Adrese, adrese, adrese...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
dzonny
Posts: 4
Joined: 01 Sep 2006, 23:55

Adrese, adrese, adrese...

Post by dzonny »

Pozdrav ljudi! Za nekih par dana idem do BG-a. To je retka prilika kada tamo odlazim. Potrebne su mi adrese nekih boljih biciklistickih radnji, gde bih mogao da obidjem i pogledam neke modele novih, a mozda i polovnih MTB bicikala. Dajte mi adrese vasih omiljenih radnji sa nadam se velikim izborom bicikala, po mogucstvu i polovnih. Posto ne poznajem BG, voleo bih da mi pored adrese i opisno objasnite gde su lokacije tih radnji. Hvala.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

1. Capriolo
Kreneš od Terazija ka Slaviji (glavnom ulicom dalje od Kališa). Kad naiđeš na ulicu kojom idu tramvaji, skreneš u nju (uzbrdo, desna strana) - Resavska ulica. Ogormna radnja, ne mo'š da promašiš.

2. Planet
Na kraju biciklističke staze na dorćolskom keju: siđeš na Dunav i kreneš desno. Usput nailaziš na SC 25 maj /klasično socrealističko-impresionističko ostvarenje/, gde takođe imaš radnu sa bajkovima. Klimajući niz stazu, videćeš reklamu za kafić PAIDEIA, kao i sam kafić. Jedini je na tom potezu, nema greške. U istoj zgradi je i planet. Prolaziš pored dečjeg igrališta /kad gledaš u kafić, leva strana/ i vidiš gomilu isturenih bajkova.


3. Profa/terano

Odeš sa terazija do skupštine, i na onom veeelikom raskršću skreneš levo (tj. niz 29og, ili kako se već to zove). Držiš se leve strane. Silaziš 300-400m, nailaziš na gradilište. Ispod njega se pojavljuje autobuska stanica, na koju se naslanja neki pasaž. Uđi u pasaž :) Preporuka :)
Ako udariš u botaničku baštu, okreni se nazad, mašio si.


Ovo sve obilaziš peške za 2h ako kreneš sa Terazija.


4. Pirana

Odeš na sajam. Prođeš kroz sajam (ka gornjem kraju, uzvodno) da izbiješ na kej. Pirana je na širokom delu staze. Pitaj, svi znaju. Pazi, Cici ujeda.

Bus.. hm, idu tamo neki autobusi, sigurno :)


5. Bozaro

Na samom ušću, sa zemunske strane. Ulica koja ide od zgrade ex-CK SKJ (NE OD MOSTA - mislim, vodi i ona al' je duže) ka keju vodi pravo na njega.

Bus 15, 84 sa zelenjaka, siđeš na prvoj stanici posle mosta pa kreneš napred, pa desno. Može i peške preko mosta.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Terrano je u Takovskoj 33. Prodje se kroz kapiju, ide se pravo i videces sa leve strane radnju.

Planet se preselio u Dunavski kej 14. To je ulica paralelna sa Dunavom, prva izmedju zgrada posle setalista. Od 25. maja se ide desno gledajuci ka Dunavu, dakle na istok. Na kraju te ulice postoji stepeniste na levoj strani i tu je table Planet Bike. Popni se gore i u zgradi sa leve strane videces naredjane bicikle. Prvi ulaz je servis, drugi je prodavnica.
Drugi je u Ulici Vojvode Stepe 2. Pogledaj na www.planplus.co.yu, ili neku mapu Beograda, ili znas gde je Ulica Vojvode Stepe.

Intersport u Merkatoru (novom) ima rasprodaju, popust od 35% na sve bicikle (Nakamura, Genesis, ova dva su robne marke Intersporta, Scott).

Biciklisticki klub Partizan ima dobar izbor polovnih delova koje sastavljaju nalazi se na stadionu Partizana, Humska 1, stepenice kod juznog ulaza (pitaj tamo nekog, na stadionu bi trebalo uvek nesto da radi).
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Zaboravio sam da kazem, za polovne bicikle je sada pomalo nezgodno, jer je kraj sezone pa nije veliki izbor. Profa ima stvarno dobre bajseve za razumnu cenu, cak imas i garanciju od 1 godinu, a ima i konfiguracije polovan ram - novi delovi. Neki prodavci u Capriolo/Planet Bike-u ce ti reci svasta za njihove bicikle. Da ne otvaram temu novi domaci ili polovan, treba samo da imas u vidu koliko ces voziti i kvalitet ugradjenih delova. Ako si tu u nedoumici pitaj neke iskusnije clanove.
dzonny
Posts: 4
Joined: 01 Sep 2006, 23:55

Post by dzonny »

Hvala momci!
dzonny
Posts: 4
Joined: 01 Sep 2006, 23:55

Post by dzonny »

E jbga momci izjalovila mi se kombinacija oko odlaska u BG, nista nisam uspeo da uradim... Idem do Nisa pa u povratku cu verovatno imati vremena da svratim i do Leskovca. Aj bacite mi ekspresno br telefona ljudi tj. servisa koji valjaju neke polovne modele. Nemam vremena da se raspitujem okolo, pa ako vi vec imate adrese tj. brojeve nekih likova iz Nisa i Leskovca bilo bi super da mi to date pa da ja u jednom danu obidjem to na brzinu i nadam se ispazarim nesto. Pozzzzz!!!!!!!!!!!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ако поткачиш и Алексинац, имаш на (оном другом форуму који не смем да кажем који је да ме Пеђа не грди) рекламе неког лика оданде са све телефоном.
Post Reply