Nakamura

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Nakamura

Post by nino »

posto sam kupio(konacno)bicikl ,a posto je ram na bicikli nakamura aluminijumski cross country ,uzeo sam da malo pogledam na netu da vidim ko ih radi,medjutim nigde nista....ko radi ove ramove ,cuo sam da su dobri,da li sam u pravu..ima te li vise iskustva po tom pitanju..
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Kao i mnogi drugi Brand Name bicikli i NAKAMURA se pravi u azijskim zemljama. Ako imash kantar uhvati pa ga izmeri ako ne predje 14kg ok je bicikl. Josh neshto bicikl vredi onoliko koliko vredi oprema na njemu (zavisi od klase i kvaliteta).



Poz Viktor
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Nakamura

Post by nameless.developer »

Nakamura je dobar, ali ima i boljih... Koliko para toliko muzike, naravno, ali ne brini -- ako imaš dobru opremu na njemu budi siguran da imaš bolji bicikl od 99% ljudi koji poseduju bicikl u Srbiji... A to je nešto!


E sad, razmisli da li je to nešto zbog čega se treba radovati :roll:
Image
paprica
Posts: 1
Joined: 16 Aug 2005, 14:45
Location: Sarajevo
Contact:

Post by paprica »

nakamura je robna marka intersport-a, koliko sam upućen proizvodi se u kanadi. vrijeme će pokazati o kakvom je kvalitetu riječ.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Nakamura

Post by misaxtr »

Intersport drzi i zastupa Nakamuru.
Situacija je takva da je ako se samo o ramu radi, srednja klasa, nista spec., u rangu Genesis-a. Nisu preterano laki kao npr. Merida, Giant, Scott... ali su sasvim korektni i izdrzljivi.
Dakle, ram je korektno radjen na dalekom istoku, kao i gotovo sve u danasnje vreme vezano za biciklizam i ne samo biciklizam...
Sto se tice celokupnog bajsa, ne znam kakvi su ostali delovi i koliko si to platio i da li si pretplatio.
Ukoliko hoces i takvu info, napisi sta sve ima i cifru...
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Re: Nakamura

Post by nameless.developer »

misaxtr wrote:Sto se tice celokupnog bajsa, ne znam kakvi su ostali delovi i koliko si to platio i da li si pretplatio.
Ukoliko hoces i takvu info, napisi sta sve ima i cifru...
Да ли могу ја да питам, али не за Nakamuru већ за Mistral. Дакле, колико би могао да вреди један Mistral са пуном ХТ опремом (мењачи предњи, задњи, главе, погон, кочнице...) и SR Suntour подешавајућом виљушком? Касета није из MTB света, већ је из фамилије Sora, није много полован и делује очувано.
Image
User avatar
Drink
Posts: 11
Joined: 05 Apr 2006, 16:36
Location: N.Bg

Re: Nakamura

Post by Drink »

Да ли могу ја да питам, али не за Nakamuru већ за Mistral. Дакле, колико би могао да вреди један Mistral са пуном ХТ опремом (мењачи предњи, задњи, главе, погон, кочнице...) и SR Suntour подешавајућом виљушком? Касета није из MTB света, већ је из фамилије Sora, није много полован и делује очувано.[/quote]

Hm...sa tom opremom i vrlo malo vozen negde oko 400 jura -/+ 20. Zavisi na kog dilera naletis... Mislim da bi neka cifra preko pomenute cene bila suvise.
Izdrzati se mora!
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

И ја сам размишљао око 400 јединица, једино човек ми рек'о да је наместио Sora касету, али гледам синоћ на сајту Шимана - не постоји Sora са 9 брзина, а ова је са 9, па бих пре рек'о да је у питању Tiagra. Можда грешим, али ако сам у праву - тим боље :P
Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

nameless.developer wrote:једино човек ми рек'о да је наместио Sora касету, али гледам синоћ на сајту Шимана - не постоји Sora са 9 брзина, а ова је са 9, па бих пре рек'о да је у питању Tiagra. Можда грешим, али ако сам у праву - тим боље :P


U pravu si,Sora je 8speed only.

Kaseta je verovatno HG50-9 12-23 ili 14-25

te "nize" drumske nemaju klasu,samo 105,Ultegra i DuraAce su u "klasi"
ostale su kud koji mili moji ;)



POzzzzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Izmedju 300 i 400 eur, a ako je akan, moze i nize, zavisi mnogo od stanja bajka. Ova cifra je nekada mogla da bude i niza za bar 100 eur, ali je vec primetna nestasica polovnjaka iz inostranstva, pa cena bajkova polako raste...
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Izmedju 300 i 400 eur, a ako je akan, moze i nize, zavisi mnogo od stanja bajka.
Бајк је у изузетном стању. Добра ствар је што није у питању дилер који гледа да олешинари с бајка све што вреди, и да на рам напакује слабију / половнију опрему. У питању је бицикл човека који је заљубљен у бицикле, те их пази и мази и гланца... Лоша ствар је што је он заљубљен и у тај свој бицикл, па још није начисто да ли би да га прода, и по којој цени :cry:
Ova cifra je nekada mogla da bude i niza za bar 100 eur, ali je vec primetna nestasica polovnjaka iz inostranstva, pa cena bajkova polako raste...
Ваистину! Прошле године је код једног истог дилера могао да се нађе доста бољи бајк за исти новац:


Image
Рам Kona 19 цола, Acera главе, шифтери и мењачи - предњи и задњи, Tektro V-кочнице, SR Suntour погон и аморт. са подешавањем, Selle Italia... Скоро нов, неогребан, минимално препакован, модел за 2005-у годину, купљен лета 2005. године за 145е (нов је око 550е).


Image
Рам Bulls 22 цола значајно изгребан на више места, Paralax прастара задња глава, предња глава noname, шифтери стари Altus, мењачи - предњи SIS, задњи Deore али доста полован, слабије Tektro V-кочнице доста половне, RST изакан аморт, погон најгори, педале пластичне... максимално препакован! Пре неки дан сам се ценкао за њега (150е) и исти тај дилер код ког је купљен Kona није мрднуо ни евро. Каже да је доток смањен и да их има све мање и мање... те им цена расте.

Куповина постаје добрим делом мачка у џаку :?
Image
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Izgleda da se vracaju stara vremena kada smo bajkove sklapali deo po deo - tako su moja dva mezimca i nastala!
Image

MTB-VRH brate!!!
anmol77
Posts: 1
Joined: 20 May 2016, 11:48

Re: Nakamura

Post by anmol77 »

Дакле, колико би могао да вреди један Mistral са пуном ХТ опремом (мењачи предњи, задњи, главе, погон, кочнице...) и SR Suntour подешавајућом виљушком?????
NOOR
Post Reply