Problem sa šticnom

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Šta uradi lak za kosu?
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

ktm...

Post by krsma »

jeste lak za kosu da se bolje lijepi. ne pricam napamet 8)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma fakat, nego kako se posle otkuje?
krsma
Posts: 17
Joined: 10 May 2007, 00:28

Krsma The Doctor

Post by krsma »

otkuje??? :? pa ne prilijepi ga toliko da ga posle moras otkivati.
uhvati malo toliko da lijepo prijanja za cistu sticnu...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa to, znači, ne napravi problem.
Trulex
Posts: 19
Joined: 16 Oct 2006, 11:47

Post by Trulex »

Evo posle mesec dana da rezimiramo stvari,
ništa nisam uradio.
Sve sam uradio što ste predložili osim varijante sa lepkom.
Znači sve očišćeno, odmašćeno, prebrisano, podmazano, prebrisano i ne vredi.Pokušao sam da shvatim neprijatelja da bih ga mogao pobediti, pa sam:promenuo sedište ,leptir za zatezanje i ništa, znači ostaje samo šticna.
Ram je aluminiski kao i šticna promera 27.2 i u mm odgovara otvoru na ramu.Šta sam još primetio: kada izvadim šticnu i vratim škripanje ne počne odmah nego posle par minuta vožnje i tako uvek, zaključio sam da škripanje definitivni dolazi od trenja šticne i rama, pošto šticna fabrički nije ravna nego kao da ima sitan jako sitan navoj, i kad posle malo vožnje šticna usled sile tereta počne da propada, a ne može, te neravnine se zaglave i počne da škripi.Probao sam da obmotam cev celofanom ali nisam mogao da gurnem u ram, ostaje mi samo da kupim drugu šticnu i da se nadam da će to da reši moje probleme, i recite mi jel i vama šticna malko ne ravna?
Pozdrav
User avatar
Dejan80
Posts: 8
Joined: 06 Jun 2007, 03:08
Location: Beograd

Post by Dejan80 »

Koliko sam video sve šticne su ne ravne, predpostavljam upravo da se ne bi pod opterećenjem uvlačile u ram. Ja sam imao škripanje na istom mestu, ali ja imam adapter sa 30.4 na 27.2 i sa malo WD-a sredio stvar...nema propadanja, nema škripanja.
Trulex
Posts: 19
Joined: 16 Oct 2006, 11:47

Post by Trulex »

Evo nastavlja se moja saga......
Kupio sam novu sticnu i opet nista, skripi jos lepse nego pre.
Onda sam uzeo novu sticnu i sve ponovo, rastavi, ocisti, odmasti, obrisi, podmazi, sastavi i to sve sa raznim specijama i u svim kombinacijama.
I kada sam sastavio.........skrip, skrip, ali sad dosta cistije i jasnije se cuje :lol:
Posto sam digao ruke vise od sticne, pred sam polazak na Frusku Goru pomislih kako cu ceo dan da slusam skripanje, onako vise iz ocaja uzmem od zene LAK ZA KOSU i pospricam sticnu.
Sta da vam kazem, koliko god se naprezao da cujem i ubedjivao sam sebe da ce sad samo sto nije pocelo, ali od tada skripanja vise NEMA.
Sediste kako sam stavio i ne gledam ga vise a kamoli da ga nesto diram ili pipam, kako drzi i da li se zalepilo ne interesuje me, vise ne skripi i ne propada, a presao sam od tada preko 100 km.
Ende.........nadam se
Hvala svima
Pozdrav
Post Reply