Kupujem biciklu....Pomoc!!!

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Lazz
Posts: 5
Joined: 01 Mar 2007, 23:35

Kupujem biciklu....Pomoc!!!

Post by Lazz »

Procitao sam sve na ovom forumu i mogu samo da se zahvalim ljudima koji su preneli svoje iskustvo na nas pocetnike kao i tvorcima sajta.Iduce nedelje kupujem bicikl koji cu isljucivo voziti po drumu.Tezak sam 110 kg i visok 196cm.Najradije bih kupio neki hibridni bicikl sa 28" tockovima,ali takvi se ovde po radnjama ne prodaju.Molim vas za savet da li da dajem cca 40000 dinara za Viper sa Deore opremom i koliko je on stvarno u praksi bolji od recimo Mirage Pro koji je duplo jeftiniji.Bicikl zbog blizine servisa kupujem u jednoj radnji sa dugogodisnjim iskustvom u Uzicu.Hvala.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Na drumu, sa dobro utegnutim bajkom, nećeš videti bog zna kakvu razliku. Kvaruckaće ti se malo više delovi (na miražu), ali će potrajati dok popravkama stigneš razliku u ceni. A i ako dobiješ budž-bubu, sa tih 20k razlike možeš dosta toga da uradiš na miražu, i da uzmeš bolje stvari nego na viperu.

Naravno, za 40k možeš da kupiš spektakularan 'taze polovan' bajs, i mislim da ti se isplati i da prošetaš po Srbiji za neku primamljivu ponudu. Uopšte ne moraš da se vezuješ za kupovinu bicikla u radnji sa iskustvom, servisira se svaki bicikl isto (a uz malo ulaganja (do 3 hiljade) u osnovne alatke i kopanja po netu, broj stvari za koje ti je potreban prof. serviser se neverovatno smanjuje).
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Da,novih hibrida ovde nema,osim Genesis-a u InterSportu .. mozda eventualno neki Scott ..

A hibrid polovnjaka ima koliko oces,a za 40000din ima da imas najbesniji hibrid koji se nudi :-)



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

IRalic wrote:Da,novih hibrida ovde nema,osim Genesis-a u InterSportu .. mozda eventualno neki Scott ..
Mislim da ima Meridinih hibrida u onoj radnjici u Kralja Petra, ali k'o što kažemo - za te pare... 8)
Lazz
Posts: 5
Joined: 01 Mar 2007, 23:35

Post by Lazz »

Hvala vam na odgovorima,odlucio sam da jos sacekam jer mi jos bruji u glavi recenica jednog forumasa ovde da je ipak bolji polovni Passat od nove Dacie Logan :D Da se radi o kupovini PC-a u ovoj zemlji ga nikada ne bih kupio kao konfiguraciju vec iz delova kao i ovaj koji sada koristim.Mislim da je isti slucaj sa biciklima,samo sto mi za slaganje bajsa nedostaje znanja i iskustva...Hvala jos jednom i mozda se letos vidimo na Tari :D .Pozdrav svim ljubiteljima biciklizma
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Za slaganje bajsa ti treba nekoliko imbusa, par okastih i viljuškastih ključeva - ključ za kurble i pedale (mada je korisno imati i jedan set auto-alata, što se tiče okastih), odgovarajući ključ za skidanje srednjeg pogona, radapciger, ključ za skidanje kasete, motocange, ugaona brusilica, i neka mast za ležajeve :) A i ključ za žbice nije loš :)

Na internetu može da se iskopa masa uputstava za sva moguća sastavljanja.

I opet, ne čekaj previše - sezona počinje i prolazi a cene rastu. Prati oglase, raspitaj se tu i tamo... za 300-400E može bombona od bajka da se nađe.
Lazz
Posts: 5
Joined: 01 Mar 2007, 23:35

Kupljeno!!!

