Zadnji tocak, nabla - novo ili polovno

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
majstormica
Posts: 2
Joined: 07 Apr 2014, 06:29

Zadnji tocak, nabla - novo ili polovno

Post by majstormica »

Kupio sam bicikl Bulls koji je nekad bio 3x9 ali je neko stavio zadnji tocak sa sedam brzina Megarange, a menjac i sifter su LX sa devet. Sad me zanima da li je bolje kupiti nov tocak sa Quando kasetnom nablom, ili neki polovan Shimano za iste pare?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Zadnji tocak, nabla - novo ili polovno

Post by Grujic »

U svakom slucaju uzimaj polovno. Ako bajk nema diskove zadnji tocak mozes naci za 20-30 evra ali samo pripazi na istrosenost felne i gledaj da ima DT zbice. Glava nek bude Deore, LX ili XT. Naravno moraces kupiti i zupcanik. To mozes novo ili polovno, sve jedno je. Takodje ces morati promeniti i lanac, on takodje mora biti za devetofaz.
majstormica
Posts: 2
Joined: 07 Apr 2014, 06:29

Re: Zadnji tocak, nabla - novo ili polovno

Post by majstormica »

Moram i untrasnju gumu posto trenutno imam onaj plitki obruc sa jednim zidom :)
A sta da gledam prilikom kupovine tocka - luft u glavi, i da ne preskace? Negde sam procitao da je najbolje kupiti polovnu kasetu ako uz nju ide i lanac sa kojim je vozena, jel to neko pravilo?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Zadnji tocak, nabla - novo ili polovno

Post by Grujic »

Pa gledas da nije felna potrosena i da nema lufta u glavi. Sto se tice kasete to pravilo vazi samo za skrsene kasete kojima samo taj potroseni lanac odgovara. Gledaj da kaseta nije puno potrosena to jest da krajevi zuba nisu okrnjeni. Lanac je manje bitna stvar a i on se menja kada se istegne a to je otprilike na 2000 km, zavisi od stila voznje i kvaliteta lanca. Dobra kaseta bi trebalo da izdrzi par promena lanaca. Moj ti je savet ako vec nadjes ok tocak sa dobrom glavom da investiras u nov lanac i kasetu. Ne moras uzeti XT kasetu i neki skup lanac. Dobra je i Deore kaseta.
Post Reply