RST 281 R suspenzija

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

RST 281 R suspenzija

Post by Astrodule »

Pretrazio sam ovaj forum ali nisam nista nasao o RST modelima prednjih suspenzija.
Vidim da je RST 281 R jeftina (2800 dinara), a na njihovom sajtu sam video da je iz 2000. godine.
Ne vozim ekstremno i nadam se da ce mi ta suspenzija odgovarati.
Da li imate neko negativno iskustvo sa pomenutim modelom?
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

OK je za te pare+nova. Namena: asfalt ili veoma dobro utabana zemlja - 5cm hoda. Nije za urbano divljanje po stepeništima i ivičnjacima.
Dihtunzi su tuga pa ti verovatno sledi brisanje i podmazivanje unutrašnjosti jednom mesečno. Povremeno proveriš kako su oni šrafovi pritegnuti, i teraj.

Mislim da će odrađivati posao za rekreativno asfaltiranje.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

To je pravi odgovor, na moje pitanje.
Hvala puno!
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Javi kako te služi kad je malo izdrndaš - obično se naširoko priča o opremi viših klasa, a ljudi koji su na socijalnim opcijama nemaju odakle da se informišu.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

Napisacu utiske, ali trenutno imam problem da je instaliram na bicikl.
Naime, pre ove viljuske imao sam headset sa navojima, a sada sam odlucio da predjem na aheadset (usput: koji je prevod na srspki za headset?)
Medjutim: nigde ne mogu da nadjem headset (komplet soljica?)
Nemaju ni u jednom servisu.

ps: cuo sam da je uhapsen neki lik koji je iz inostranstva nabavljao opremu a koji je snabdevao vecinu radnji (servisa). Da li je to istina?
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
petar
Posts: 1
Joined: 20 Feb 2007, 21:45

Post by petar »

ps: cuo sam da je uhapsen neki lik koji je iz inostranstva nabavljao opremu a koji je snabdevao vecinu radnji (servisa). Da li je to istina?

E,vidis prijatelju i ja sam bio po tim servisima,i hteo da nabavim bicikl po jeftinoj ceni.Saznao sam da je sve to ukradena roba,i cak sam se dvoumio da opet,bez obzira na sve,kupim bajs koji sam toliko zeleo.Ali onda se setih da cu time samo pospesiti kradju bajseva,negde tamo u Austriji,i da ce neki klinac ili bilo ko,neko ko je posteno to platio ostati bez svog ljubimca.Mislim da to nije u redu,i nije valjano opste tako nesto propagirati preko ovih sajtova,i upucivati ljude na te servise.Mislim,ja jako volim da popravljam svoj bicikl jer se lako kvari,i nemam nista protiv pravih servisera,ali ovo kod nas je cist kriminal,a neki od clanova ovde stalno upucuju druge na kupovinu po tim servisima.Zato je ovo prilika da policija ako je uopste to zanima,obrati paznju na takve delatnosti.Znam da cu sad navuci gnev,ali sta da radim,rekao sam ono sto mi je na srcu i mislim da je ispravno.Ipak naziv ovog foruma je freebiking,a ne nesto drugo.
User avatar
dookie
Posts: 16
Joined: 30 Mar 2007, 15:52
Location: Belgrade
Contact:

Post by dookie »

Hmm... pa sta sad!? Sad je to dosta komplikovano, mozda neki ljudi stvarno prodaju regularan bike po servisima a mozda su neki i kradeni... Kako da znas koji nije "vruc"?
Evo ja cu ovih dana u servisu kod Profe da uzmem jedan bajs, 99% sam siguran da nije kraden ali ostaje onih 1%...kako znati?
Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi.
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Vidi, kad si vec tu kod Profe, svrati obavezno i do Pedje u Svetogorsku 30 (064 1266592). On ume da bude dosta jeftiniji u odnosu na ostale. Verujem da ces kod njega naci bolji ram i pogon za taj novac.
Last edited by markomm on 10 Apr 2007, 01:38, edited 1 time in total.
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