Post by Lazz »

Pre desetak dana sam konacno dobio naruceni bicikl.U pitanju je XXL varijanta Mirage Pro.Presao sam vec oko 200 km i moji utisci su razliciti.Prvo ram je ogroman i zaista izgleda lepo.Amortizer,je'cak i ja kao laik mogu da kazem,cisto sra...Vec posle 10 dana radi dosta tvrdje nego na dan kada sam kupio bajs. Gume su sa velikim kramponima i vec sada kada podignem zadnji tocak i zavrtim ga setaju levo-desno-gore-dole po ~1cm.Sto se tice menjaca pocetno zujanje i cegrtanje sam resavao dotezanjem sajle na zadnjem menjacu(po savetu majstora koji mi je bicikl i prodao).A sada dva problema za koja mi zaista treba savet od vas ljudi sa ovog foruma posto znam da znate mnooogo vise od mene.Prvo :Klasicno zzzzzz u toku voznje iz zadnje glave mi se ponekad cuje a ponekad ne,ili se cuje neravnomerno i isprekidano.Zasto?I najveci problem koji me i najvise nervira je to sto mi najveci od tri zupcanika na srednjoj glavi seta levo desno pri okretanju tocka(setaju i ostala dva samo mnogo manje) i dodiruje deo na menjacu koji sluzi za menjanje brzina.Zvao sam servis i majstor mi rece da se do sada u zivotu njegovom niko nije javio sa tim problemom i da ce biciklu ako mu donesem na servis morati da salje u BG!!!(sto me je i odvratilo od odlaska u Uzice).Molio bih zaista dobre ljude sa ovog foruma da prokomentarisu ovaj moj tekst i da mi daju savete o ovim mojim problemima.Hvala vam puno :)
Lazz
Posts: 5
Joined: 01 Mar 2007, 23:35

Post by Lazz »

Mala ispravka :) ...........pri okretanju PEDALA........
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako nisi preterao u svom opisu (ili vozio spust tih 200 km), onda si dobio baaaš sfušan bicikl.

1. Nemoj gledati kako idu kramponi, vidi kakva je felna. Ako ona nije otišla u osmicu (a ne bi smela sem ako nisi skakao s krova), nije problem. Ako je guma blentavo nameštena, ispumpaj, namesti, napumpaj. Možda kramponi deluju razbacani i zbog kineske gume na kojoj stoje.


2. Meni se karakteristično 'zzzz' iz kasete nije skoro nikad ni čulo pa je sve bilo ok. Ako nema pucanja, lomljenja, žvakanja, krckanja, nema veze.


3. Amort je dobar spram kinte koju si dao za njega, tu ti je tako kako je :) Vozi i vidi na šta će da izađe. Podmaži ga malo.

4. Šetaju zupčanici? :shock:

(Usput, menjač ni pod razno ne bi smeo da dodiruje bilo koji zupčanik. Da ni je prenisko namešten?)

Razlozi koji mi padaju na pamet:

-krivi/uosmičeni - nov pogon.
-razvareni - nov pogon i sudska tužba.
-šeta ceo pogon jer je otišao patron? (uhvati se za kurble i probaj da ih razmrdaš. Ako imalo mrdne, to je to.) - nov patron.
Lazz
Posts: 5
Joined: 01 Mar 2007, 23:35

Post by Lazz »

200 km sam presao iskljucivo po asfaltu,a sto se tice srednje glave nema lufta ni malo...Ipak cu da teram bajs u servis jer me mnogo nervira :twisted:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Javi šta je bilo, baš imaš 'slučaj' za priču.
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

ktm...

Post by krsma »

sta kazete o KTM bike-u Ful XT na V-brake? cena 550e??? :?:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nisi napisao koji je amortizer, koji su točkovi, koliko je star. Ovako ti je sve gledanje u bob. Zvuči skupo
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

krsma The Doctor

Post by krsma »

amortizer je RST aerasa air
tockovi RITCHEY rock pro
sjediste SELLE ITALIA trans am
gume CONTINENTAL VAPOR
lula volan sticna RITCHEY COMP
ostala oprema FULL XT(bokule nable samaraljke, v-brake...)
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

KRSMA tHE doCTOR

Post by krsma »

uh zaboravih bike je NOV.
Post Reply