[POMOĆ] Kupovina u Podgorici - veeeeoma siromasna ponuda...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
MrLimeni
Posts: 2
Joined: 18 May 2007, 22:31

[POMOĆ] Kupovina u Podgorici - veeeeoma siromasna ponuda...

Post by MrLimeni »

Pozdrav ljudi,
Moja cura i ja htjeli smo da kupimo biciklo. Živimo u Podgorici i mogu vam reći da je ovdje izbor veeeoma mali il' bolje rečeno nikakav. Imaju dvije prodavnice i to otprilike se svodi na to da oni tu prodaju prvenstveno drugu robu a da su im bicikla samo usputna stvar. Problem je i u tome što nema ni majstora tj. servisa, kao ni mjeste il' načina da dođeš do dobrih polovnih bicikala. Ja se ne razumijem mnogo u bicikla al' ako mi neko ponudi Salcano kao vrhunsko biciklo znan da tu nešto smrdi. I to, kad dođeš u prodavnicu ti ljudi koji rade tamo ne umiju ni da ti prodaju to što imaju ni da ti kažu ovo valja ovo ne i sl.
E dobro sad poslije ovog "malog" uvoda da pređem na pitanja.
Ja sam mislio da potrošim za biciklo do 450€ a moja cura do 300€. Bicikla smo najviše planirali za vožnju po gradu(trotoari, prepreke,asfalt i sl) i možda neke kraće ture u prirodu. Lutajući gradom našli smo na ponude: Polard, GT i nešto od Scott-a.
Najizglednije su mi ponude ovih GT-a:
Avalanche 3.0 Disc - 400 €
Outpost - 260 €
Aggressor - 245 €

Najvise što me je opredijelilo za ovo je 2 godine garancije kao i to da mi izgleda da je GT dobra marka.

Vaše mišljenje o GT-u?
Vaše mišljenje o ovim modelima?
Vaše mišljenje o odnosu cijena/kvalitet?

Takođe me zanima da li imate neki predlog kako da dođem do normalnog bicikla u Podgorici.

I još jedna bitna napomena :) ja sam visok 191 cm i težak nekih 110 kg :) vjerovatno i ovo treba uzeti u obzir :).
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Za pare koje ti traže za bicikle s TOM opremom bih ti toplo preporučio da se prošetaš do inostranstva na dva dana...
MrLimeni
Posts: 2
Joined: 18 May 2007, 22:31

Post by MrLimeni »

Ok, al' me interesuje što je loše kod ovih modela i sl. Tako bih znao da li da se pomirim sa tim i kupim za te pare, il' da ni u ludilu to ne radim. Dakle interesuju me detalji ovih modela.
"Inostranstvo" - misliš Srbija? Razmišljao sam i o tome, al' kako ovdje nema puno servisera za bicikla frka me da to radim...al' ako ne budem imao izbora naravno, pa ću se ovdje snalazit za servis...a i sam ću na kraju naučit da servisiram bicikla.
Možete li mi reći što bih mogao u Srbiju naći za te pare?Što polovna što nova bicikla... Dajte mi primjere i naravno ako možete razloge zašto su dobar izbor..

Hvala vam puno na pomoći...jer oduvijek sam želio imat normalno biciklo da mogu da uživam u ljepotamo ovog grada al' prvo nikad para nisam imao a sad nemam ni izbora ... baš glupo.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Na tim bajkovima je oprema 'klasa iznad buvlje pijace'. To po tim cenama može da prođe u dalekoj EU, ali ne i kod nas. Za te pare ovde možeš da kupiš polovnjake sa mnogo pristojnijom opremom.

Za ovo što si ti rekao, radiće ti posao nešto sa deore/deore LX sram 5 / sram 7 opremom ili mrvu slabije. To su prilično pouzdane komponente i neće ti se svaki čas kvariti.

