Pomoc pri kupovini bicikla!

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Milodrag
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 20:54

Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Milodrag »

Cao svima,
da li moze mala pomoc za kupovinu bicikla?
Ne razumem se u kvalitet, ali mi se ovaj na izgled svideo.
http://www.kupujemprodajem.com/Scout-Hu ... id=8059371
Cena koju bih platio je u rasponu od 100 do 200E.
Milodrag
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 20:54

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Milodrag »

Ajde ljudi dajte neki svoj komentar, hitno je.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Gruja »

Zdravo MIlodraže, dobrodošao na forum!
Nisam mnogo u toku sa ovim biciklima, ali koliko sam video ovaj prvi u radnji košta isto kao kod ovog prodavca, ako on nudi garanciju i servise onda ok, inače, radnja.
Drugi bajs je izgleda nešto skuplji u radnji, mada nisam našao baš taj isti model već prilično sličan.
Drugo, prvi bajs je sa čeličnim ramom, a drugi sa aluminijumskim što je mnogo bolje.
I konačno, oba ova bicikla imaju najosnovniju opremu na sebi, entry level klase šimano opreme, ništa posebno. Za taj novac polovan bajs može da ide i sa nekom srednjom klasom opreme, a ako imaš sreće i nešto jače može da se nađe povremeno.
Sad, dosta toga zavisi i od toga za šta ćeš koristiti bajs, gradska vožnja, off-road, ravnica, brdoviti krajevi, koliko često ćeš kosititi bicikl... i od toga koliko su tvoji gabariti, tj. pre svega visina jer veličina rama zavisi od tvoje visine.
Toliko mogu za sada da kažem. Razmisli o ovim stvarima koje sam naveo pa napiši i da razmišljamo dalje.
Pozdrav!
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Grujic »

Dobro rece Gruja. Navedi prvo za cega ce ti bajk koristiti. Inace i ja sam pre za polovan bajk nego nov. Imas po oglasima gomilu bicikolva, za 200 evra moze da se nadje fin bajk koji ce bez problema izdrazati bilo koji makadm put.
Milodrag
Posts: 4
Joined: 25 Mar 2014, 20:54

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Milodrag »

Pozdrav ljudi i hvala vam na trudu.
Visina mi je 190cm, tezina 85kg.
Zivim u selu pored Srem. Mitrovice, tako da bih ga koristio rekreativno, uglavnom bi ravnica bila bila u pitanju, asfaltirani putevi.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Grujic »

Onda gledaj neki treking. To su bajkovi sa tockovima od28 inca i dosta su brzi i udobni za voznju. Obrati paznju na velicinu rama, ja sad ne znam tacno koliki ram bi tebi trebao ali to lako mozes naci na netu. Nikada nisam vozio treking. U svakom slucaju za 200 evra mozes naci fin bajk. Ako nadjes nesto okaci ovde link ili na PP pa cemo prokomentarisati bajk.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Gruja »

Ja bi rekao da je za njegovu visinu ram od 21 inča minimum, možda 22.
I u pravi si Grujiću, treking definitivno. To mu dođe, Milodraže, negde između mtb i drumaša (trkački bicikl), grubo rečeno.
slavko 76
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2014, 23:52

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by slavko 76 »

Pozdrav svima, nov sam na forumu a i u svijetu biciklizma, pa bi mi trbala pomoc oko kupovine bicikla . Cackajuci po netu dosao sam do zakljucka da bi mi najvise odgovarao treking bicikl za moje potrebe ( uglavnom gradska voznja i eventualno neki manji makadam). Dao bi nekih 350 evra za biciklo i gledao sam neki Polar forester pro za te pare, pa me interesuje ima li neko iskustva sa ovim biciklom i vrijedi li te novce. Unaprijed hvala
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Grujic »

Pa ako je u pitanju samo gradska voznja neces puno pogresiti ako uzmes tog polara. Za tvoje potrbe fino ce ti odraditi posao.
slavko 76
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2014, 23:52

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by slavko 76 »

Grujic wrote:Pa ako je u pitanju samo gradska voznja neces puno pogresiti ako uzmes tog polara. Za tvoje potrbe fino ce ti odraditi posao.
Samo gradska, eventuslno neki utabani makadam samo mi je problem cijena nisam siguran vrijedi li to te pare,
citajuci po forumima nisam bas mogao zakljuciti kakav je kvalitet POLARA kao brenda generalno zato sam i postavio pitanje konkretno za taj model jeli neko dolazio u " dodir " sa njim. Tebi hvala na misljenju u svakaom slucaju.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Grujic »

Ako nemas nekog drugara koji ce sa tobom da ide i da pogleda neki polovan bajk onda je kupovina ovog polara po meni bolja opcija. Moze ti se desiti da kupis neki polovnjak koji ce te posle kostati i para i zivaca. Gledajuci komponente ovog polara na sajtu planet bajka za grad je to ok a i za neki sitniji makadam ali ne da vozis po njemu cesto po par km. Ako nadjes nekog ko bi isao sa tobom da licno pogledate neke polovne treking bicikle onda je kupovina polovnog bajka bolja opcija. Sad jos pitanje dal vredi. Nekom su precenjeni u odnosu na polovne biciklove a nekom je nov bajk nov bajk.
slavko 76
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2014, 23:52

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by slavko 76 »

Druze Grujicu ja sam ti jedan od TIH novo je novo :D ali sam pogledao i neke polovne u medjuvremenu i vidio par dobro bar na izgled ocuvanih, sto bi rekli ko sa trake , sad kako su ocuvane komponente to je nesto u sta se ne razumijem a i drustvo je mojeg znanja o svemu tome.Ako uspijem jos neki popust da izvucem za ovog Polara uzecu njega, valjda ima i 2 god. garancije.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by Grujic »

Onda novo a i probaj da mu spustis cenu, nije malo para ovaj bajk.
slavko 76
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2014, 23:52

Re: Pomoc pri kupovini bicikla!

Post by slavko 76 »

Probacu a ako ne uspijem potrazicu nesto drugo. A da ne znas mozda koliko kosta ovaj bajk u Srbiji?
Post Reply