Kacige za bajk - ima li razlike...

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
voja
Posts: 13
Joined: 23 Feb 2013, 22:25

Kacige za bajk - ima li razlike...

Post by voja »

Poštovane i iskusnije kolege,
naišao sam na neke kacige "vrlo pristupačnih" cena čak i ispod 1000 din. Koliko vidim, ono što je vidljiva razlika od onih za 2000-4000 din je što je ovde sloj plastike spolja, nešto tanji, da ne kažem kao od flaše od 2L.
Koliko bi pri padu, ako je ostatak kacige napravljen od tog nekog kompresovanog stiropora kao i skuplje varijante, debljina sloja plastike bila presudna kod pada?
Sa druge strane, spreman sam za predloge, ako neko ima dobar "dil" u cenovnom rangu do 4000 (pretpostavljam da će ovo gore naići na osudu).

Hvala
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kacige za bajk - ima li razlike...

Post by shebez »

Ja koliko sam skapirao ta plastika samo sluzi da poveze stiropor da se ne raspadne pre udarca, a kada vec dodje do udarca kaciga i treba da pukne tj da primi udarac a da glava najmanje ispasta.
Dok ne kupis tu kacigu ili nam ne kazes gde moze da se nabavi niko nece videti u praksi kakva je... :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kacige za bajk - ima li razlike...

Post by KUSHA »

Prevestveno na kacigi mora imati oznaku da je atestirana.Ostalo je sce sminka.
voja
Posts: 13
Joined: 23 Feb 2013, 22:25

Re: Kacige za bajk - ima li razlike...

Post by voja »

Izvor je InterSport, Merkator.
Ono što razmatram je baš InterSportova kaciga od oko 2500 din...
Post Reply