Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Najva je na:

http://freebiking.org/2014/04/stara-pla ... r-i-dodaci
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by Gruja »

Ako budem sposoban za ovakvu vožnju, ovaj termin mi odgovara.
jovan019
Posts: 1
Joined: 05 May 2014, 16:11

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by jovan019 »

Pozdrav ljudi. Interesuje me dali ide neko iz Zajecara ili okoline zbog prevoza?
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by baboja »

planiramo doći ja i brat ponovo... :D osim ako nam poslovne aktivnosti to budu onemogućile...stim sto plan za subotu nije bas najsretnije resenje...steta bi bilo da neke od predvidjenih destinacija obilazimo automobilom ako postoji ikakava alternativa tome ali sa biciklom...pozz za ekipu
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by KUSHA »

Gorane!Predpostavljam da nisi imao informaciju kad si planirao staru planinu da se u periodu od 22-29 juna odrzava Čiker maraton po treci put.(Kraljevo'Pivsko jezero).Mislim da zbog preklapanja datuma gubiš dosta potencijalnih učesnika.Pozdrav.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by bluealek »

KUSHA wrote:Mislim da zbog preklapanja datuma gubiš dosta potencijalnih učesnika.Pozdrav.
A može da se dogodi i obratno, ukoliko ljudi zaključe da je Goranov plan za Staru planinu zanimljiviji :wink:
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Pravo rečeno, zaista nisam vodio računa o maratonu, jer nisam ni znao kad se održava. Smatram i da su to sasvim različita tipa vožnje, pa je malo onih koji vole i jednu i drugu. I sad šta je, tu je.
Vodio sam računa da se ne poklopimo sa trkom 24 časa Kopren, čak sam namerno odabrao nedelju posle trke, jer će biti pročišćena kleka, koje ima u izobilju gore i vrlo je nezgodna.
Ponavljam, ako trka bude zbog kiša pomerena na sledeći vikend, moraćemo i mi da se pomerima za nedelju dana.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by KUSHA »

bluealek wrote:
KUSHA wrote:Mislim da zbog preklapanja datuma gubiš dosta potencijalnih učesnika.Pozdrav.
A može da se dogodi i obratno, ukoliko ljudi zaključe da je Goranov plan za Staru planinu zanimljiviji :wink:
Naravno sve je individualno.Kad pomislimo na reč maraton odmah asocira na takmičenje.Naprotiv striktno se naglašava da nema takmičarski karakter.Maraton znači 6 dana vožnja MTB uglavnom po makadamu sa potpunom logistikom i obezbedjenim povratkom i to sve za Džabe .6 dana -6 planina-6 turističkih organizacija sponzorišu.Danas je to retko.Smatram da nema jeftinije zabave ko voli ovakvo putešestvije.
Modesty
Freebiker
Posts: 69
Joined: 21 Nov 2012, 11:49

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by Modesty »

Moram da se nadovežem, s obzirom da sam učesnik prošlogodišnjeg Čiker maratona: kao i sa Kushinim, fribajkerskim akcijama, kada jednom osetiš tu energiju, doživiš takvu emociju i družiš se s ljudima i prirodom koji te u svakom pogled oplemenjuju, to se više ne propušta. S druge strane, treba i da se očijuka sa drugim destinacijama i izazovima. Dakle, iskreno, Maraton ne propuštam, to mi je "pod obavezno" :-), ali i na Staru planinu bih volela da odem :? .
Maraton je jednom godišnje, krajem juna, ove godine treći put zaredom.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by baboja »

Maraton jeste fenomenalan bez sumje...samo sto traje toliko da je nemoguce tamo otici a da se ne uzima godisnji odmor ..a onaj ko radi u privatnoj firmi nije bas u mogucnosti da izvoljeva sa godisnjim odmorima(hocu 10 dana sada a 10 u avgustu sa porodicom na more).Tako da cemo ipak na Staru, uzmemo tri dana neplaceno cetvrtak,petak,ponedeljak plus dva dana vikenda sreci nigdje kraja 5 dana.I vuci siti i ovce na broju :-)
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by baboja »

