Kupovina CANNONDALE bicikla?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Kupovina CANNONDALE bicikla?

Post by sidarta »

Da li znate koje distributer Cannondale bicikala, a da je iz nase okoline?

(Slovenija,Hrvatska,Madjarska????
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

A sto okolo kad Cannondale od ove godine zastupa Planet Bike :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Mada mislim da nije loše čuti se s njima i videti šta imaju i šta mogu da naruče. Odmah da kažem - čuo sam da od ramova nema ništa, to ide tek posle 2-3 godine uspešne saradnje (tj ne stoje bajkovi u izlogu 3 godine nego ih neko i kupuje)
User avatar
Drink
Posts: 11
Joined: 05 Apr 2006, 16:36
Location: N.Bg

Post by Drink »

Hehe...znaci opet ce biti kanonada bajkova bez full opreme, isti slucaj kao sa Scott-om. :?
Izdrzati se mora!
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Drink wrote:Hehe...znaci opet ce biti kanonada bajkova bez full opreme, isti slucaj kao sa Scott-om. :?
Tako sam se ja prošle godine iznenadio kada sam gledao Scott Nomad u Planet Bikeu.
Naime, primetio sam da je taj model kod svih distributera po Evropi prilično skup, a ovde je koštao čini mi se jedva nekih 24k.
Na moje iznenađenje kako je jeftin, prodavac reče: imamo mi i ovaj sa full opremom (dinamo u nabli točka itd. itd… )
A koja je njegova cena?
86k! :shock:
Hm… ovaj… a to je veličina XL?
Da.
Nemate L.
Mislim da … samo da vidim… Ne.
Eh, šteta, baš bi mi odgovarao…
Tako sam se ja časno i dostojanstveno izvukao iz nezgodne situacije. :roll:

Btw, kada je reč o Cannondaleu, zar ne može da se poruči u Požarevcu?
Ciklopia beše, ako me sećanje drži, tamo može svašta da se poruči direktno iz Austrije, po onim cenama, bez dodatnih troškova i provizije.

Drugi svetao primer je Merida i Metalia Commerce u Kralja Petra.
Nema prepakivanja i kombinovanja opreme.
Svi bicikli su kao u katalogu i dolaze u originalnim kutijama, ovde se samo sklope.
.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Drink wrote:Hehe...znaci opet ce biti kanonada bajkova bez full opreme, isti slucaj kao sa Scott-om. :?
OBA kenondejla su sa originalnom opremom :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ne znam sta ste zapeli za tu opremu "kao u katalogu"

Oprema se razlikuje od trzista do trzista.
Planet ima licencu da sklapa Scott bajseve,i na njih stavlja ono sto misli da odgovara ovdasnjem kupcu.
Naravno i cena je formirana shodno opremi koja je na njemu.

Ako vam se nesvidja,kupite svoju opremu pa stavite sami ;-)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

IRalic wrote:Ne znam sta ste zapeli za tu opremu "kao u katalogu"
E ovako, pokušaću da objasnim kratko, ako uspem.

Prvo, vrli znalci, sladokusci i zaljubljenici (gde i tebe ubrajam) sigurno ne kupuju bicikl iz kataloga.
Katalog služi da se relativno slabo upućen potencijalni kupac upozna sa ponudom, nivoima opreme, karakteristikama, dizajnom i dijapazonom cena; da upoređuje, kombinuje i kada odluči da bude siguran da će baš to i dobiti.
Dalje, kada poznata kuća izda kvalitetan i sveobuhvatan katalog, to je izvesna garancija da su paketi opreme koji idu uz svaki ram optimalno izabrani i dobro uklopljeni, takođe i dizajnerski.
U suprotnom, prosečni kupac koji uđe u naše male prenatrpane radnje gde bicikli stoje uspravno ili još gore pod nekim čudnim uglom, prvo pokuša da pročita cene pa onda identifikuje delove opreme pokušavajući što bolje da ih zapamti, usput preslišavajući se – najbolja je Acera, Deore pa Altus... ili možda suprotno... pa mu se sve to izmeša i kada tako zbunjen dođe kući više ne zna ni koje su cene, a kamoli oprema!
Malo sam karikirao, ali ko oće razumeće.

Konačno, sklapati mašinu deo po deo sigurno je najteža i najkomplikovanija varijanta, rezervisana samo za profesionalce.
Za to treba puno iskustva, znanja, vremena i dobre volje, respektivno.
.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Od ovoga sto ti kazes mene vise iritira to sto su bajkovi sa identicnom opremom razmaknuti po 20000 u cenovniku. Iz toga neki Blagovezic moze lako da zakljuci da je najbitnije/jedino bitno sta pise na ramu.

Za sklapanje bajka iz delova/menjanje komponenti ti ne treba bas mnogo znanja ali ti treba mnogo para. Ova opcija, sto kazes, je u igri za one koji znaju sta im treba, ali i za one kojima je lakse da menjaju deo po deo i tako daju 500E tokom nekog vremena nego 300E odjednom za isti takav ili bolji, ali sastavljen.

Ali ovo je vec tezak OT.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Hm,da.U pravu si.

Zato mislim da traba da oni naprave SVOJ katalog kako bi se kupci snasli :)
Od gledanja u stranjski katalog,pa odlaska u lokalnu prodavnicu moze samo da zaboli glava ;-)

Ili da sklapaju po stranjskom katalogu,ali ce onda tako i da naplacuju ..

Sklapanje bajsa od komponenti ? Da,za onoga ko zna sta hoce.
Naravno to izadje malo skuplje,ali nazalost kod nas nema necega kao eBay,gde se komponente prodaju pa i u pola cene od "kataloskih" (kataloske cene su u Planetu,eventulano popust od 5% na neke vece cene/kolicine.
U Poljskoj se sasvim isplati kupiti ram,i kupiti delove na eBay-u i sklopiti bajs po zelji.Svako koga tamo znam,i ko se "bavi" biciklanjem ima sklopljen bajs.

Ovde se samo siplati kupiti polovnjak najblizi zeljenom,pa eventulano promeniti neke sitnice,i to takodje polovne.


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply