Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Mare29
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2014, 20:46

Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Post by Mare29 »

Treba da pazarim bike za offroad - freeride. Gledam po netu pretezno baziran na planet bike.. Izdvojio bih nekih 60-ak hiljada, gore dole. Visina mi je 193 cm. Tamo u ponudi stoji scott i cannondale ali svi su sa obicnom prednjom suspenzijom. Pa pitam za pomoc, da li je pametno da sam sastavljam u shopu ili da kupim gotov. Oni koji imaju iskustva u sastavljanju koliko bi me to izaslo (novcano). Hvala unapred.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Post by Grujic »

Budzet ti je sasvim dovoljan za kupovinu solidnog bajka. Najbolje je da kupis ceo bajk od jednom. Sastavljanje iz delova moze da potraje a cesto ispadne i dosta skuplje. Moj ti je savet da gledas neki polovan bajk, ima dosta toga po oglasima. Neces pogresiti ni ako uzmes nesto novo mada sad krece sezona i prodavci ce sigurno dici malo cene pogotovo novih modela. Nisi naveo da li zelis bajk sa zadnjim amortom ili samo prednji da ima? Gledaj velicunu rama od 21.5 - 22 inca.
Mare29
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2014, 20:46

Re: Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Post by Mare29 »

Samo prednji amort.. Sa oba su dosta skuplji i to ne mogu da priustim trenutno sebi. S' obzirom da sam visok oko 193cm koja velicina tocka mora da bude (26, 27,5 ili 29)? Bicikli o kom ja razmisljam je ovde u linku.

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/ ... 014/12386/

Sto se tice polovnjaka gledam i tu opciju cisto zbog aprednjeg amorta, jer za ove pare koje imam ne mogu da nadjem sklopljen sa air amortom.
Mare29
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2014, 20:46

Re: Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Post by Mare29 »

Valja li cemu cross euphoria G24?

http://www.crosscycle.com/de/catalog/mt ... 24-72.html eo link o detaljima bicikla.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Treba mi pomoc pri kupovini bajsa.

Post by Grujic »

Nemoj uzimati 27.5 sumnjam da to trenutno vozi neko u Srbiji. Gledaj 29 ili 26. Za ove ni ne znam koji idu prenosi, dal ima rezervnih delova za njih i guma. Sto se tice 26 ili 29 ja imam oba, 26 prodajem viewtopic.php?f=7&t=2888 , a 29 sam nedavno kupio. Napisacu ti neke osnovne razlike. 29 je definitivno brzi po ravnom i udobniji za voznju jer bolje upija neravnine. Na spustu isto nesto bolji ali nisu to neke velike razlike. Sto se tice cene 26 polovna sa istom klasom opreme je mnogo jeftinija. Bajk sa tvojim budzetom koji je oko 500 evra mogao bi da dobijes u najboljem slucaju 29-ku sa nekom deore ili slx opremom i vrlo slabim amortom, losijim kocnicama i mekanim tockovima. O ramu ni da ne pricamo. 26-icu sa tim budzetom bi mogao da nadjes ful xt opremom, odlicnim kocnicama i jakim tockovima. Naravno i ram bi bio mnogo laksi i kvalitetniji. 26-icama je dosta pala cena od kada su se pojavile 29. Po meni je mozda bolja varijanata naci neku 26 sa jakom opremom nego 29 sa slabijom. Ako imas jos 150-200 evra da dodas onda uzimaj 29-ku. Sad videh i link za ovog scott-a. Ne znam sta da ti kazem, meni je to ipak malo puno para za bajk sa tom opremom ali ipak je to nov bajk. Mozda ce jos neko ovde moci da ti da neki savet.
Post Reply