Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Peni
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2009, 19:38

Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Post by Peni »

Cao!

Zanima me, koji su uslovi koriscenja bicikla u EU. Npr, planiram put u EU iz Srbije na biciklu, pa me zanima gde mogu da nadjem tehnicke uslove, vezane za bicikl, koje ja kao stranac, moram da ispunim!? Bunario sam nesto po netu, ali nista specijalno nema. Da li mozda na granici mozes da podignes neke "propise"? Dakle, svaka psugestija bi mi koristila!

Hvala! :)
Veritas1389
Posts: 7
Joined: 17 Dec 2009, 21:14

Re: Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Post by Veritas1389 »

Ovako ja ipak mislim da tu nema EU standarda

Mogu ti reci za Austriju

Zakon kaze da moras imati na biciklu iza srveno i napred normalno osvetljenje i na felugama macije oci ili kako ih zovete :oops:

Ja nikad nisam stavljao i mnogi bajkeri nestavljaju macije oci jer se nikome A: nesvidja B: ako vozis offroad kad tad puknu spadnu itd.

Slem nije obaveza ali ga ja preporucujem svakome zbog licne sigurnosti (ja ga nikad nisam nosio) ali planiram da kupim sad jedan

To bi bilo u sustini sve malo cu jos zaviriti u svabske Bajkerske forume da vidim dali ima jos sta ali koliko ja znam to je to :D
Peni
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2009, 19:38

Re: Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Post by Peni »

Hvala! U principu i mislio sam da je to to. Standardno. :wink:
User avatar
Caligvla
Posts: 35
Joined: 14 May 2009, 12:14
Location: ZRENJANIN
Contact:

Re: Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Post by Caligvla »

Peni wrote:Hvala! U principu i mislio sam da je to to. Standardno. :wink:

Devojka i ja planiramo do Temisvara (od ZR-a 100km u jednom pravcu) za prvo putovanje preko grane. Nije neka daljina ali je vise nego sto smo dosad vozili. Ovaj, da... cim promenim gume na bajsu (sad su 2.1 cola -- nemoguce za voznju po asfaltu; uzaludno trosenje energije) :|

Nema propisa osim tih svetala i slema (koliko sam upucen, zakonom je propisano -- u nekim drzavama -- samo za osobe do 18 god). Ponesi za svaki slucaj.
Takodje, zakonom je zabranjeno voziti autoputem, bez obzira na drzavu. To vec znas. Jelda? Jelda? :)

Ja uvek nosim onaj fluorescentni prsluk sa sljastecim trakama. Nema sanse da te ne vide kad se smraci.

Macije oci sam skinuo jer ne idu na MTB (kao ni nozica -- koju nisam ni imao na bajsu kad sam ga kupio) ali planiram da zalepim tanke horizontalne "sljastece" trake (5mm) na prednje vile (bele) i nazad (crvene) na trouglu.

Od opreme... Alat, rezervne gume (ili flekice), komplet za ciscenje (chetke, ulje, cistac...). Ostalo je sto kazu common sense -- dobra odeca, obuca, klopa, tecnost, keshovina.

Kad smo kod keshovine, obrati paznju na kvote. Vize su ukinuli ali su vize bile najmanji problem. Sad vizu dobijes na licu mesta ali i zahtevaju da imas odredjen broj evra za svaki dan boravka u zemlji. Npr. ako ostajes 30 dana zbirno, to moze da te izadje oko 1500+ evra (koje ne moras da trosis ali ih moras imati).

Pozz
When I see an adult on a bicycle, I do not despair for the future of the human race.  ~ H.G. Wells
Peni
Posts: 3
Joined: 20 Dec 2009, 19:38

Re: Tehnicki uslovi za EU, propisi!?

Post by Peni »

E, ovako...kupio ja Polar Mirage Pro, zadovoljan sam bajsom, odlican je. Za sada ga vozam po gradu (Bg-u), ali planiram da odradim put Bg-Sremska Mitrovica. Mislio preko Obrenovca da uradim, ali videcu ... prvo da ja kupim autokartu. Da li neko ima iskustva ove vrste?
Post Reply