Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

Helou :)



Sajt nije nesto posebno, ali stvari pokazane na njemu lepe pa vade prosek ;)
Prikolicica je super stvar, ja sam odusevljen :)
Sad jedino sto kosta dosta vise nego opcija sa klasicnim paktregerima i bisagama na biciklu.
Ali svakako vredi ako bicikl nije bas za kacenje paktregera, ako se zeli prikolica otkaciti i ostaviti u "baznom kampu",
i naravno ne opterecuje tockove samog bicikla, sto je dosta vazno ako se vozi po losim putevima, ili van njih.

Sto se tih bisaga tice, moje licno misljenje, i sakupljeno moje i iskustva drugih, dakle nevezano za to sto ja prodajem,
kazu koliko para toliko i muzike, ali dzaba ti sto je muzika jeftina ako pevacica falsira do bola i posle te boli glava celu noc ;)
Taj gornji deo nije ranac, nego prakticno torba sa tregerima, pa mozes da taj deo "nosis kao ranac",
ali daleko je to od i nekog najosnovnijeg ranca i njegove udobnosti.
35-50 eura ces dati za nesto sto nije vodonepropusno - impregnirani materijal odoleva vodi neko vreme(neki duze neki krace)
ali i tako ce pustiti na savovima i svuda gde je prosiven, kao i na rajsferslusima,
sistem kacenja slab (plasticne kukice,kopce sa kaisevima, cicak trake,itd),
i pitanje je koliko je to kvalitetno sasiveno, dal je materijal jak, dal ce savovi da popuste posle prve turice ili ne.
Pokrivac za kisu je super stvar, ali kad ti je bicikl parkiran na kisi.
Kad vozis, i pored blatobrana za cas ces bisage i njihov sadrzaj natopiti sa unutrasnje strane jer tockovi bacaju vodu.
Nepitaj me kako sve to znam! :evil:

Ja sam slicne takve kupio za svoju prvu turu (12 dana od Beograda do Gevgelije i nazad do Skoplja)
Drugog dana mi je sve bilo mokro posle pljuska, iako sam pazljivo pokrio i ususkao bisage odgore sa kesama za smece.
Treceg dana sam ne bas potpuno suve stvari(bilo mnogo hladno i oblacno) stavljao prvo u kese za smece,
pa onda tek u bisage.
Istog tog dana opet pljusne u poslednjih 15 minuta voznje pre cilja za taj dan.
Vadio sam kese koje su plivale u vodi unutar bisaga ;) Srecom kese nisu popustile, pa je vecina stvari bila suva,
a bisage sam morao pod mlazom iz creva da perem iznutra, jer su bile pune blatnjave crvene vode.
Petog dana su pocele da pucaju po savovima, posle ture su bile prakticno za baciti.
A da, rajsfeslus na gornjoj torbi mi je jos prvog dana ustinuo dusek i probusio ga, pa sam spavao na ladnoj zemlji :x
a poslednjeg dana ture nije hteo da zatvara uopste.
E odmah na jesen te godine sam porucio par Crosso bisaga preko tih Poljaka koje sam upoznao na toj turi ;) bese daleka 2004. godina :)
I onda su me svi ispitivali a gde si kupio, a kolko si platio, a oces da doneses nama, i tako par po par ... ;)

Bisage su nesto na cemu ne treba stedeti, i gde posebno vazi ono "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
Dakle posluzice ti neko vreme takve, i onda ces morati kupiti druge, obicno te bolje koje si u startu mogao kupiti i resiti problem na samom pocetku.
Dakle samo je pitanje hoces li to "na rate" i glavobolju, ili odmah da resis u startu kako valja i budes bez glavobolje i brige.



Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

Jaoj, tek sad zapazih kod tih Kellys da pise "Lako montiranje pomoću čičak trake." i slatko sam se nasmejao :mrgreen:
Cicak traka je inace super stvar, pronalazak ravan samom pronalazku tocka, ali je za montiranje i demontiranje bisaga prava nocna mora,
kad treba ruke da zavuces izmedju bisaga i paktregera/tocka i tamo s tim petljas na slepo.
Pogotovo je interesantno kada je sve to mokro i blatnjavo .. (ne pitaj me kako to znam ;) )

Ako budes hteo pazariti takve, onda najbolje te sa CB, jer na slici vidim plasticne kuke(i kaze u opsiu),
dakle samo nabacis na paktreger (te bocne), al mi nije jasno gde su i za cega te 4 cicak trake, dal na donjem delu bocnih,
i na gornjem delu za dodatno pricvrscivanje za platformu paktregera ?
Uglavnom bolja varijanta nego Kellys i one druge koje nemaju kuke, ali opet kaze, od strane tocka (mokro,blatnjavo,prasnjavo) kod montaze/demontaze ne bi trebalo nista da se pipa, jer na biciklu bas i nemamo cesmu sa sapunom da peremo ruke posle svakog kontakta sa bisagama ;)


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

Odlicno si primetio! Ja, tupadzija, nisam se ni setio da pogledam info o nacinu montiranja... Samo sam gledao fotke :roll:
Uhhh nazad za crtacu tablu :(

Nervira me siromasna ponuda ovakvih dzidza bidza kod nas u Krusevcu. Imamo neke dve radnjice gde sta god da ih pitas nemaju, ali mozda moze da se naruci, ALI ne moze odmah nego ... "Dodji za jedno X dana pa cemo da vidimo sa dobavljacima" :(

Najgore mi je sto ja sa ovih fotki ne mogu da ocenim koliku realnu zapreminu ove bisage imaju. Ne bih ja ni puno stvari stavio. Bilo bi super kad bih u bocne bisage uglavio satorce, vrecu i podlogu, a ovaj gornji deo (ranac) da mi bude za par nekih rezervnih majica i tako te neke drangulije...

Kao i uvek, moram da dodjem do Beograda pa da pogledam to uzivo :roll: ... i naravno da puknem 15e za kartu :(

Inace dobre su i ove bisage na tvom sajtu, ali mi stodza+ evra kvari utisak :) Da su samo bisage ono sto meni fali pa i ajde... ali meni sve fali :) Ti ako imas da preporucis nesto do max 50e (a da mislis da vredi) javi.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

Ha! Tek sad sam video ovaj tvoj pretposlednji tekst :)
Uhhhh na teske muke me bacas :) Znaci da ne merkam uopste do 50e bisage...Uhhhh :(
Pa nista, onda da vidim koliko ce ostale stvarcice da me iskostaju pa da vidim sta cu i kako cu.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

LongDistance wrote:Ha! Tek sad sam video ovaj tvoj pretposlednji tekst :)
Uhhhh na teske muke me bacas :) Znaci da ne merkam uopste do 50e bisage...Uhhhh :(
Pa nista, onda da vidim koliko ce ostale stvarcice da me iskostaju pa da vidim sta cu i kako cu.

Kakvu crnu kartu do Beograda, pa dodji biciklom :) El si Long Distance il nisi :)
Mada je i pitanje sta se moze naci u Beogradu da se pogleda i opipa.

Nije problem to "do 50e" , nego u tome sto nude za te pare, tj ne nude.
Moja preporuka svakome ko ne namerava da potrosi puno novca, a treba 100% vodonepropusno, kvalitetno i trajno
je Crosso Dry Big, tj par 60l za pozadi. U njih staje sve sto ti treba ako ne ides bas na put oko sveta,
eventualno sator moze izmedju njih na platformi paktregera, posto su stapovi satora obicno duzi od 40ak cm pa ne mogu stati unutar bisaga.
65 eura i nije toliko mnogo vise od tih 40-50 koliko su te sto se nude po nasim radnjama.
Solidan paktreger ima vec sa 1500-2000din u lokalnim radnjama, Capriolu i sl.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by LongDistance »

Hehehe ja sam u stvari kontao suprotno. Da dodjem do Beograda, kupim biciklenche i onda polako klaj klaj do kuce :)

Sto se tice tih sipki za sator... Pre jedno mesec dva uzeo sam u Gori neki Ferrino MTB a sipke su mu oko 35cm :)
Cini mi se da je oko 20x35 kada je zapakovan. Svidja mi se zato sto je mali, a ipak dovoljno veliki da u njega stane i bicikla 8)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pitanje vezano za menjace...

