Avala 23. VI

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Avala 23. VI

Post by random »

Cuo sam neke glasine da bi ovog vikenda trebalo da se organizuje neka tura do Avale. Ima li neko vise informacija? Da li Pobeda tolerise ako neko ima koji mesec ispod 18 godina? Sta ce biti od tura uskoro sem onih u organizaciji Pobede i Zeleznicara?
Last edited by random on 20 Jun 2007, 20:52, edited 1 time in total.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

? Zna li neko?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Obzirom na mrtvu tišinu, izgleda da ti ne gine da im odeš na sajt ili telefoniraš.

A i šta će ti organizovana tura do Avale? :)
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ne pitam zbog sebe za Avalu - mada bi to bio laksi nacin da skupim neko vece drustvo, mrzi ih da se maknu dalje od kejova :p(jedan ortak koji ima avanturistickog duha nema trenutno bicikl :x). A sto se tice zvanja u vezi Avale ne vredi jer nemam pojma ko to organizuje. A za ture Pobeda/Zeleznicar to hocu. BTW, imas li (ili neko drugi) iskustva sa tim turama - sastav ekipe, dinamika...
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nemam pojma. Mislim da ti je bolje da pitaš na listi.
User avatar
mileinside
Posts: 13
Joined: 27 May 2005, 13:27
Location: Beograd

Post by mileinside »

Evo ovde sve pise

http://www.radionovosti.com/
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da, cuo sam u medjuvremenu, 10.15h okupljanje na trgu Pasica. Nego ovo za ogranicenje 20 km/h, jel to ozbiljno, ili je samo formalno, npr. predvidjeno kretanje grupe (pa na Biciklijadi je bilo ogranicenje 35), jer znam od ljudi koji su prosle godine vozili da se niz Avalu islo i 60-70. Steta je ne iskoristiti spust.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote:Nego ovo za ogranicenje 20 km/h, jel to ozbiljno, ili je samo formalno, npr. predvidjeno kretanje grupe (pa na Biciklijadi je bilo ogranicenje 35), jer znam od ljudi koji su prosle godine vozili da se niz Avalu islo i 60-70. Steta je ne iskoristiti spust.

60-70 ? To su verovatno oni tinejdzeri na caprjolama bez kocnica :-/

Uglavnom se to ogranicenje pominje kako neko ne bi pomislio da nece moci da stigne grupu,dakle da zaostaje.(privuci sto siri krug ljudi,raznih godista i biciklisticke spreme)

Ogranicenje na spustu ? Pa zamisli da hiljade biciklista juri bar 40-50kmh niz Avalu,a onda zamisli da jedan padne,a zatim svi drugi preko njega/nje ..
Na takvoj vrsti voznje svakako treba ograniciti brzinu u takvim situacijama.
Ako ces da jurcas niz Avalu,onda idi sam.

Imam malo iskustva sa takvim voznjama i policijskom pratnjom,
ali iz to malo iskustva se videlo da ta kola koja idu na celu nemaju predstavu kojom brzinom se krecu bajsevi po datom terenu.
Kada je bilo uzbrdica oni su isli brze,pa su bajkeri u boljoj formi pratili njih,
a oni sa losijom zaostajalil i rastezali grupu u nedogled,
ili su na nizbrdici isli 15kmh kada je i malo dete moglo da ide brze od toga.

Iz mojeg iskustva sa "kriticnom masom Varsavskom" nijednog momenta tokom vise casovne grupne voznje vise hilajda biciklista sa policijskom pratnjom,
nije dolazilo do rastezanja gurpe,ili do zastoja.
Dakle ili su poljski panduri pametniji,ili im neko od ogranizatora komanduje kojom brzinom da se krecu u datoj situaciji.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Možda 20kmč kao prosek? :P

Ja se niz Avalu ne puštam preko 40-45. Tesne i česte one krivine (i još automobili, pešaci, drugi biciklisti, drveće!) a ne jurim rezultat nego uživam u spustu.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ok, ako dosta ljudi ide na tu turu, razumem ogranicenje, ja sam mislio max 100 ljudi izdrzi do kraja, pa jos kada se razvuce, tempo moze da se i pojaca, tj. ako ides ispred kolone, sto na Avali je u principu u redu, jer nema saobracaja, a sacekas kolonu dole. Svakako nisam mislio na jurcanje u grupi. Neki su prosle godine tako neslavno zavrsili, i te price sam cuo. Ali ogranicenje po ravnom bi moglo da bude bar 25, doduse opet zavisi od ekipe koja tamo vozi.
U svakom slucaju Avala je relativno nadohvat ruke, sat i nesto sa NBGD, pa je to razumno, jedini problem je preziveti Avalski put, jer kola ne tretiraju isto jednog biciklistu ili dvojicu-trojicu (misle e ovaj moze lepo da se skloni). A sto se tice spusta nije ni meni bas cilj da jurcam kao majmun (a greska je ono za 60-70, 50 su bile brzine kako su mi rekli neki ucesnici), vec od Carapicevog bresta mi je u secanju da postoji dug prav spust (koliko dug ne znam, jer sam retko prolazio tamo), pa da moze da se opusti malo, a nije potreban toliko dug spust da bi se postiglo oko 50 (mada tu vec kocim da se bicikl ne zaleti previse).
Zaboravih da kazem najvaznije, odlaze se za 23.6. zbog vremenskih uslova.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Dakle, tura je 23.6, okupljanje u 10.15 kod Doma sindikata.
http://www.radionovosti.com

Trebalo bi ovu temu prebaciti u Najave.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Hajde bolje sa nama na Goč, šta misliš? Krećemo sutra (23.) popodne, pedaliramo u nedelju. Moguće da ću imati jedno slobodno mesto za bajk na nosaču, mada najbolje da se čujemo (064 1159852). Još nemam preciznu informaciju oko cene prenoćišta tamo u ski domu (motelu), Aca mi je pominjao neku cifru od 500 dindži. Gorivo do onde i nazad (sa putarinom) ne bi trebalo da izađe više od 800 dindži po glavi.

Aci ću ovoga puta da prepustim da osmisli maršrutu, ali ne sumnjam da će biti savršena, šumski putevi tamo su fenomenalni.

U principu bi to mogla da bude i jednodnevna tura (u nedelju) bez spavanja, ali mi je malo muka od pomisli koliko bi rano trebalo krenuti da bismo u neko razumno vreme bili na Goču, a ja ne mogu oba dana jer imam neke obaveze u subotu pre podne. Tako da mi se najelegantnije čini da krenemo u subotu posle podne, prenoćimo, a zatim čili & odmorni čitav dan u nedelju pedaliramo (vratimo se za Beograd u nedelju uveče, gledaću da stignemo pre ponoći).
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Hvala na pozivu, ali nisam na vreme video poruku, tako da je bilo kasno, a odgovaram tek sada (izvinjavam se zbog toga) jer sam bio dugo odvojen od Interneta. Kako je bilo?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Poshto sam (ex) chlan pobede mogu ti recji sa nekih 80% tachnosti da MTB klub POBEDA vishe ne postoji. To je to.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Pobeda postoji sa 100% tacnosti, ali ove godine nije bilo sanse da se organizuje liga trka.
Nikola i ja smo redovni na trkama. Srdjan ove sezone gotovo nije imao slobodan dan od posla, studiranja, pa je propustio desavanja. Nema ljudi kao sto ih je bilo prosle sezone, ali daleko od toga da ne postoji.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply