Dva capriola Lizarda sa drasticno drugacijom cenom

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Dva capriola Lizarda sa drasticno drugacijom cenom

Post by milan28990 »

Zdravo,
nov sam na forumu i imam jednu dilemu oko kupovine bicikla.
Odlucio sam da kupim capriolov model Lizard i on u Beogradu kosta oko 46 000, a u Backoj Topoli 41000. (10% popust).
On ima sledecu opremu: http://www.capriolo.co.yu/2008/capriolo ... ike=lizard

Problem je u tome sto nemogu da odredim, da li se Lizard razlikuje od istog modela na sajtu: http://www.meksiko.co.yu/Lizard.html
cini mi se da je oprema ipak drugacija kod ovog jevtinijeg parnjaka.
Da li neko moze da pomogne da kaze u cemu je razlika?

Cena je drasticno manja: 33 500.
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Ne verujem da je neka velika pomocj al' na ovom mexico sajtu ne pominje se koji je pogon, zamenjena je patrona ili osovina na koju ide pogon, ne pominje se prednji menjach i 100gr. je tezhi. Shto znachi da je bajk na tom sajtu malo cherupan. Nemoj zaboravi ti da capriolo ima nekih 20% marzhe.

Pozdrav
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Post by milan28990 »

Da i pomislio sam da ima veliku marzu. 20% jeste bas puno.
Ipak mislim da to nije onakav bicikl kao na capriolovom sajtu.
Pa ako jos neko ima neku ideju sta bi to moglo biti...
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

razlike u opremi definitivno postoje....hmm, probaj da uporediš prednje amortizere na www.sram.com kao i menjače shimano site-u...

eh, ovo mi liči na kupovinu laptopa...svi su npr. mv601 al' mu jedan nabio više rama i veći hdd i eto veće cene, dok ga je drugi osakatio i viče na sav glas o povoljnoj kupovini...

pozz..
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Takodje ako anmeravas da pazaris nov Capriolo,ima vise mesta gde se modje naci dosta jeftinije nego u Capriolu!

Npr. Profa iz Terrano Servisa u Takovskoj nabavlja sve iz Capriola,za 10-20% manjom cenom.
A takodje ako kupujes ceo bajs,moze da ti sklopi sta hoces,znaci da biras koju opremu ce da ti stavi na Lizard (da skines,ili pojacas cenu),ne mora da bude po fabriskoj specifikciji.

Terrano Team
Takovska 33 (u dvoristu,tesko za naci prvi put)
3340-920
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Post by milan28990 »

Hvala puno na ovim savetima. Kontaktovacu taj servis u Takovskoj. Ja bih ipak, posto se ne razumem puno u bicikle, da kupim taj lizard onakav kakav je sa fabrickom specifikacijom (verujem da su ok). Mislim da ih taj lik iz Takovske sigurno nabavlja putem veleprodaje pa mu je jeftinije. Da neplacam bezveze ogromnu marzu. Bas me zanima za koliko bi mi ga on prodao pa da uporedim cene.
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Post by milan28990 »

Da definitivno odustajem od svega sto nije originalni Lizard po specifikaciji.
Nije da sam tvrdoglav, nego mi se mnogo svideo. :)
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Post by milan28990 »

Kontaktirao sam taj servis u Takovskoj i jeste istina da taj bicikl dobijem 20% jevtinije. Covek nije imao puno vremena da prica pa cu vas pitati, ako znate.
Da li se dobija garancija i koji su uslovi placanja?

Unapred hvala na odgovoru.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

milan28990 wrote: da kupim taj lizard onakav kakav je sa fabrickom specifikacijom (verujem da su ok).

Nemoj da verujes! Dripci su to.
Gde se vidi stave dobar deo,a gde se ne vidi,tu ti ga uvale da bi ustedeli 200-300 dinara po delu ..

Za placanje i garanciju ces vec morati da pitas Profu :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

J4 rock shock ili dart 3 rock shock je skoro isto. Razlika u godini proizvodnje i to je to. Obe imaju podeshavajucji hod od 80mm do 120mm, rebound, zakljuchavanje sa mogucjnosti da se prebaci zakljuchavanje na volan. Obe su negde oko 2 i neshto kilograma, chelichni shtapovi, opruge ali ima i ulje. Radicje negde oko 2 godina bez lufta (naravno sa vozhnjama na terenu).

Kod Profe cjesh dobiti garanciju isto kao i kod Capriola, pitaj ga za nulti servis.

Pozdrav
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
milan28990
Posts: 6
Joined: 26 May 2008, 08:57

Post by milan28990 »

Danas sam bio u Takovsku i dogovorio se sa covekom. Samo ne znam da li da uzmem ovogodisnji ili proslogodisnji model lizarda. Nekako mi proslogodisnji izgleda izdrzljivije. Cena je ista. Pomagajte!
Post Reply