Dilema

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
MARKO_012
Posts: 1
Joined: 19 Jun 2008, 20:43
Location: Pozarevac - Kragujevac

Dilema

Post by MARKO_012 »

Поздрав свима.
Имам једно питање,а мислим да је ово право место да добијем одговор. Хоћу да купим бициклу и да буде добра,буџет ми је 600-650 јевреја. Мој проблем је јер сам у дилеми купити нову бициклу у продавници или купити делове и сам саставити шта хоћу. Од бицикла сам видео CAPRIOLO AGAMA X7 http://www.capriolo.co.yu/2008/capriolo ... gama%20x.7 и она ми се свиђа,али ми је другар који има сервис за бицикле рекао да су каприоло бицикле лоше и да за је за те паре боље да ми он састави бајс. Каже да за те паре може да ми састави бајс са шимано дисковима,шимано деор опремом,шимано точковима,неки предњи аксон амортизер и још доста тога,да ли ме ложи или не ?
Хвала унапред.
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

poz. Marko 8)

nemoj generalizovati, nisu svi loši...
na prvi pogled, pomenuti model ima sasvim solidnu opremu i bezmalo je sve sa sram.com od koga i dalje ljudi beže, naravno, bez razloga...
ne piše jedino koje diskove ima....
znaš kako, neka taj drugar tebi lepo predoči koja je klasa delova sa ovog bajka, a koju on tebi nudi...(teško, jel da)
a do tada:
google.com -- sram vs shimano
http://www.sram.com
Shimano


pozz :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Problem je što ljudi u ovoj zemlji malo previše pate za značkama, pa im fotoaparat nije fotoaparat ako se ne zove Canon, a bicikl je sranje ako na svakoj komponenti ne piše Shimano. A uopšte nije tako. Značku UVEK platiš više, a često od nekog alternativnog proizvođača za iste pare možeš da nađeš nešto znatno bolje. Recimo meni su Shimano mehanički diskovi radili očajno neefikasno i već sam i sam poverovao da nema efikasnih diskova bez hidraulike. Onda sam slučajno jednoga dana stisnuo mehaničke diskove Avid BB7 kod moje drugarice Bube i nisam mogao da verujem do koje mere je Shimano, zapravo TEŠKO SRANJE. Naravno da sam koliko odmah i sebi nabavio Avid BB7, koristim ih već par godina i prezadovoljan sam. Jesu im paknovi duplo skuplji od Shimanovih, ali traju bar jedno 5x duže, uz drastično superiornu kočionu silu i savršen mehanizam za štelovanje.

Poenta je - bicikl sa SRAM-om apsolutno MOŽE da bude bolji od onog baziran na Shimanu. Ko zna, zna :wink:
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

NEMOJ da sastavljas bicikl od nule, osim ako ti nije bas zadovoljstvo to da radis sam.
Ja sam poceo od rama i selne za sticnu. Dok sam ga dovrsio trebalo mi je godinu dana i upravo oko 650E.
Sada imam korektan bicikl, sa kobinovano novom - polovnom opremom, i zadovoljan sam, ali za te novce sam mogao uzeti daleko bolji komplet polovnjak.
Poenta: Cisto sumnjam da ti drugar moze sastaviti bolji bicikl, sa novim dijelovima, za tih 650E. Ta Agama uopste nema losu opremu, X7 je bar za dlaku bolji od Deore, Blaze takodjer, komentar na BB7 si dobio, potpuno se slazem sa covjekom. Ako hoces novu opremu - uzmi Agamu. Ako ti nije bitno da li je oprema polovna - pregledaj oglase, za 450-500E mozes naci odlican bicikl. Ostatak love potrosis da zamjenis dijelove koji ti se ne svidjaju i kupis kacigu :).
Sacuvaj 20E da das drugaru da ti podesi bicikl. Svi zadovoljni. :)
Pozdrav.
Makarenko
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

e,ako vec imas 600/650eur kupi rekumbent,udobnije i mnogo bolje,a ako ne gotivis bentove,onda je najbolje da kupis gotov bicikl,a ne da sastavljas.
Post Reply