Pitanje u vezi MTB???

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
djuradj
Posts: 4
Joined: 08 Apr 2012, 16:22

Pitanje u vezi MTB???

Post by djuradj »

Da li ovakav polovan MTB vredi 400e???Odnosno da li valja ova oprema koju ima?Hvala unapred.

TREK 6000 DISC

Frame

Alpha Black Aluminum w/semi-integrated head tube, twin taper down tube w/integrated gusset, formed top tube, wishbone seatstay, forged dropouts w/rack & fender mounts, replaceable derailleur hanger

Front Suspension SR Suntour XCR-RL w/coil spring, preload, remote lockout, 100mm travel

WHEELS

Wheels Shimano alloy M435 hubs; Bontrager Ranger 32-hole rims
Tires Bontrager XR3, wire bead, 26x2.2"

DRIVETRAIN

Shifters Shimano M590, 9 speed
Front Derailleur Shimano Deore
Rear Derailleur Shimano Deore XT
Crank Shimano M521, 44/32/22
Cassette SRAM PG-950 11-34, 9 speed
Pedals Wellgo alloy platform

COMPONENTS

Saddle Bontrager Evoke 1
Seat Post Bontrager, 31.6mm, 20mm offset
Handlebars Bontrager Low Riser, 31.8mm, 25mm rise, 9 degree sweep
Stem Bontrager SSR, 31.8mm
Headset 1-1/8" threadless, semi-integrated, semi-cartridge bearings
Brakeset Shimano M445 hydraulic disc brakes
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by Grujic »

Zavisi koliko je vozen, ako je dosta presao svakako ne vredi tih para. Ako nije to je po meni ok cena. Stavi i neku sliku da vidimo kako izgleda bajk.
djuradj
Posts: 4
Joined: 08 Apr 2012, 16:22

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by djuradj »

Evo slika.

Image
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by Grujic »

Lepo izgleda bajk, sad vidim da je to model iz 2010 sa sve originalnim komponentama. To i nije tako lose ako nije puno vozen. Ako je dosta vozen ja ga ne bi kupovao ipak je to bicikli star skoro 3 godine. Pregledaj ga dobro, vidi koliko su izgrebani ram, vila i tockovi i takodje dal ima ulublnja na ramu i vili. To ce ti dosta reci koliko je vozen. Takodje pogledaj i kasetu kao i prednju zadnju u srednju glavu. Proveri i kocnice kako rade i koliko su pakne potrosene. Malo provozaj bajk, proveri kako radi vila i dal je bajk utegnut. Mozda ces nesto od toga morati da menjas pa probaj malo da spustis cenu. Verovatno ces uskoro morati da menjas kasetu lanac i pakne, to ti je oko 50-ak evra. Inace bajk lepo izgleda i ako je sve ok kupuj, neces pogresiti.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by Astrodule »

Ako si početnik i ne razumeš se previše u delove, možeš da ga gledaš do sutra i sam nećeš ništa pametno zaključiti.

Kao što (verovatno) polovna kola ne bi kupovao sam ako se ne razumeš u motor i ostale stvari, tako ti je isto i sa biciklom. Nađi nekoga u koga imaš poverenja da ti pogleda taj bajs. Slike ne znače mnogo (jer će retko koji prodavac da ti slika oštećenja na bajsu).
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
djuradj
Posts: 4
Joined: 08 Apr 2012, 16:22

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by djuradj »

Moracu videti da povedem nekog.Zanima me i da li treba obracati paznju na to da li su sifteri DEORE ili ACERA?Odnosno jel ima neka velika razlika u kvalitetu?
rados
Posts: 6
Joined: 21 Nov 2012, 08:50

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by rados »

img0420vc.jpg
ljudi, drugar mi nudi ram canyon grand kao sa slike.mene zanima da li moze stylo da se montira na taj ram?slabo se razumem u bicikle a imam mogucnost sebi da nabudzim jednu pa moram ovako :( zaboravih....koliki vrat viljuske mora biti za ovaj ram?
Attachments
p4pb2778664.jpg
rados
Posts: 6
Joined: 21 Nov 2012, 08:50

Re: Pitanje u vezi MTB???

Post by rados »

moze :)
Post Reply