Freebiking dress 2013

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by sssasa »

...sta su ti zdravi ljudi,niko ne voli "travke". Meni se naprotiv dopada jer ima dosta "zbunja" koje sa recimo tri boje i osnovom koja je u cetvrtoj moze da bude jako upecatljivo. Biciklista moze biti stari moze i ovaj novi ili neki treci,nebitno samo da asocira na nas nacin upraznjavanja aktivnosti u prirodi tj Freebiking jer je dres namenski.
Sto se tice oznaka ili ti kako smo interno nazvali sponzora ja sam PROTIV( a ja nisam iz Kraljeva). Jedina stvar koja bi sem natpisa FREEBIKING i VOZNJA KOJU STE TEK NASLUCIVALI bi po meni mogla biti mala drzavna zastava na "srcu" ili rukavu jer ima nas koji vozimo MTB i van okvira nase nam mile i drage Srbije.
Inace sinoc sam prosledio LUKI vezu za jos jednog proizvodjaca pa bi trebalo i njega kontaktirati jer su im reference zaista respektabilne s obzirom na klijentelu sa kojom posluju.


Pozdrav
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Freebiking dress 2013

Post by Polar »

Predlažem da logo Freebiking i biciklista koji nosi bicikl po planini,ne treba dirati,tj menjati,jer su odlični i te dve stvari najviše govore o karakteru Freebikinga. Samim tim oni treba da se nalaze na cetralnim i najvidljivijim mestima,jasno istaknuti i bez da ih bilo koja šara (trava) prikriva. Sve ostalo je u službi dodatnog estetckog obogaćivanja u kome ne treba preterivati,pa ni sa sponzorima.
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Voleo bih da vidim i druge predloge osim mog. Kada sam pokretao temu nisam hteo da ovo ide u pravcu suštinske izmene mog dizajna koji je već u startu pobrao mnoge simpatije. Predložite i vi nešto. Dosta sam izmena već uradio, napravio ustupaka, ali više neću moći zaista. Vidim da ima dosta kontradikrotnih stavova, a morate me razumeti da nisam spreman da čitam uputstva i u skladu sa njima pomeram linije, oblike i menjam boje. Dajte i vi svoje predloge pa onda da glasamo i najbolji da ide u proces konačne realizacije. Nekako mi sve ovo deluje kako neki ovde mnogo bolje od mene znaju šta je suština Freebikinga, a ja treba samo da poslušam i uradim kako se kaže. Moj predlog je ono što sam uradio i to je dres koji bih ja nosio, ostali neke nam pokažu svoje primere. :wink:
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by alazovic »

OK, onda isti dizajn dresova koji već negde imamo od pre par godina :roll:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

I tako...
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Šebez će nam u dogledno vreme objaviti rezultate ponuda za dres u dve boje (ja sam veoma, veoma zadovoljan sa cenom :) ), više boja veća i cena, a od mene moj konačan dvobojni predlog na osnovu kojeg je Šebez i tražio ponude:

http://postimage.org/image/itdvhcwbx/
Last edited by lukaves on 19 Nov 2012, 21:10, edited 1 time in total.
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Dobar ti ovaj smajli :)

Sa prethodnog dresa ja bih ipak zadrzao prednju stranu, posto mi ova sada deluje nekako razvodnjena. Ali dobro, prednja strana i nije toliko problem koliko mi je smesna ova zadnja strana:

-Ovaj smajli mi totalno deluje neozbiljno.
-Logo ovog bicikliste mi je odlican, ali mu je faca nekako tupava :roll: (Edit: Sredjeno 8) )
-Bodljikava slova su bila bolja
-freebiking natpis na bokovima je bolje izgledao u varijanti tamno zeleno

U skracenom obliku -> pri promeni iz verzije 2 u verziju 3 samo bih logo na ledjima zamenio, i ajde eto da ubacimo Srbiju na rukavima. Nista drugo...