Modesty wrote:Moram da se nadovežem, s obzirom da sam učesnik prošlogodišnjeg Čiker maratona: kao i sa Kushinim, fribajkerskim akcijama, kada jednom osetiš tu energiju, doživiš takvu emociju i družiš se s ljudima i prirodom koji te u svakom pogled oplemenjuju, to se više ne propušta. S druge strane, treba i da se očijuka sa drugim destinacijama i izazovima. Dakle, iskreno, Maraton ne propuštam, to mi je "pod obavezno" :-), ali i na Staru planinu bih volela da odem :? .
Maraton je jednom godišnje, krajem juna, ove godine treći put zaredom.
A sto se tice Stare planine Emira ja mislim da u Srbiji i nema ljepse i fascinantnije destinacije...Ja bih tamo otisao da zivim...
sasa masterbike
Posts: 4
Joined: 22 Oct 2012, 09:14

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by sasa masterbike »

Kako sada stoji situacija sa ovom turom nas desetoro iz Kraljeva dolazimo za subotu i nedelju ,nadamo se da ima dovoljno smestaja ako ne javite nam da ponesemo satore
spisak bajkera
1.verka
2.sasa
3.krompo
4.sico
5.olja
6.desa
7.milan
8.tomica
9.sipka
10.milutin,,,,,videcemo za zoku,gorana i milicu iz cacka a moguce i alessandro nas prijatelj iz rima,,,,
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by Шипка »

Ја долазим у четвртак вече и возићу све дане,а самном долазе још двојица нових бициклиста-почетника...Надам се да ће преживети туру,а за сваки случај понећу и уже за шлеповање :D
Из Велике плане ми се јавио Пера Детлић који долази сигурно,само гледа да нађе бар још двојицу који ће кренути са њим због трошкова превоза. У случају да не нађе никог надам се да неће бити никакав проблем Бабоји да га покупи у Великој плани пошто му је то такорећи успут.
Постоји велика могућност да и из Митровице дођу четворица момака-Албанаца које сам упознао када сам ишао за Приштину бициклом,али још увек се нешто нећкају и премишљају јер се плаше за безбедност иако сам им рекао да им неће фалити ни длака са главе.А иначе и они редовно возе по планинама по Косову и имају њихов клуб.
А из Софије би требало да дође Лубен Аврамов такође бициклиста ако буде успео да се уклопи са временом... њега друго превозно средство сем бицикле не интересује тако да би директно на Стару планину дошао бициклом а исто тако се и вратио, па њему аутоматски то изискује још најмање два дана више ...Иначе код њега сам био преспавао када сам се враћао из Истанбула.
А да не заборавим -од прексутра па до 18 јуна најава ове туре на Старој планини вртеће се и на краљевачкој МИКС телевизији по десетак пута дневно са прошлогодишњим сликама па тако није искључено да се и још неко нови појави на овој тури...
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Baboja: ''tim sto plan za subotu nije bas najsretnije resenje...steta bi bilo da neke od predvidjenih destinacija obilazimo automobilom ako postoji ikakava alternativa tome ali sa biciklom.''

Planirao sam da Rosomočke lonce, Rsovce i Vladikine ploče obidjemo biciklama, tako što će kola spustiti oni koji ne voze bicilke - Neša i njegov brat dolaze da pecaju, Neša iz Beograd i njegova žena, moja prijateljica koja će poći da šeta, ....
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by makicom »

Ako nas nesto ne spreci, dolazimo Ivan, Sale i ja, a verujem da ce nam se i jos jedan clan posade iz Bg pridruziti. Imajte nas u vidu za smestaj, a ako ne da znamo da nosimo satore...
Post Reply