Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
viper_bg
Posts: 14
Joined: 25 May 2008, 17:21
Location: Bezanijska Kosa

Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by viper_bg »

Sta je trenutno best buy za 40 000 - 50 000din sto se mtb bicikala tice!? Da li je capriolo stvarno toliko los, a Polar nesto malo bolji!? Kakva je situacija sa ostalim proizvodjacima koji se kod nas mogu naci, odnosno da li i kod koga vise placamo brend, a ne sam bicikl.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by Grujic »

Po meni ovo je najbolja kupovina ako ces novi bajk http://www.biciklibikeland.com/bicikle/ ... p-924/1031 Mozes naci i za 5000-6000 din manje nego sto je ovde data cena samo malo pretrazi net. Video sam bajk i uzivo i stvarno fino i kvalitetno izgleda. Geometrija je skroz dobra i lepe su boje. Meni je cak lespi uzivo nego na slikama. Obrati jedino paznju na velicinu rama kada se odlucis za kupovinu bajka.
viper_bg
Posts: 14
Joined: 25 May 2008, 17:21
Location: Bezanijska Kosa

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by viper_bg »

Ja kao laik moram pitati ko radi ove Cross bicikle!? Imam Polar VIper-a i zadovoljan sam njime. Retko kad silazim sa sfalta ali i pored te cinjenice volim MTB. Za moje amaterske potrebe jedine mozda mane koje bih izdvojio jesu gume koje definitivno nisu za alfalt, fabricke disk plocice koje su dugotrajne ali veoma grube tako da se dobro cuje kada kocim, a pre nego sto stanem javlja se skripa. Pedale iako su alu negde u osovini istih kada se vrsi veci pritisak krckaju i kada se ide vecom brzinom na nizbrdici ponekad se desi da neki cudan zvuk dolazi ispod mene...pomislio sam mozda nesto ima u ramu. Sve u svemu korektno uradjen bicikl koji ispunjava sve potrebe amatera poput mene.
Volim atraktivan i lep MTB, sa dobrim kocnicama, veoma snaznim i koje momentalno reaguju na i najmanji pritisak rucice. Volim precizne i tihe menjace i volim kada je bicikl tako sklopljen da nema cudnih zvukova prilikom voznje ako me razumete sta sam zeleo reci. Ne znam koliko je realno sve ovo ocekivati u navedenoj cenovnoj kategoriji ali eto....zato sluze predlozi. Postoji li negde domaca baza sa vecinom modela koji se kod nas mogu naci kao i cenema i eventualno testovima!?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by Grujic »

Ram rade bugari a i sklapaju komponente. Komponente su simano, tektro i santour. Ram izgleda kvalitetno a tockovi cvrsti i dobro utegnuti. To je bicikli sa tockovima od 29 inca tako da na njega mozes staviti i tanje slik gume tako da dobijas nesto izmedju drumasa i MTB-a. Ono sto si naveo sigurno nje realno ocekivati za bajk u toj cenovnoj kategoriji.
viper_bg
Posts: 14
Joined: 25 May 2008, 17:21
Location: Bezanijska Kosa

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by viper_bg »

A Kellys i Giant!? Ko njih radi i kakvi su njihovi modeli u poredjenju sa Polar, Capriolo i Cross-om!?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by Grujic »

Ram ti je manje vise isti, gledaj komponente bicikla.
viper_bg
Posts: 14
Joined: 25 May 2008, 17:21
Location: Bezanijska Kosa

Re: Ponuda i kvalitet novih bicikala na nasem trzistu

Post by viper_bg »

Sta dobijam, a sta gubim velicinom tockova od 29" na MTB-u!? Da li efikasnist i jacina kocione sile zavise od precnika diska!?
Post Reply