Ovako nesto...
http://i1233.photobucket.com/albums/ff3 ... 1353341407

Eventualno da se ovaj prazan prostor levo i desno od bicikliste malo popuni necime... hahaha mozda isto nekim bodljikavim zbunom :)

Elem, rukavi su namerno razliciti cisto da se vidi paralelno kako jedno izgleda a kako drugo
Last edited by LongDistance on 19 Nov 2012, 21:45, edited 1 time in total.
Milandza
Posts: 16
Joined: 30 Jun 2011, 12:15

Re: Freebiking dress 2013

Post by Milandza »

Ljudi ovako bi mogli do proleca da dajemo predloge i kritike za dizajn dresa, dajte vec jednom konacan predlog da vidimo cenu i nadam se porucimo dresove.Nemojte traziti dlaku u jajetu imajte malo razumevanja , Luka je radio vec nekoliko verzija dresa niko nije pokazao svoje remek delo nego samo zelje i kritike , dokle vise ?
Meni se dopada dizajn dresa a sitnice su nebitne bolje da se razlikuje od prethodnog modela.

Ne bih zeleo da ova tema preraste u raspravu jer su misljenja podeljena, imajte na umu da se blizi Nova godina i da bi trebali na vreme da obezbedimo stampariju.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by sssasa »

...ni jedne oci ne vide isto,iluzorno je da trazimo resenje ili ti dizajn koji ce svima da se dopadne. Ovo je Balkan zemlja Srbija,ovde tri coveka imaju 5 misljenja pa postici konsenzus oko dizajna je nemoguc.
Vidim da je "zbunje" potkresano,sponzora nema,generalno po meni iako bih ja tu naravno nesto jos malo promenio ovaj predlog pije vodu. Vidim gore Aca u trenutku je pozeleo stari dres,ja nisam za to. U zivotu treba napredovati menjati pa cak i da je ovo na gore a nije,evolucija razvoj i razvitak je bolji od tapkanja u mestu.Za dve -tri godine kad budemo radili novi dres opet ce biti dilema diskusija ali opet treba ici sa novim prepoznatljivim resenjem koje ce biti bolje od postojeceg ako ne i bolje onda drugacije ,svezije...
Ako se bude radio ovakav dizajn za podrucje POzarevca racunajte na minimum 5 komada. U razgovorima sa ljudima koji su zainteresovani ocekujemo cenu od oko 20 eur kao prihvatljivu jer je to neka realna trzisna cena.

Toliko sa podrucja 012,

Pozdrav!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by shebez »

Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Freebiking dress 2013

Post by luuzzzeer »

Hajde i ja malo da pametujem :)

Poslednja verzija dizajna je odlicna, tu je prakticno vec svacija zelja ispunjena. Nema narandzastog (sto po meni nimalo nije kvario dizajn, naprotiv), nema previse zbunja, tu je i biciklista, tu je i logo, pa cak se i zastava nasla na rukavu :) Ja licno ne bi da stavim tu zastavu, ali ako ce se stampati tako isto toliko cu ga ponosno nositi kao i bez zastave :)

Nego...Da mi na vratu pise luuzzzeer sa time cu moci da zivim, ali da ispod ostaje prazno, to mi se bas ne dopada :)
Sta treba uraditi za Freebajking zajednicu da bi se na forumu dobio rang "Freebiker"?
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

Tebi ne smeta ovaj smajli? Meni brate mili pamet pomera koliko me nervira :)
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking dress 2013

Post by lukaves »

Došao je čas odluke. Ovo je konačna verzija. Dres će se, ukoliko bude dovoljan broj interesenata štampati u dve boje: tamno zelenoj i zeleno-žutoj, videćemo kakav ima izbor štamparija. Ovog trenutka je nemoguće simulirati boju koja će biti na dresu. Pojedinosti oko veličine, materijala, cene, načina naručivanja i sličnog, naš poznati fribajker gospodin Šebez će vam izneti čim bude mogao :D.

Dakle, http://postimage.org/image/z6c9px8dp/
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by sssasa »

...otkud sad vuk,u kom kontekstu,sta predstavlja,do sada to nisam video nigde, otkud isplivao kad ga do sad nije bilo?
:evil:
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Freebiking dress 2013

Post by LongDistance »

To lukase, care, legendo, snago moja! Odlicno je! 8)

Vucko je logo Kluba aktivnih uzivalaca prirode. On je bio od pocetka u igri nego se cekao vektorski fajl.
Locked