Freebiking dress 2013

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Locked
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Prošlo je dosta vremena od onog, već starog Freebiking dresa koji smo radili 2009. godine. Možda da preko zime, dok ne vozimo aktivno diskutujemo o novom parčetu Frebiking opreme - dresu, koji bi nosili u sledećoj godini, po čemu bi se prepoznavali ako se i ne poznajemo :D .

Ovo je moj predlog:
http://s6.postimage.org/j6b0dpsc1/freeb ... s_2013.jpg
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

uuu extra izgleda... eto ja sam ti prvi zainteresovan :)
Reci mi samo koja bi neka okvirna cena bila... i da li bi mozda mogao da se odabere drugi pattern boja? Mislim, dres kao dres odlicno izgleda, ali posto ja slabo nosim zelenu boju, onda bih voleo ako moze neka alternativa. Recimo ako bi moglo da se bira pa da se ova tamno zelena zameni nekom drugom bojom. Mozda crnom?
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Ovo se još razmatra i nije konačno. Treba da se oglase i drugi sa svojim predlozima, eventualno, da se daju neke procene o potrebi da se tako nešto radi, pa da se svi demokratski dogovorimo gde će se to raditi, ko će biti zadužen za koji deo posla oko realizacije pa tek onda cena i narudžbe. Do tada može ovo prilično da potraje, ja sam samo hteo da pokrenem temu :D . Kada se jednom svi dogovorimo oko dizajna i boja svi dresovi će biti isti i neće moći od slučaja do slučaja da se menjaju elementi. To bi bio (kao i prošli) reklamni dres fibajkinga. Inače, naša boja je zelena (priroda), tako da će ona morati da bude dominantna :) . Pozdrav.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Ok, a jel mozes onda da napravis par idejnih resenja pa da se demokratski glasa :)
Hmmm mada za to ti treba par sugestija ostalih clanova... No dobro, nadam se da ce se i ostali javiti uskoro...
starcha
Freebiker
Posts: 14
Joined: 21 Jul 2005, 10:00

Re: Freebiking dress 2013

Post by starcha »

Ova ideja je sasvim dobra, dizajn je sasvim sasvim ok. Kada dođe do realizacije računajte ne mene!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by bluealek »

I meni se dizajn jaaako sviđa i ne bih ništa menjao 8)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by IRalic »

I od mene veliki plus, dizajne je super! :)
Ako bi ista menjao, onda je to ta narandzasta boja spreda, nekako mi previse odudara od svega ostalog.
Mozda ostaviti zeleno kao i ostatak ?

Za mene se moze racunati bar jedan dres kratkih rukava.

Inace stari, (au, zar je tolko vec proslo!?) se u praksi ispostavio potpuno ok,
savovi nisu popustili ili se poceli parati, sto je bila jedna od mojih briga, jer nekako je delovao "klimavo" iznutra.
Dakle i vise je nego opravdao svoju cenu :)

Jedina zamerka, a sto sam i po preuzimanju napomenuo, je da je dres previse produzen (na zahtev onih sto su hteli da ih otvara u struku ;) )
pa mi je uvek poprilicno presavijen na dnu, sto osim toga da bezveze izgleda, pravi problem sa koriscenjem dzepova.
I to da su oko velicine (sirine) dresa takodje nesto cackali u odnosu na ono sto sam ja probao kao uzorak,
jer uzorak je bio knap sportski fit, a ista velicina navodno, koju sam na kraju dobio bila je za broj veca,
pa je ispao leprsavi casual fit, sto ima svoje i pozitivne(ne-trkacki izgled za svecane prilike ;) ) ali i negativne strane(previse leprsava,vazduh izmedju tela i dresa)
Tako da eto da se samo na to obrati paznja i izabere uobicajeni trkacki kroj, a ko zeli opusteniji fit moze da poruci jedan broj veci.


Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by alazovic »

I ja sam gladan jednog, dva dresa, o bojama i nijansama možemo da se dogovaramo, ali je i ovako odrađeno - nešto što bi sa zadovoljstvom nosio 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

Da, evo tema od pre 3 godine

Tada je NAAI tražio 22 evra za dres sa kratkim rukavima - min 10 komada... nadam se da mogu da izvuku ovaj dizajn...

I meni je dizajn super, ali mi ta narandžasta smeta (kao neka - ne daj bože, prolivena krv) :?
Mislim da i ovako ima dosta krivina na prednjoj strani, pa bi moglo i bez te boje da prođe... da se bolje vidi natpis Freebiking...

Možemo potegnuti i izradu majica sa istim znakom...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Freebiking dress 2013

Post by Grujic »

Ako se opet budu pravile majice racunajte i mene za jednu do dve.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Zelim i ja majicu :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by barda »

Lukaves, napravi onda i predloge za majice - ja ću u Novom Sadu da organizujem štampanje preko Apeirona sa kojim imamo odlična iskustva...

Možda samo u jednoj boji, ali sa dva do tri logoa - napred, na rukavu i na leđima, možda...

A može i kape, upaljači, privesci... cela kolekcija - skinite katalog za 2013. godinu :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by bluealek »

Slažem se, topla preporuka za Apeiron. Ja kod njih štampam majice za svaku akciju Jeep Club-a (uključeno u cenu kotizacije) i sve ide kao podmazano. Dovoljno je da naručim 2 dana ranije da znam da ću ih dobiti na vreme.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

barda wrote:A može i kape, upaljači, privesci... cela kolekcija - skinite katalog za 2013. godinu :D
Moze i zastavica pozadi za korpu 8)
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Uuuu koliko postova :D . Baš lepo što je tako, mislim da smo zaslužili da na proleće, onako masovno (recimo, kao 2009. Kučaj) otvorimo sezonu u novom ruhu. Drago mi je da vam se, u načelu svima dopada dres. Barda je jedini direktno pogodio simboliku crvene boje na dresu :D . U stvari zamisao mi je bila da to bude narandžasta, a ne permanentna crvena. Inače dve zelene bi trebalo da bude što izrazitije, fluoroscentne - da bude što upadljivije, živopisnije i atraktivnije, za razliku od dresa iz 2009. kada je bio, po meni nekako miran, neprodoran, suviše jednostavan, ali svakako veoma drag :D . Nosio sam ga dugo, još uvek ga nosim i sačuvaću ga za uspomenu.

Dakle, otvorićemo ovu diskusiju i da pokušamo zajedno da ovu priču dovedemo do nekog stupnja da se bar velikoj većino, ako ne svima, ovo dopadne. Na početku, ja sam svakako da se pored 2 zelene uvede neka toplija, direktnija, agresivnija, prodornija i smelija boja napred. Ta boja bi, kao recimo, što je ova narandžasta (ali ajd sad, ne mora narandžasta), doprinela da dres bude atraktivniji, dinamičniji (ipak se bavimo vrlo, vrlo dinamičnim sportom), a definitivno bi ga izvukla iz uspavanosti zeleniša. Naravno, generalno zelena treba da bude dominantna i da sve vuče ka toj boji.

Pratiću redovno šta pišete, pa ću na osnovu vaših komentara izbaciti apdejtovanu verziju :D . Treba znati jedno, da će dres zbog tri boje biti nešto skuplji, nego prethodni koji je bio u jednoj boji. Ali se zato razlika uočava odmah. Možemo i o tome diskutovati.

Barda, super si se setio za štampariju :) Taman sam se brinuo da neće na mene pasti to teško breme, odlaska i pregovora sa štamparima. Čast svima, ali i više nego preko mere sam u toj priči tako da bi me obradovalo da ne moram i ovde to da radim, za promenu. Ja ću uraditi grafički deo, uradiću ako treba i separaciju za sito štampu za majice i dres, kad dođe vreme za to. Dogovaraćemo se.
Last edited by lukaves on 13 Nov 2012, 09:30, edited 1 time in total.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Locked