petar wrote: ... i ja sam bio po tim servisima,i hteo da nabavim bicikl po jeftinoj ceni.Saznao sam da je sve to ukradena roba,i cak sam se dvoumio da opet,bez obzira na sve,kupim bajs koji sam toliko zeleo.Ali onda se setih da cu time samo pospesiti kradju bajseva,negde tamo u Austriji,i da ce neki klinac ili bilo ko,neko ko je posteno to platio ostati bez svog ljubimca.Mislim da to nije u redu,i nije valjano opste tako nesto propagirati preko ovih sajtova,i upucivati ljude na te servise.Mislim,ja jako volim da popravljam svoj bicikl jer se lako kvari,i nemam nista protiv pravih servisera,ali ovo kod nas je cist kriminal,a neki od clanova ovde stalno upucuju druge na kupovinu po tim servisima.Zato je ovo prilika da policija ako je uopste to zanima,obrati paznju na takve delatnosti.Znam da cu sad navuci gnev,ali sta da radim,rekao sam ono sto mi je na srcu i mislim da je ispravno.Ipak naziv ovog foruma je freebiking,a ne nesto drugo.
Petre, nećeš navući gnev, zašto, ovde može o svemu da se priča otvoreno sve dok je u nekim granicama, jedino se treba uzdržavati od teških kvalifikacija.

Moralne dileme su uvek prisutne i ceo život mi svojim odlukama i postupcima zapravo balansiramo između svojih interesa i načela pravde, pravičnosti, etike i morala.
Dalje, i sam priznaš da si se dvoumio da li da kupiš iako si 'znao' da je roba u najmanju ruku sumnjivog porekla.
Klasičan primer – računari sa kojih ovo pišemo najverovatnije nemaju licenciran softver, a to nisu male pare, sigurno ne manje od ovde inkriminisanih bajkova.

Kada već ulazimo u detalje, većina nelegalnih bicikala 'preuzimaju' se iz servisa gde su po pravilu svi bili osigurani tako da na kraju štetu trpe osiguravajuće kuće, a ne njihovi izvorni vlasnici.
I glavni akteri u tim 'poslovima' su upravo ti serviseri napolju, u saradnji sa našim 'službama' nabavke, transporta i distribucije.
Konačno, sve to mora da prođe i kroz Carinu, pa nije bajk igla da se provuče neopaženo, naročito ne na gomili u kombiju!
Ali ja sam nekako ubeđen da to nije masovna pojava.
Na Zapadu je standard veoma visok i polovni bicikli možda i nemaju gotovo nikakvu vrednost pa otuda i tako povoljne cene kod nas.

Prodaja u našim servisima i Internet berzama je na neki način javna, a uvek možeš insistirati da sa prodavcem napraviš i neki mali ugovorčić, čisto da ti savest bude mirna.
A policija, eh... imaju oni 'profitabilnija' posla.
Inače, Profa je u domaćim krugovima renomirani brend, relevantan i veoma kompetentan biciklistički stručnjak.

Nego, odosmo mi u težak off topic!
Nadam se da nas moderatori ne vide, sigurno su negde na putu. :wink:
.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Što se tiče aheadseta (tj. šoljica) imontiranja, prošetaj do Planeta, tamo su meni adaptirali miraža da prima 'normalne' amortizere.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

prvi utisci

Post by Astrodule »

Ja montirao viljusku i naravno da sam odmah primetio razliku u odnosu na staru viljusku (bez amortizera).
Za moj stil voznje- cini mi se da sam dobro odabrao (naravno da uvek mogu da izaberem najskuplju koju bih mogao da prilagodim svom stilu, ali novac je faktor)
Nadam se da necu uskoro pisati sve najgore o rst 281R suspenziji :)
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Kriminalci ..

Post by IRalic »

Nemojmo servisere kvalifikovati kao kriminalce,
jer oni te bajseve posteno placaju,i posteno prodaju.
A marzu stavljaju u dzep,kao i svaki drugi prodavac.
Kupi jeftino - prodaj skupo.

Ne vidim sta bi nasa policija imala tu da se gura.
U trenutku kada carinik pusti tu robu unutra,ona je postala legalna,
bez obzira na poreklo.
A na tamo nekoj austrijskoj ili vec cijoj policiji,je da se obracuna sa kriminalcima,tim sto bajs ukradu.

Veoma sumljam da su brojke ukradenih bicikala drasticno porasle odkako su takvi bicikli popularni u srbiji ..
Takve robe je uvek bilo,i bice je,bilo srbije ili ne.
Ako je ne kupimo "mi",kupice neko drugi.

A btw,cene koje gledamo na berzi i u servisima su cene identicne onima koje se vidjaju u Poljskoj,na allegro.pl
Allegro je pl verzija eBay-a.
Vecina bajseva tamo ima "papire",tj racun iz prodavnice u kojoj je kupljen.(prodavnice u pl)

Kad smo vec kod Allegra,za novce za koje se ovde prodaju polovni delovi "u dobrom stanju",tamo se dobijaju NOVI,iz prodavnice,zapakovani,sa racunom .. :-/


b'ate ghetto ti je to ..




`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply