Kaseta sa 5 brzina a zadnji menjac sa 10

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Dulan_88
Posts: 1
Joined: 02 Sep 2014, 23:37

Kaseta sa 5 brzina a zadnji menjac sa 10

Post by Dulan_88 »

Pozdrav svima.Nov sam ovde i generalno nov u svetu biciklizma.Naime,pre nekih 20 ak dana kupio sam staru Mondiju drumasicu.Bila je u horor stanju,ne znam ni sam sta mi je bilo da je kupim,ali sta je tu je.S obzirom da je bila u jedva voznom stanju,o kozmetickom da ne pricamo,odlucio sam da je obnovim.Svi delovi su skinuti,aluminijumske Weiman kocnice ispoliranje,guvernar i sve ono sto je moglo da se spasi.Ali zadnji menjac,Suntour 3000,srednji takodje Suntour i frikcione rucice menjaca su bili za otpis tako da sam krenuo u potragu za New old stock zamenama sa Ebay-a.Na moje iznenadjenje nasao sam par Sutour-ovih kompleta menjaca,precenjenih naravno i sto je jos gore,bez opcije da ih prodavac posalje sa Srbiju.Tako da sam se okrenuo Shimanu,ista prica.Na kraju od moje dosledne restauracije nije ostalo nista te sam krenuo da pretrazujem novije komplete menjaca i naleteo na Shimano 105 RD-5600.Eeeh sada je pitanje,da li bi on moga0 da radi sa 5-o brzinskom kasetom ili bih morao da menjam kasetu za onu sa 10 brzina..?Tu naravno postoji problem zbog sirine 10-o brzinske jer ne znam da li ce stati a ne bih zeleo da sirim i potencijalno ostetim fino ofarbani ram.Izvinjavam se unapred ako sam promasio neki izraz jer kao sto rekoh,tek otkrivam sta se kako zove....:)
Post Reply