Pakne

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Pakne

Post by PETZA »

Koje pakne da kupim treba da menjam napred i gde. Trebaju mi pozadi samo "gumice" gledao sam u Caprjoli ali oni nemaju?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ritchey, Shimano, mozda i neki komad Jagwire paknova imas u PLANET bike-u, TERRANO TEAM-u.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ja sam imao velikih problema sa prednjim paknovima Shimano M70/T3. Bili su tako tvrdi sa sam posle nekoliko vožnji zaključio da će mi, ako nastavim tako da vozim, felna biti potrošni materijal! Bukvalno su se otkidali parčići felne u vidu opiljaka i zakucavali se u paknove. :shock:

Sada imam Corratec napred i neke No name pozadi. Prednje su srednje tvrde, ali jako duboke za LX kočnice koje sada stoje nekako previše razjapljeno. Zadnje su veoma mekane i delimično se razmazuju po felni pa je snaga kočenja pozadi malo manja. Iz mog iskustva to je idealna kombinacija jer sprečava često blokiranje zadnjeg točka kod malo jačeg kočenja kada se težina uglavnom prebacuje na prednji (slično je i na kolima – postoji ograničavač snage kočenja na zadnjim točkovima).

Ima li neko iskustva sa Corratec i Ritchey paknovima pa da ih poredi u pogledu tvrdoće. Ritchey nisam nigde uspeo da nađem (jedino nisam proverio u Terranu), ali na osnovu oblika i karakteristika mislim da bi bile idealne za napred. Te stvarčice su dosta skupe pa neću da kupujem ako nisam siguran u pogledu tvrdoće. Ako nešto znači, felne su Ambrosio KEBA.
minja
Posts: 11
Joined: 13 Nov 2005, 01:59

Post by minja »

Ritchey crvene pakne ,odlicne za sve uslove voznje ,kisa,suvo...
MIKI
Post Reply