Koji ram uzeti

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Koji ram uzeti

Post by PETZA »

Pozdrav svima,

imam MTB GENESIS HYPER koji mi je mali (kada dignem sedište volan je mnogo nizak ,trnu mi ruke i zadnjica posle vožnji 20km) ,imam full XT opremu i hteo bih da kupim nov ram i prepakujem sve na isti. Zanima me kako da znam da će moja oprema (glavčine,šolje i dr.) odgovarati za novi ram kao i preporuka koji ram mi je best buy. visok sam 181cm imam 87kg .

U pitanju je MTB 3x9 zupčanika ,točkovi 26' ,nema disc,mislim da je zadnja kaseta deore, sve ostale delove sam slikao ne znam tačne dimenzije ,ako ne postoji neki standard valjda se vidi na slikama ,ako treba još nešto slikaću nije problem bitno mi je šta bih sve mogao da iskoristim za novi ram :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


image url

Hvala unapred svaki dobronamerni savet je dobrodošao. :wink:
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Koji ram uzeti

Post by Grujic »

Mislim da bi tebi odgovarao ram velicine 18 ili 19 inca. E sad, obrati paznju kad budes kupovao ram da on ima nazad pinove za V-brake i da ima kuku za menjac na ramu. bez toga nemoj uzimati jer postoji velika sansa da ces se zesce napatiti dok nadjes odgovarajucu posto tu ne postoji standard. Ostalo bi vise manje trebalo da odgovara, eventualno navoj na glavi srednjeg pogona mada sumnjam. Moguce da precnik sticne nece odgovarati ali to nije problem. Sticne su oko 10-ak evra na oglasima a cesto ih dobijas uz ram koji kupujes. Naravno uzmi ram za tockove od 26 inca i da je za vile od 1 col i 1/8. Moraces da menjas i sajle i buzire ali to je sitan trosak koji ako odneses u neki servis da ti prepakuju ceo ram ne bi trebao da kosta vise od 2000 din.
Post Reply