Trek NS-Rakovac-Zmajevac-Venac-NS u FB Atlasu

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Trek NS-Rakovac-Zmajevac-Venac-NS u FB Atlasu

Post by bluealek »

Nikola iz Novog Sada nam je poslao jednu od svojih omiljenih bajkerskih maršruta da bude uvršćena u Fruškogorsku sekciju Freebiking Atlasa i ona se našla na adresi:

http://www.freebiking.org/Atlas/VBG/Tre ... riski.html

Čestitam Nikoli na trudu i ponovo pozivam ostale fribajkere da se svojim prilozima priključe ubrzanom rastu ove baze vožnji korisne za sve nas. S tim što morate da uložite truda koliko i Nikola da bi se materijal mogao naći u Atlasu, što znači da sem slanja „suvog“ treka (po mogućnosti sa ponekim waypoint-om) treba da pošaljete i opis trase (pođite od pretpostavke da administrator tuda do sada nije vozio), kao i nekoliko po mogućnosti što indikativnijih fotografija. Hvala unapred!
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Trek NS-Rakovac-Zmajevac-Venac-NS u FB Atlasu

Post by Nikola »

Kad smo već kod slika ... ovj Tito mi je bio tako dobar morao sam da ti ga pošaljem :D ... kao neki Če ... a treba tamo da se ode pa da osetite tu tišinu.... tamo kao da je vreme stalo i da je juče prošao tu sa partizanima :)
User avatar
gordan
Posts: 5
Joined: 30 Nov 2006, 12:08
Location: Novi Sad

Re: Trek NS-Rakovac-Zmajevac-Venac-NS u FB Atlasu

Post by gordan »

mala primedba - na profilu visine tacka "iriski venac", prema grafikonu, ima visinu oko 500m. Medjutim ispravno je (pogledaj topgrafsku kartu) oko 450m (sama raskrsnica je na tacno 444m).

treba napomenuti da postoji mogucnost da se ovaj put produzi tako sto se, pre nego sto pocne pravi uspon, skrene na asfaltni (nekad bio, sada asfalta ima samo u tragovima) put koji prolazi pored kamenoloma, a izlazi kod restorana "Zmajevac" na fg greben (na karti taj put se odvaja od ovog opisanog u treku kod slova "Z" u reci Zmajevac).

ostatak teksta, kao i vesto skrivanje jelovom granom dodatka koji je nepoznati autor napravio na Titovom mozaiku, je za pohvalu :)
Last edited by gordan on 12 Feb 2009, 10:21, edited 1 time in total.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Trek NS-Rakovac-Zmajevac-Venac-NS u FB Atlasu

Post by Nikola »

Da treba malo niže ta oznaka za Venac da ide ... to je moja greška ali nije tako strašno ja sam namestio Venac na najvišu tačku a najviša tačka je ono skretanje zemljanog puta za popovicu 200 metara pre raskrsnice gde je punkt na maratonu ... mislim da se zove Kraljeve stolice? Treba waypointe raditi kad si odmoran :D

ps: ako treba poslaću novi visinski profil sa ispravkom ... ali u suštini mi ovde pričamo o pomeranju te linije za oznaku Venca 1.5 mm udesno :?

ps2 : kad bolje razmislim nema potrebe ništa da se menja ... to ti je sve Venac ... i repetitor je Venac pa je 2km dalje od raskrsnice
Post Reply