Post by IRalic »

LongDistance wrote:Hehehe ja sam u stvari kontao suprotno. Da dodjem do Beograda, kupim biciklenche i onda polako klaj klaj do kuce :)
Moze i to ;)
Sto se tice tih sipki za sator... Pre jedno mesec dva uzeo sam u Gori neki Ferrino MTB a sipke su mu oko 35cm :)
Cini mi se da je oko 20x35 kada je zapakovan. Svidja mi se zato sto je mali, a ipak dovoljno veliki da u njega stane i bicikla 8)
Najs :) Sa 20x35 staje u sve velike Crosso bisage i jos ostane mesta za sudoperu sa sve slavinom ;)
A bogami staje i u male, samo onda ne moze i sudopera ;)

Ali cekaj, unutra stanes i TI i biciklu isto vreme ? :D


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by LongDistance »

Ahaaaa 8)

Evo skljocnuo sam da vidis kako to izgleda :) Photobucket mi prikazuje fotke obrnutim redom tako da kreni da gledas od zadnje

http://s1233.photobucket.com/albums/ff3 ... ino%20MTB/

Probao sam negde pocetkom marta da prespavam kod sebe u dvoristu ovako (zajedno sa biciklom) i mogu da ti kazem da je skroz ok. Treba samo da izmislim nesto sto mogu lako da nakacim na zadnju glavu da se ne bih izmastio u toku noci.

Inace ova vreca mi nije dobra. Ok je ona, topla je i tako to, ali mi drzi noge prljubljene jednu uz drugu :( Moram da potrazim neku vrecu koja bi bila dovoljno siroka da mogu jednu nogu da savijem 90 stepeni u kuku.

By the way, ova 2 plava tregera ne dolaze uz sator. Njih sam ja dodao za svaki slucaj da drze stabilnost bicikli da se ne prevrne :)
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Nesha »

Ček... Šta će ti bicikl u šatoru?!? Nećeš valjda tako da kampuješ?
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by LongDistance »

U sustini ovo je samo rezervni plan. Ako se zaustavim negde u nekom selu i pitam nekoga da prenocim kod njega u dvoristu onda logicno biciklu ostavim bilo gde (u garazi, ispod nadstresnize, u podrumu...)
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Nesha »

LongDistance wrote:U sustini ovo je samo rezervni plan. Ako se zaustavim negde u nekom selu i pitam nekoga da prenocim kod njega u dvoristu onda logicno biciklu ostavim bilo gde (u garazi, ispod nadstresnize, u podrumu...)
Ma bilo gde da kampuješ, bicikl ostaviš odmah pored šatora (u zaključaš ga za svaki slučaj):
https://picasaweb.google.com/lh/photo/U ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/Y ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/R ... directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/5 ... directlink
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by IRalic »

:lol:

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Rezoman
Posts: 13
Joined: 15 Jul 2012, 13:08
Location: Novi Bečej

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Rezoman »

Zeleo bih da chujem vashe mishljenje o ovim bisagama -> http://www.prodaja.vector-bikes.com/ind ... t&Itemid=1

Hvala unapred.
Budi promena koju zeliš da vidiš u svetu. - Mahatma Gandhi
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by shebez »

100% vodonepropusne :? sumnjam...
Kako li mere da li nesto propusta vodu?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Bisage (i još ponešto - gde naći)?

Post by Grujic »

Za te pare to je dobra investicija. Ja imam Crosso Expert i sluze me vec 7 godina. Ovaj model je ok, slabu kisu ce sigurno izdrzati a i inace ko vozi po pljusku :). Dobra stvar je sto ima dosta dzepova i samim tim je olaksano pakovanje stvari.
Post Reply