DealExtreme - za svaku preporuku

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by barda »

Ko hoće malo da odmori ruke :D

http://www.dealextreme.com/p/aluminum-a ... ebar-67297
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
miloš.Xgen
Posts: 19
Joined: 05 Jun 2008, 21:48
Location: Zrenjanin

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by miloš.Xgen »

IRalic wrote:Takodje preporucujem. Ja sam uglavnom kupovao LED lampe, Li-Ion baterije i punjace.
No ali nikada nisam placao iz ove nase mile nam i drage zemlje (jer ne moze paypay da se otvori)
a takodje sam sve slao u inostranstvo (odakle sam i platio preko prijatelja) pa licno donosio odande.
Jedino sto sam slao direktno ovde je LED emiter, jedna dioda sto bi rekli, nesto tesko 1 gram i zamotano u rolnu vazdusnih jastucica ;)
sa deklarisanom vrednoscu od 12 USD na sebi, koliko i stvarno kosta.

Verujem da takva roba ne bi prosla nasu carinu bez udaranja reketa, ali opet, dobor je eto da ipak moze nesto da se resi odavde,
a bez potezanja poznanstava preko grane.

Samo kako to sa tom Intesa interent karticom da mozes da se registrujes na PayPal sa kakvom god hoces adresom ??
Da li adresa mora da bude validna ? Ili bilo sta upises ? Moze kakva druga zemlja ?
Jako bi mi dobro to doslo, za placanja i porucivanja razne vrste .
.

Mislim da iz Bardinog posta nije možda dovoljno pojašnjeno :
Postoje dva načina plaćanja
1. direktno sa visa internet karticom (konkretno banke intesa) bez posredovanja Pay Pala-gde Deal Extreme daje sigurnosni server za plaćanje.
Otići u intesu i otvoriti dva devizna računa (jedan je vezan za sredstva na Visi a drugi je običan sa koga prebacite onoliko deviza koliko vam zatreba na ovaj račun vezan sa Visom neposredno pre plaćanja ( da vam devize ne stoje non stop na internet Visi)-i to uraditi on line preko portala Intese.
2.Preko Pay pala gde se na njemu registruju neke platne kartice(može viza-intesa)...a samo registovanje Pay Pal -a neka vam je svevišnji u pomoći...to u ovoj zemlji čeka i čeka .... i tu ima varijanti o kojima je bilo reči :)
Pozz
Sve u svemu sajt biva sve bolji :D
Pozdrav ,
Miloš
Last edited by miloš.Xgen on 10 Dec 2011, 23:39, edited 1 time in total.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by barda »

Prijatelj kaže da ovi brže šalju od DealExtrema i jeftiniji su - treba ga istražiti...

http://www.tinydeal.com/

Ja sam video za neku foto opremu da je u pravu - i razlikuje se roba :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
cyberkat
Posts: 6
Joined: 10 Aug 2011, 10:42
Location: Novi Sad

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by cyberkat »

Jaooo onaj Car swivel mount i USB charger za kola je bas ono sto mi fali. Bookmarkovah linkove, moram to naruciti pod hitno (cim stigne plata :lol: ) i cim provalim to sa tim karticama...... (trrkom odoh u Intesu.... )
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by barda »

Nisam mogao da izdržim, a i ovde da ne progovorim :x

Evo jedan primer zašto ne treba da budete majmun i uzmu vam 10x više!

Fotodiskont 17 evra

TinyDeal 1.75 evra i donese ti poštar kući


Primer 2 (4x skuplje - ovde su bili skromniji )

Camera Strap

Fotodiskont 40 evra

Tiny 11 evra
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by shebez »

Malo tudjih iskustava:
http://littlehedone.blogspot.com/2013/0 ... -jebe.html :?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by IRalic »

ima jos takvih ;) castitam svima "dolazak" PayPal-a u Srbiju :lol: dok se u svim drugim civilizovanim zemljama
transakcije bez problema obavljaju u oba smera, bez ikakve smaracine sa porezom i carinom (u okviru danih limita)
samo kod nas su izmislili da se ipak mora platiti PDV
A to sto je veca dara nego mera, to nema veze, ipak su to nova radna mesta i sve to :D
sve ce to platiti poreski obveznici, tojest drzava iz budeta novcima svih nas, a pa i nas koji ne kupujemo seksi levke i magnete u Kini.

Sve to ukazuje da jenu bolnu, ali istinitu cinjenicu: mi nismo civlizacija.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by luuzzzeer »

Pocetkom marta porucio sam gomilu gedzeta za biciklizam u tri paketa ukupno oko 200E vrednosti. Sve do malo pre sam u dnevnom kontaktu bio sa kustomer servisom iz razloga sto velika vecina od porucenih stvari trenutno nije dostupno (iako se isti artikli i ovog trenutka mogu poruciti).
Neke artikle cekao da se ponovo nadju u skladistu DX-a, neke sam izmenio, ali ni zamene nije bilo, itd, itd sve do malopre.
Otkazao sam sve pakete...

I kako sam procitao sada i PDV treba da platim, pa ako jos treba da idem za NS ili BG na neku carinu nista necu jeftinije proci nego da sve kupim kod nas. A jedina stvar zbog kojeg mi se dopao ovaj sajt su cene i veliki izbor :)
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by makicom »

U FAQ-u sajta pise da su iskazane cene izvozne, bez ikakvih taksi i poreza, zato i jesu generalno dosta nize. Inace u svakoj evropskoj zemlji u kojoj kupite proizvod u ceni se nalazi i PDV. Ako isti proizvod iznosite iz strane zemlje (tj. uvozite u Srbiju) imate pravo da trazite povracaj PDV-a, jer ga placate prilikom ulaska u sopstvenu zemlju.
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by luuzzzeer »

Da se ispravim :)
Postar donese posiljku sa carine, placa se PDV 20% prilikom preuzimanja paketa i postarina prema vazecem cenovniku poste.
Drugaru je juce stigao paket.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by shebez »

Sta znaci to postarina po vazecem cenovniku poste kad su kinezi vec platili postarinu.
Odakle ti oni obracunavaju od Kvandzoa u Kini ili od granice kad udje posta na Batrovcima ili od carinarnice.
Kakvi su to prevaranti, treba se zaliti kinezima pa neka ih oni pritisnu sto ne isporucuju o njihovom trosku do kraja odredista tj. do adrese kupca.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by pedja »

Postarina se placa za slanje novca.
Ivan084
Posts: 11
Joined: 23 Jul 2013, 19:54
Location: Beograd

Re: DealExtreme - za svaku preporuku

Post by Ivan084 »

Ja dva paketa poručio i ni jedan mi nikad nije stigo.... valjda ovi naši na carini :evil:
Post Reply