Gume za drumski bajs

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Gume za drumski bajs

Post by Istar Genome »

Upravo sam priveo kraju sredjivanje Bianchi-a pa me zanima koju bi ste mi preporuku guma dali.Sada imam neke stare celave Michelin pozadi 700x25c a napred 700x20c.Zvuci mi normalno da zadnja bude sira,ali sa drumskim bajkom nemam iskustva,pa bi mi dobro dosli vasi saveti i sugestije.Inace drumski bajs koristim za kondicione treninge u trenutcima "izdajstva"MB i GT-ija.
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ma uzmes 23 (622-23) ili 700-23c (sve zavisi od nacina obelezavanja). A ja na obe uvek imam istu dimenziju, recimo za drumski bajk je po meni dobro uzeti 23 nikako uze, jer putevi su nam ocajni ili ako su putevi bas jako ocajni onda 25. Mada cesto vidjam 23.
A cena (nekad) govori kvalitet. Michelin, Vitoria,.. Ima ih i za 1000din pa do stotinak evra...
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Da putevi su zaista uzasni ali za te varijante i nedodjije koruistim ili Gtija ili Polar Vipper.Zato i volim drumski bajs ali ponekad na putovanju s dobrog puta naidjem na uzas i onada nastaje problem.Pozadi planiram 23c a napred 20c. ne znam da li je to dobra kombinacija.Svakako fala na savetu! :lol:
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Mislim da je bolje iste gume jer ako recimo zadnju izlizes mozes za poslugu promeniti prednju i zadnju.. A i tipiziras pa je jeftijije.. Ja trenutno imam city bajk (Atala) i imam 28-ice, pre toga je bilo 32 a pre toga 37! U stvari sad pise 28 ali to je oko 26, merio sam. I to sam u Planeti uzeo... Desi se..
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

A ona "što kvalitetnije to kratkotrajnije" se uzima u obzir? Lepe se za put i zato se brzo i troše?
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

To su ipak tanke gume, ako se naleti na recimo ivicnjak a pritisak u gumi nije dovoljan, desava se da udarac prosece gumu. Jeftinije gume ne mogu velik pritisak da izdrze. Druga je stvar sa takozvanim balonkama, gde je pritisak do 5 bara dovoljan. Specijalka trazi 7, pa i vise..
Mogu da naredjam dobre i lose osobine oba tipa guma ali mislim (opet to je moje misljenje) da vredi izdvojiti malo vise para za gumu preko 5 bara.
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Moje stare su Michelinke i ne bi ih menjao da nisu dosta pohabane,e sad cekam prolece da stigne roba u Srbiju pa da nadjem nesto pristojno za 10ak evra,inace decko je ove Michelinke platio 50ak evra par...Zapravo na gumama ne vredi stedeti,zaista treba da izdrze svasta na nasim putevima...
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
Post Reply