Impregnacija obuce

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Impregnacija obuce

Post by shebez »

Kupio sam cizme "Magnumke", daj te neki savet kako i sa cime da uradim impregnaciju da mi sto duze budu nepromocive i zasticene.
Hvala i pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Impregnacija obuce

Post by Milan »

Imas dosta ideja od raznih sprejeva, vazelina, Pavloviceve ili neke druge masi. Ja to radim starom metodom uvece imalin u debljem sloju (ne previse) a ujutru cetka u ruke i udri. Pozdrav.
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Impregnacija obuce

Post by Nole »

Ја сам за кожну обућу набавио крему у Планикиној радњи у Новом Саду. Крема је доста масна и после мазања обуће на киши се само створе капљице на кожи а кожа не упија воду. Да нисам проверио не бих препоручивао.
IMG_0147.jpg
Слика креме
(10.98 KiB) Not downloaded yet
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Impregnacija obuce

Post by Grujic »

Nisi napisao da li ti magnumke imaju neku menbranu, gorotex na primer. Tu idu posebne kreme bas za to. Mislim da je najbolje da odes do radnji Gora i Iglusport u Beogradu. Tu ima veci izbor raznih krema i sprejeva i tu ce ti najbolje reci sta da stavis na cipele.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Impregnacija obuce

Post by shebez »

Nemam pojma da li imaju membranu i kakvu...
Drugar me je i pitao zar te cipele vec nisu dovoljno zasticene da budu nepromocive, sto ima smisla. :D
Image

Ja sam vec kupio neki sprej "casablanca" na nagovor prijatelja sa kojim je on zadovoljan, doduse on koristi za cipele u kojima ide na posao, tj po urbanim sredinama.
Naprskao sam cipele pa cu da vam prenesem iskustva...

Ono sto sam dobio kao savete da pored krema koje se kupuju u prodavnicama planinarske opreme, namazem i Pavlovicevu mast ili gusciju mast.
Kazu samo je fora namazati cipele dok su nove i suve, i ponoviti nekoliko puta da dobro upiju, pa ih zavrsiti sa imalinom...
Hvala svima i pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply