kad vas bace u sendvic frku sirenama vozaci iz obe kolone sa svake strane.E zato hocu zmigavce.

Shebez,Pedalo,nemoj te molim vas da skapirate da me je vase pitanje nesto zacnulo pa sam imao potrebu nesto nasiroko da dajem objasnjenja.Jok bre :) momci,sve full ok,mi smo bikeri koji se savrseno dobro razumemo i ovde stapamo postovima.Poenta je da meni stvarno trebaju ti dzmigavci i to najvise da bi ih pozadi montirao,napred mi nisu ni toliko vazni.

Ja sam svasta kao vozac automobila pregurao...ne,o tome ne mogu da pisem,najcrnje stvari sam preziveo,eto...gledam i iz one i sada iz ove moje perspektive,a mene sad da neko klepi makar malo ja ostajem do kraja zivota u koljicima.Aj sad izvin'te sto opet pola romana napisa :) .Jel se nakupilo dve gajbe Pedalo u tablama :) ?
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Zmigavci za bike

Post by pedala »

zotja wrote:Jel se nakupilo dve gajbe Pedalo u tablama :) ?
Da dodamo još jednu recku/ tablu :D obuci zeleni signalizirajući prsluk i kad skrećeš u ruci drži crvenu lampu kojom treba praviti pokrete ispruženom rukom dole /gore do visine ramena :mrgreen: slično kao dok si bio vozač auta, pa onda sigurno znaš šta to predstavlja :evil:
Vlada

born for trike
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Ok vazi,tako cu da uradim kako si mi objasnio.Hvala Pedalo
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Zmigavci za bike

Post by Nitro No1 »

na sajmu u Nisu video sam na jednom standu retrovizore za kacket. Mala ogledalca, prikace se stipaljkama za kacket i mogu vam reci da izgledaju ko antene kod leptira, ali na moje odusevljenje jako lepo se vidi iza. Mala ogledalca velicine zipo upaljaca podesavaju se po potrebi. :) a zmigavce nisam video, mada nista nije nemoguce da se uradi.
... vetar u ledja !!
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Zmigavci za bike

Post by milke »

Nitro No1 wrote:na sajmu u Nisu video sam na jednom standu retrovizore za kacket. Mala ogledalca, prikace se stipaljkama za kacket i mogu vam reci da izgledaju ko antene kod leptira, ali na moje odusevljenje jako lepo se vidi iza. Mala ogledalca velicine zipo upaljaca podesavaju se po potrebi. :) a zmigavce nisam video, mada nista nije nemoguce da se uradi.
Samo što se meni čini da to više šteti nego što koristi, pošto dok god imaš to na glavi, imaš i dva mrva ugla. Bezbednije je da retrovizor stoji na kormanu, i to samo sa leve strane, s desne obično nema ništa da se vidi :)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Ima Serijski,ne upadljivo merkas butke prolaznicama i cekacicama na autobuskim stanicama :) .
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Zmigavci za bike

Post by pedala »

zotja wrote:Ima Serijski,ne upadljivo merkas butke prolaznicama i cekacicama na autobuskim stanicama :) .
A da predješ na ležeći bajs, pogled je mnogo bolji :oops:
Vlada

born for trike
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Zmigavci za bike

Post by Nitro No1 »

ma da i ja sam za to da ta oprema nije neohodna, zna se gde se i kako vozi bajs ;)
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Zmigavci za bike

Post by zotja »

Pedala je napisao:"A da predješ na ležeći bajs, pogled je mnogo bolji :oops: "

Nemoj da te Igor cuje,on deckonja po' Evrope sa njim obisao.Hmm...ovo sad bas budi odredjenu sumnju sto on vise preferira lezece :)
Post Reply