Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by dzindzin16 »

pozdrav ljudi .. u ovom narednom periodu kada vi planirate turu hteo sam da skoknem i ja bas u te krajeve .. nemam odredjeni dan polaska ali tu smo negde . isao bih autom dokle moze a onda pesacki izleti .. prvi put bih bio u tim krajevima pa da pitam sta ako tih dana pada kisa sa suncanim intervalima? .. mislim se nesto kako prognoziraju da ce mi ponovo propasti ideja o poseti staroj planini zbog loseg vremena .. i koliko kisa utice na kvalitet puteva na staroj? . verujem prilicno . ili gresim?
makicom
Posts: 45
Joined: 17 Apr 2013, 22:31

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by makicom »

Jedno slobodno mesto u kolima. Polazimo u cetvrtak popodne iz Bg, povratak nedelja. 062 470 255 Marko
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Za dzindzin16:

Stara planina je što se puteva tiče organizovana po princupu stabla, gde svi asfaltni putevi polaze iz Pirota, uvek mora auto da se spusti u Pirot, pa nazad gore na drugu lokaciju. Poprečni putevi su samo za terence.

Do Dojkinaca (sve do planinarskog doma) je asfalt. Takođe i do Toplog dola, kroz predivan kanjon Temštice, sa manastirom Svetog Đorđa i hidrocentralom Temac. Asfalt je i do Babinog zuba, Zavojskog jezera, Rosomoča, Senokosa... Ostali putevi u različitom stanju - recimo od Babinog zuba do Toplog dola je 10 km i nemoguće je proći putničkim autom, mora okolo 80 km preko Barta berilovca i Temske.

Ali gde god da se dodje autom postoje predivne pešačke ture i ima šta da se vidi.
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by dzindzin16 »

Pre mesec dana sam procitao izjavu direktora TO Pirot,da izmedju ostalog krecu u sanaciju puta Topli do-Babin zub,zbog letnjeg turizma.Isao bih terencem,tako da jedino sto me mozda malo brine(pa se zato i raspitujem :) )jeste navedena deonica(zbog recica koje ga presecaju)i prelaz kroz reku kod mrtvackog mosta(put zavojsko jezero-topli do).Ako budu par dana kisurine gore,brinem da ne nabujaju tekuce vode.Sto se tice Stare,do sada sam samo posetio Babin zub i Zavojsko jezero.Ako je off topic izvinjavam se,ali o tim lokacijama diskutujete pa da iskoristim temu.
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Mrtvački most je na asfaltnom putu Temska - Topli do, prekoTemštice, nešto nizvodno od spoja Toplodolske reke i Visočise (koje i čine Temšticu). Most preme Zavojskom jezeru ne postoji. Mora se kod spoja pregaziti voda, uz nadu za nizak vodostaj. To je još jedan primer nelogičnosti - zbog 4 km, mora se ići okolo bar 50.
Na putu Babin zub - Topli do pretprošle godine po danu smo više gurali nego vozili bicikle nizbrdo, toliko izgleda strašno, strm, izrovan, kamenje, voda... Prošle godine po mraku smo vozili i niko nije pao s bicikle.
Ako ga srede biće super, ali to sigurno neće u narednih nekoliko dana, a sumnjam i nedelja.
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by dzindzin16 »

Citao sam za to vase po mraku,a i sve ostalo(stvarno super avanture).Bas o vodostaju i govorim i to jedino moze biti neki problem.Evo sad sam bas zvao TO PIROT i ljubazni covek mi kaze da je taj put(topli do-babin zub)saniran.Ne bas da bi se neko vozikao putnickim kolima,ali je saniran. :D :D :D Bravo za njih ...
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by baboja »

Samo da potvrdimo svoj dolazak.Ja, moj brat i kolega Misa iz Sida dolazimo ... :D Vidimo se u Dojkincima za koji dan... :D
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by Шипка »

Ево број телефона ко хоће да резервише собе у Дојкинцима за четвртак и петак вече 064 502 76 67
цена 500 дин
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Pošto je trka 24 časa Koprena održana, slobodan nam je Dom u Dojkincima i idemo po najavljenom terminu.
Kako je Topli Do kritičniji za smeštaj ( selo je manje i ne postoji planinarski dom ) zamolio bih sve koji žele smeštaj u sobi da mi se jave na forum ili na 066/000-361, da obezbedim ležajeve. Naglasite da li vam treba samo subota uveče ili i nedelja.
Meni su, nažalost, isksrsle neke obaveze u ponedeljak 23.juna, te ću u nedelju uveče morati da se vraćam za Niš.
krompo67kv
Posts: 2
Joined: 24 Mar 2014, 22:51

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by krompo67kv »

koliko ima km od Pirota do Toplog dola, kakav je put-asfalt ili makadam
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by dzindzin16 »

krompo67kv wrote:koliko ima km od Pirota do Toplog dola, kakav je put-asfalt ili makadam
32km asfalta preko naselja Temska
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

krompo67kv wrote:koliko ima km od Pirota do Toplog dola, kakav je put-asfalt ili makadam
Ako se ide iz pravca Niša, ne ulazi se u Pirot. Na koji kilometar pre Pirota ( rasksnica gde je putokaz na kome piše ''Stara Planina Park prirode'') skreće se levo ka Temskoj i odatle je oko 25km asfalta, koji je na pojednim delovima dosta izlokan. U Temskoj se ide pravo.
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Stara planina – Kopren, Midžor i dodaci

Post by angor »

Propustio sam vremena polazaka:

- petak 07,00
- subota 09,00
- nedelja 06,00
- ponedeljak 09,00.

U nedelju mora tako rano. Iako staza nije duga, prilično je zahtevna - samo do Vražje glave visinska razlika je 1200 metra i da imamo vremena da polako idemo grebenom i uživamo u vidicima, kako bi se za videla spustili od Babinog zuba do Toplog dola - taj put je izuzetno strm i u lošem stanju.

Ovo je naročito bitno za one koji žele da voze samo u nedelju. Njima preporučujem da u subotu polako prođu kroz kanjon Temštice, svakako obiđu HE Temac i prespavaju u Toplom dolu ili Temskoj (iz nje se stiže za pola sata u Topli do).
Post Reply