Golija od 24. do 26. oktobra 2008.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Post by barda »

Odlične fotografije i tekst :P , ali nije to to dok svojim očima ne vidiš 8)

Ovo sam pronaša u nekim novinama kao misao, citat i slažem se 100%

"Kažu da su gotovo sve materijalne stvari lepše dok ih samo priželjkujemo, a kada do njih dođemo, čarolija se gubi i polako nestaje. S putovanjima je situacija suprotna - utisci koje s njih ponesemo gotovo uvek nadmašuju sve što smo do tada zamišljali, obogaćujući nas zauvek. Stoga su delovi tih naših opažanja, preneseni u fotografije koje sa sobom donosimo, od neprocenjive važnosti za svakog putnika. I uvek nas iznova vraćaju na ta mesta... "

Koji su bili njih vraća sigurno, a nas mami da tamo odemo! :D
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Post by Gosha »

Posto sam se tek registrovao i ovo mi je prva poruka, za pocetak da vas sve pozdravim. Inace po ovom forumu voajerisem vec 9 meseci, pa sam se evo i porodio :D

Nisam se ranije prijavljivao i oglasavao jer bicikl vozim mnoooogo redje i manje od svih vas (malo po nasipu pored blokova, maksimum do Ostruznice i nazad :D ) , ali me je privukao freebiking.org fantasticnim fotografijama i lepo srocenim pricama Goce i Saleta. Cekao sam celo leto da se potrefi neka bajkerska tura po terenima kojima se i vozilom moze proci, a da u to vreme nemam neke poslovne ili porodicne obaveze.

I na moju veliku srecu, to se desilo prethodni vikend. Za one koji su citali Saletov izvanredan i detaljan prikaz putesestvija po Goliji, ja sam onaj: "Tu su bili i naši 4x4 prijatelji, Goran i Sandra, koji su se družili sa nama tokom oba dana, njuškajući po Goliji malo drugačijom trasom, obilazeći pritom i manastire, čiju ćete priču takođe imati prilike da pročitate na stranicama Freebiking sajta." :D

I tako, u ocekicvanju da Sale uskoro pokrene "stranicu u pripremi" Freewheeling :D ja sam ipak resio da se i pre njene pojave zvanicno registrujem i na forumu. Kao sto je Sale najavio, napisao sam i par redova o nasem nesto drugacijem prolasku Golijom, pa ocekujte da i to uskoro bude na stranicama sajta. Dotle mozete pogledati 20-ak slika koje smo mi usput napravili malim amaterskim IXUS-om, a primeticete da su nam se trase dobrim delom i poklapale :D

http://picasaweb.google.com/gosha969/GolijaOktobar2008#

E sad, ne znam da li se linkovi ovako ostavljaju :?: ali ako ne uspe sa kliktanjem, uvek mozete upotrebiti copy/paste :D

Jos jednom pozdrav svima koji ovo citaju, raspisah se za svih 9 meseci koliko do sada nisam :D
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

Evo i moje sličke na: http://nikola.fotopic.net/c1603123.html
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Gosha wrote:Posto sam se tek registrovao i ovo mi je prva poruka, za pocetak da vas sve pozdravim. Inace po ovom forumu voajerisem vec 9 meseci, pa sam se evo i porodio :D

Nisam se ranije prijavljivao i oglasavao jer bicikl vozim mnoooogo redje i manje od svih vas (malo po nasipu pored blokova, maksimum do Ostruznice i nazad :D ) , ali me je privukao freebiking.org fantasticnim fotografijama i lepo srocenim pricama Goce i Saleta. Cekao sam celo leto da se potrefi neka bajkerska tura po terenima kojima se i vozilom moze proci, a da u to vreme nemam neke poslovne ili porodicne obaveze.

I na moju veliku srecu, to se desilo prethodni vikend. Za one koji su citali Saletov izvanredan i detaljan prikaz putesestvija po Goliji, ja sam onaj: "Tu su bili i naši 4x4 prijatelji, Goran i Sandra, koji su se družili sa nama tokom oba dana, njuškajući po Goliji malo drugačijom trasom, obilazeći pritom i manastire, čiju ćete priču takođe imati prilike da pročitate na stranicama Freebiking sajta." :D

I tako, u ocekicvanju da Sale uskoro pokrene "stranicu u pripremi" Freewheeling :D ja sam ipak resio da se i pre njene pojave zvanicno registrujem i na forumu. Kao sto je Sale najavio, napisao sam i par redova o nasem nesto drugacijem prolasku Golijom, pa ocekujte da i to uskoro bude na stranicama sajta. Dotle mozete pogledati 20-ak slika koje smo mi usput napravili malim amaterskim IXUS-om, a primeticete da su nam se trase dobrim delom i poklapale :D

http://picasaweb.google.com/gosha969/GolijaOktobar2008#

E sad, ne znam da li se linkovi ovako ostavljaju :?: ali ako ne uspe sa kliktanjem, uvek mozete upotrebiti copy/paste :D

Jos jednom pozdrav svima koji ovo citaju, raspisah se za svih 9 meseci koliko do sada nisam :D
Nadam se da ces i u buduce voziti svoj 4x4 terenac sa nama jer je druzenje sa vama bilo zadovoljstvo kao i voznja bajsa uzbrdo bez tereta koji smo uvalili vasem dzipu na grbacu :wink:
Željko
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Post by Gosha »

ktm wrote:Nadam se da ces i u buduce voziti svoj 4x4 terenac sa nama jer je druzenje sa vama bilo zadovoljstvo kao i voznja bajsa uzbrdo bez tereta koji smo uvalili vasem dzipu na grbacu :wink:
Ja se nadam da cu jednog dana voziti i bajs sa vama :D Ali za sada me ono "zena, sitna deca, posao" prilicno okupiraju da bih imao vremena za sticanje potrebne kondicije... A dotle, ako ZSDP dopuste :D i staze budu bar "kamionski prohodne" kako rece Sale :D , trudicu se da prisustvujem.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ooo Gorane, vidim stigli ste i do Žiče po danu :)

A što se tiče vožnjica, bilo na dva, bilo na 4 točka, dijagnoza je - zaražen si 8)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Post by Gosha »

alazovic wrote: A što se tiče vožnjica, bilo na dva, bilo na 4 točka, dijagnoza je - zaražen si 8)

L.A.
Ma nisam :D . Nego vidi kakav lep vikend, a nista nije organizovano :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Kako bre nije, ti ne čitaš najave?

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/mikulj.html

Tura je bila sjajna, jedino što verovatno tebi i Sandri ne bi odgovaralo je to što nismo imali komforan smeštaj. Ali nekih 32 km dalje (odnosno bliže), u Lisinama, isti se bez problema mogao obezbediti...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Post by Gosha »

bluealek wrote:Kako bre nije, ti ne čitaš najave?
Čitam, čitam redovno, nego sam mislio na točkove :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

A evo i moje galerije, bolje ikad nego nikad!

http://alazovic.fotopic.net/c1611160.html
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Post by Gosha »

alazovic wrote:A evo i moje galerije, bolje ikad nego nikad!
Nisi brz, al' imas dobro oko :D
Post Reply