BaseCamp

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

BaseCamp

Post by barda »

Malo sam počeo da se interesujem za GPS i počeo da skidam softvere, gledam, probam i sviđa mi se :D

Skinuo sam sa neta MapSource i neke karte, obične i topo, a skinuo sam i BaseCamp.
U njega (BaseCamp) mogu da učitam trek sa Kučajske ture, ali kako da u BaseCamp instaliram topo mape?
Koliko sam shvatio, u verziji SCGRoute 2.O ima topo karte Fruške Gore, Kučaja, Kopaonika, ali kako da ih vidim u BaseCampu?

Da li možda ovo ima veze:

WARNING: This software will not work unless you already own a BaseCamp or MapSource product
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: BaseCamp

Post by alazovic »

Base Camp vidi samo karte sa DEM visinskim profilima :oops:
Dakle, samo NaviGuide Hungary 5.0 ili SCG Route DEM - ne ovaj običan, nego posebno poručiš od Pere DEM verziju :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: BaseCamp

Post by barda »

Aha, vidim ovde da se Bole već raspitivao!

http://www.gps-srbija.com/viewtopic.php ... 517488fa04

bolens,
već dugo, od update-a čekamo SCGR20DEM... ali nikako da stigne sa servera. Poslednja verzija karte koju smo uradili sa Digital Elevation Modelom (DEMom) je verzija 1.9. Standardno distribuiramo verziju bez DEM podataka zobg velike razlike u težini, i brzini iscrtavanja na nekim starijim uređajima...

Hvala!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: BaseCamp

Post by barda »

Malo da osvežimo ovu temu Garmin Base Camp

Mogu da kažem da je u ovoj poslednjoj verziji 3.2.2 , napokon, urađeno sve kako treba :D

Dugo smo čekali, ali se isplatilo.

Najviše me je nerviralo to što ne prikazuje na visinskom profilu ukupan uspon, ali su sada to napravili, čak i kada selektujete deo treka na visinskom profilu, za taj deo da sve podatke (dužinu, max i min elevaciju, uspon i pad, stepen)

Sve u svemu lepe novosti za one koji koriste Garmin karte za offroad :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply