problem sa sticnom

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
morber
Posts: 2
Joined: 21 Apr 2014, 16:33

problem sa sticnom

Post by morber »

Pozdrav , Imam stari trkacki i majstor kaze da takvu tanku sticnu vise ne prave !

kako da se resi ovaj problem ? mozda negde naci polovno ili ima neko drugo resenje ?

ne znam trenutno tacno ali negde je 23,5 debljine
Ivan L
Posts: 1
Joined: 31 May 2014, 12:57

Re: problem sa sticnom

Post by Ivan L »

Ne znam da l ti je neko odg, ja sam se sad prijavio na forum. Mozda da odes kod nekog stugara da ti napravi novu sticnu? Ne znam sta bi drugo moglo, ako vec nema polovna. Ja sam recimo imao tanju od rama, pa sam ubacivao parce tankog metala da bi se moglo pritegnuti.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: problem sa sticnom

Post by IRalic »

Da, tako malih promera vise nema, bar ne u nekoj redovnoj prodaji. Tako da s takvim bajsevima valja cuvati original.
Ako ne, moguca je opcija da se kupi najbliza veca, pa da se sastruze visak, ali tako da zidovi ne budu previse tanki kako se ne bi slomila.
Nedavno sam imao slucaj restauriranja starog gradskog bicikla, gde je sticna trebala biti nekih 21mm.
Kako nista slicno ne postoji, a ni ista slicno nisma mogoa naci medju starim sticnama, uzeto je komad nove cevi 22.2x2mm i nastrugana na 21.xx koliko je trebalo da se upase.

U tvom slucaju mogao bi probati sa alu sticnom 25.4 koja je skoro pa jos uvek dostupna.
Obicno je zid cevi debeo jer su predvidjene da budu duzine 35-40cm i da izdre toliko van rama,
pa ako se zid malo stanji za trkacki ram gde obicno ne viri toliko (jer je gornje cev obicno ravna, a ne kosa kao kod mtb)
skidanje skoro 1mm zida mozda ne bi bio problem.


Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply