Drumash za nashe puteve???

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Drumash za nashe puteve???

Post by Vlajko »

Pozdrav svima :)

Ukratko...vozio sam MTB do sada..planiram da kupim dobrog drumasha do 600tinak eura...
Zanima me,isplati li se dati pare za drumasha s obzirom na nase puteve (oranje) i ostale prepreke...
Takodje, u pomenutom cenovnom rangu,gde mogu da potrazim pouzdanog drumasha (inbox :) ) i na sta da obratim paznju...

hvala :)
pozdrav:)
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Drumash za nashe puteve???

Post by IRalic »

Cao :)


Zavisi gde vozis :) Negde oranja ima manje, a negde vise. Preko oranja mozes, al nije prijatno, i dosta usporava.
Tako da ako vozis drumasa uglavnom biras gde ces da vozis, a gledas da bude sto vise glatko ;)
Dakle prvo se postavlja pitanje sta hoces da postignes drumasem ?
Ono sto durmas nudi je prvenstveno manja tezina (bolje za ubrzanje, penjanje)
i agresivnija pozicija pa se dobija malko vise brzine kada se priblizi brzini od 30kmh.
Kada se mtb malo sredi, a pogotovo ako se izbaci amortizer (tezina, trosenje enegrije na sabijanje pri pedalanju)
ubace brze gume i eventualno koriguje pozicija, moze se dobiti veoma slican rezultat bez troska novog bicikla.

Za kupovinu najbolje Cikloberza, a treba obratiti paznju samo na to da ti ne uvale neki krs ;)


Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Drumash za nashe puteve???

Post by Vlajko »

Hvala na odgovoru :)

na neki nacin sam izgustirao MTB... probao bih iz tog razloga neke brze ''masine''... za malo ozbiljniju voznju u smislu daljine.... kapiram da su drumasi vrlo osetljivi, da nekako pamte sve rupe i neravnine..to me ne brine previse..prosto vodim racuna generalno cak i kad MTB vozim...

gledam neke bajseve od 600tinak eura..vidim da cu vremenom morati da ga unapredim ako bude para..jer se dobije kombinovan kvalitet opreme..nesto je odlicno..nesto bas i nije..ali za pocetak nije lose...

e sad,mene zanima..koliko je pametno uzeti bajs bez papira..dakle na oglasima..kradene..uvezene itd..??
i koliko papiri uopste znace kad je u pitanju voznja preko granice..da li moze da se desi da me neko kontrolise itd...?
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Drumash za nashe puteve???

Post by IRalic »

Vlajko wrote: e sad,mene zanima..koliko je pametno uzeti bajs bez papira..dakle na oglasima..kradene..uvezene itd..??
i koliko papiri uopste znace kad je u pitanju voznja preko granice..da li moze da se desi da me neko kontrolise itd...?

Uglavnom ne znace nista. Mislio sam zance recimo kod prodaje, kao dokaz da je roba legalnog porekla,
no kupce to uglavnom ne interesuje, i traze najopovoljniju cenu, tako da od logike da se za legalnu robu dobije
nesto vise para uglavnom nema nista.

Sto se tice granice, niko tu nista ne proverava. Cesto prelazim razne, i jedino sto neko moze da pita
su nasi carinici kada ulazis u zemlju, jer ih interesuje eventualna naplata carine za robu koju eventualno unosis.
Evidencija bicikla bas i ne postoji, medjunarodne poternice za ukradnem sumljam da postoje,
tako da je mogucnost da te neko cima jedna u milion.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Drumash za nashe puteve???

Post by shebez »

Sto se tice kradenih bicikala, pravno, nemoj samo da kupujes od maloletnih lica i bilo bi dobro da uzmes kopiju licne karte prodavca ili bilo kakve podatke ako te neko pita od koga si kupio.
A savest je tvoja...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Boćko87
Posts: 3
Joined: 21 Aug 2013, 18:29

Re: Drumash za nashe puteve???

Post by Boćko87 »

ja cu dati staro za novo..i uzeti capriolo eclipse.. kako god da bude.. barem je nov !
Post Reply