Sa vukom ili bez...

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Sa Vukom ili bez vuka?

Jedno rame vuk drugo logo freebiking
10
42%
Jedno rame vuk drugo grb Srbije
3
13%
Jedno rame logo freebiking drugo grb Srbije
7
29%
Oba ramena vuk
0
No votes
Oba ramena logo freebiking
3
13%
Oba ramena grb Srbije
1
4%
 
Total votes: 24

User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by shebez »

Ja nisam odustao od dresa, nego me vozaju ovi kod kojih smo trebali da radimo...
Ostavio sam otvoreno glasanje da vidim koliko je ljudi zainteresovano i skupili smo kriticnu masu od 20 glasaca.
Verovatno cemo sacekati da prodju praznici pa da krenemo u pricu sa nekim drugim da nam radi dresove.
Ucesca zaintersovanih u dizajnu dresa nece biti, sto bude servirano (izgled + cena) pa ko voli nek izvoli. Ako skupimo dvadeset uplata uzimamo ako ne, vise srece drugi put.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by barda »

Evo prve emisije, a drugu možete pogledati sutra (ili na podkastu) - zašto bi trebao da bude vuk na rukavu!

Сасвим природно: Човек вук
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by alazovic »

Odgledao emisiju:
I, zašto treba da ti bude vuk na rukavu?
Da reče da stavimo Vernera, pa 'ajde...

p.s. Koliko sova sam video danas pored puta u vašem kraju - u Bačkoj i Sremu, to nije normalno!!!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by barda »

Zato što je inteligentan, kreće se u čoporu, predvodi čopor alfa mužjak (freedruid) :lol: , lep je, izdržljiv, nema prirodnih neprijatelja...

Treba još nešto? :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by alazovic »

Mnogi koji su tokom ovih godina bili ubeđeni da znaju šta Freebiking znači zapravo su bili podjednako daleko od njegovog razumevanja kao i oni koji tu reč nikad u životu nisu čuli.

Zato što je inteligentan...
Iz perspektive bicikliste, freebiker će biti isuviše sklon da sjaše sa bicikla i nekamo odluta pešice, previše će zverati unaokolo i zastajkivati svaki čas, zanimaće ga i razne stene, rečice, pećine, trešnja u cvatu ili dženerike pored puta u avgustu…



kreće se u čoporu...
Freebiking je pre svega osećaj slobode usamljenika koji zna svoj put i čiji je put dalek, čija se istina nalazi tamo negde iza horizonta, i koja se dotiče samo u retkim trenucima blaženstva koje donosi samoća i priroda, kada se staklići u kaleidoskopu sklope kako treba.

predvodi čopor alfa mužjak (freedruid) :lol: ...

Dakle, u reči Freebiking akcenat je na onome free, bez čijeg potpunog razumevanja i prihvatanja ne postoji ni biking. Freebiker je slobodan od svega i svakoga, pa čak i od bicikla.

lep je...
Freebiking nije lako definisati, jer kao i svi oblici beskompromisne slobode, teži i slobodi od definicija. Onog trenutka kada pomislite da ste ga uhvatili u semantički „kavez“, on izmakne, odleprša, pusti se niz reku ili se raspe po krošnjama.

izdržljiv...
Freebiking nema nikakve veze sa takmičenjima bilo koje vrste, ciframa, jurenjem prolaznih vremena, sticanjem fizičke kondicije (mada je ulaganje snažnog voljnog napora, fizičkog napora, značajan element dosezanja te slobode).

nema prirodnih neprijatelja...
Ono što je svim „slobodnjacima“ zajedničko jeste da ih oni koji se bave određenim fizičkim aktivnostima (tj. „sportovima“) jednostavno ne razumeju i ne prihvataju do kraja kao svoje.



8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Sa vukom ili bez...

Post by asrdjan »

Baš lepo obrazloženo i ilustrovano, kolega Alazoviću, pročitah sa zadovoljstvom...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Sa vukom ili bez...

Post by barda »

Ja i dalje ne razumem šta imate protiv vuka?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Sa vukom ili bez...

Post by LongDistance »

Ljudi... ajd da radimo dres. Kakav je da je nije bitno... Nismo se vencali sa tim dresom...
Boze zdravlja pa svake godine da radimo novi...

Elem, ja uopste ne znam koji je trenutni status sa stamparijama i gde koci. Jel one sada ne rade oko ovih praznika? Kada ce da rade? Kada mogu da daju procenu cene? Jel imamo neki okvirni datum procene, testiranja, stampe, distribucije...?
Post Reply