Malo se prošetaj netom i potkuj se s osnovama teorije :)

Pročešljaj naše internet biciklističke oglase na cikloberza.com i ciklonaut.com, pošalji par mejlova, obrni par telefona...
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Sto se tice novih bicikala, u Srbiji situacija nije mnogo bolja. Dakle, moj savet je ne kupuj novi ako planiras trosak od oko 300 evra po biciklu. Dobices nesto sa Alivio/Acera/Tourney opremom i nekim Shimano socijalnim/Tektro mehanickim diskovima (od kojih je bolji svaki v-brake klase Deore i iznad). Jedino ram i viljuska tu mogu da vrede.
Za polovne, za devojku moze da se nadje za te pare Deore bicikl sa mozda po kojim LX/XT delom (obicno je to zadnji menjac), a za tebe moze i ful XT model sa veoma dobrom viljuskom (na Ciklonautu oglas 031 16. maj 2007. Prodajem mtb DYNAMICS Magic XT). To je vec profesionalan bicikl, koji nije neophodan za ono sto tebi treba, tako da ces moci da ustedis.
Sto se tice servisa, u krajnjem slucaju to mozes da radis u nekom biciklistickom klubu (ako je bas los izbor servisa), pod uslovom da imaju servis dostupan i ostalim gradjanima.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

random wrote:socijalnim/Tektro mehanickim diskovima (od kojih je bolji svaki v-brake

Code: Select all

klase Deore i iznad)
Označen suvišan deo rečenice.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

mixitron wrote:
random wrote:socijalnim/Tektro mehanickim diskovima (od kojih je bolji svaki v-brake

Code: Select all

klase Deore i iznad)
Označen suvišan deo rečenice.
Slazem se. :twisted:
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Srećom, uporedni test sam radio po ravnom :twisted: :evil:
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

Krsma The Doctor

Post by krsma »

javljam ti se iz pg i dosta dobro sam informisan o sevisima i radnjama.
ja bih ti predlozio da podjes u TEMPO tamo su ti strucna lica, serviseri dobar izbor...
to ti je zgrada lepe kate.
ima jos jedna radnja u kojoj su cijene naduvane RUBBICON
to ti je zgrada maxim.
nedavno sam kupio bike KTM (full XT oprema) 600e u tempo.
i naravno prezadovoljan sam!!!
Ryuuken
Posts: 2
Joined: 28 May 2009, 10:08

Re: Krsma The Doctor

Post by Ryuuken »

krsma wrote:javljam ti se iz pg i dosta dobro sam informisan o sevisima i radnjama.
ja bih ti predlozio da podjes u TEMPO tamo su ti strucna lica, serviseri dobar izbor...
to ti je zgrada lepe kate.
ima jos jedna radnja u kojoj su cijene naduvane RUBBICON
to ti je zgrada maxim.
nedavno sam kupio bike KTM (full XT oprema) 600e u tempo.
i naravno prezadovoljan sam!!!

pozdrav,

Odlazio sam u Tempo u PG i zapeo mi za oko Polar Mirage Pro http://www.tempo.cg.yu/index.php?option ... &Itemid=31
Sta mislite o ovoj varijanti? Napominjem da mi je potreban za rekreativnu voznju. Asfalt, poneka prepreka tipa ivicnjak od trotoara i sl., malo livada, makadam...

Jos nesto: savetovali su mi L velicinu rama (50cm ili 20 inch). Moja visina je 180cm
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Re: Krsma The Doctor

Post by bodapro »

Ryuuken wrote: Jos nesto: savetovali su mi L velicinu rama (50cm ili 20 inch). Moja visina je 180cm
preporučujem ti da se za veličinu rama konsultuješ i sa:
https://www.wrenchscience.com/Login.asp ... tylecode=M

naravno, isprobaj ga u radnji...

pozz
Ryuuken
Posts: 2
Joined: 28 May 2009, 10:08

Re: [POMOĆ] Kupovina u Podgorici - veeeeoma siromasna ponuda...

Post by Ryuuken »

Ok. Hvala
Post Reply