Tubeless kitovi za prepravku

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Tubeless kitovi za prepravku

Post by Whiskeytown »

Jel neko od vas probao sam da prepravi felnu u tubeless sa onim kitovima za tubeless i kakva su iskustav. Uopste vozi li neko tubeless gume?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

tubelles

Post by misaxtr »

Tesko da ces ovde naci nekog ko vozi tubelles gume, a tesko da ih i ima u prodaji.
Ne preporucuje se prepravljanje standardnih felni, jer jednostavno one za to NISU predvidjene.
Oprecna su i misljenja strucnjaka sta je bolje voziti. Ima i u jednom i u drugom slucaju za i protiv.
Tubelles su definitivno mnogo ranjivije na busenje, tezina im je vrlo bliska, cak i teza od obicnih.
Postoje preparati za tretiranje tubelles guma, pogotovu ako se probusi u voznji - cuveni Pedro's - ali ne i kod nas.
Na ovim prostorima je definitivno carstvo obicnih klasicnih guma.
I za njih postoji instant resenje ukoliko se guma izbusi - weldtite preparat koji se nasrafi na ventil i cela sadrzina ulije u unutrasnju gumu. zatim se malo izrotira da se tecnost razlije ravnomerno i napumpa - i teraj dalje!
Postoje i gumeni i kevlarski stitnici unutrasnje gume koji se postavljaju izmedju unutrasnjeg dela spoljne i spoljasnjeg unutrasnje gume.
Odlicna stvarcica, pogotovu kevlarska - izdrzava sve moguce ubode!
Image

MTB-VRH brate!!!
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Post by Whiskeytown »

Thanks na odgovoru. Pa jel vozis ti sa tim kevlarskim uloskom? Jel utice malo na feeling u voznji taj ulozak?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

odgovor

Post by misaxtr »

Da i od kad sam ga stavio ( nekoliko godina unazad ) guma se NI JEDNOM nije probusila, sto daje neverovatan osecaj sigurnosti u voznji pogotovu ako naletis na staklo,trnje i sl.
Naravno ovde ih nema, dobio sam iz Amerike, tezina im je svega 50gr sto je smesno!
Mislim da Weldtite ima nesto slicno, samo od nekakve gume i teze je.
Njih zastupa PLANET BIKE pa proveri...
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply