Camel back DIY

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Camel back DIY

Post by shebez »

Evo kako da prekratite zimske dane da se malo zabavite, a mozda i da napravite i nesto korisno.
Vec duze vreme gledam da kupim neki Camel back (meh za vodu), a kako sam cuo razne komentare da voda dobije smek od mehova nadjem ovo resenje u vidu creva koje se montira na flasu, bidon ili termos. Pa se mislim oni mi parce creva prodaju za 1700RSD i resih sam da se igram i da ga napravim.

Kupio sam obican Kateter u apoteci (a mozda ne trebe ni on da se kupi ako se iskoristi parce "vagres" creva ili nekog slicnog silikonskog) i obicnu urin kesu koja se koristi uz kateter. Nemoj te koristiti polovne katetere iz higijenskih razloga. :mrgreen:
Cena katetera (koji nije obavezan) 180RSD, a urin kesa 60RSD.

Urin kesa se sastoji od plasticnog dela koji sam montirao na probusen cep od obicne flase, creva koje je dovoljno dugacko da iz ranca predje preko ramena do usta, i savrsenog ventila koji na kesi sluzi za ispustanje urina a u mom slucaju cepa na kome se pije tecnost, taj cep moze da se zatvori i super drzi. Sama vam kesa nije potrebna. Prednost je sto flase mozete menjati kako vam se zaprljaju.

Evo i par slika kako izgleda:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Pa ajde ziveli...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Camel back DIY

Post by Gruja »

Šta sve srbin neće da izmisli! :)
Dobra ideja. A, jel moze da se pije lako, nema vakuuma da pravi problem?
Živeli!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Camel back DIY

Post by shebez »

Malo smara sto je dugacko crevo pa dok dovuces vodu dobijes zauske...
Salim se, prvo dunes u flasu da napravis pritisak a onda sama voda potece tako da nije problem. A valjalo bi na cepu smisliti jos jedan jednosmerni ventil koji ce da propusta vazduh u bocu, a bez tog ventila sto je veca boca to je lakse povuci vodu...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply