Đerdap 13. i 14. decembra

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Društvo,

Ima li raspoloženja da se neki od narednih vikenda tokom decembra iskoristi za neko zimsko pedaliranje malo dalje od grada? Naravno, pod uslovom da vremenske prilike budu barem podnošljive. Imam u vidu i hladnoću, i kratak dan i svakako mi ne pada na pamet ništa ekstremno, niti predugo. Nije ni vreme za neko ozbiljnije zabasavanje na šumske puteve, blata ima napretek i ne vidim zašto bismo se posle nekoliko sati pretvarali u grudvu blata, a bicikle dovodili u stanje da se, po ovoj hladnoći, ne mogu temeljno očistiti. Ideja je prosto da se okupimo u nekom prijatnom okruženju slično kako smo to učinili na Goliji pre mesec dana, pa makar i glavnina vožnje koju ćemo napraviti bila po asfaltu, a kilometraža ne prelazila 30-40 km. Prosto da se razmrdamo, da se podsetimo onog božanstvenog osećaja okretanja pedala na svežem vazduhu, da bar na trenutak zbrišemo iz haotične i deprimirajuće urbane svakodnevice.

Vrtim po glavi razne moguće scenarije koji bi veliko finale u vidu zagnjurivanja u bazene s termalnom vodom u Ždrelu učinili logičnim :-). Uostalom, postoji li lepši završetak ture u ove hladne dane? ;-) Onda gomilu ideja po zapadnim obroncima Homolja koje mi padaju na pamet automatski precrtavam u glavi, prisećajući se neverovatne količine blata (da budem precizniji, ilovače) koje ima na puteljcima oko Ćovdina, Melnice ili Vitovnice u ovo doba godine. Možda neki asfaltni krug od Šetonja prema Despotovcu, pa preko Manasije za Panjevac, Krupaju, Krepoljin, Gornjak? Ili možda da pokušamo da se provezemo onim jako lepim putem od Petrovca ka Kučevu, s tim da smislimo neku razumnu varijantu za povratak, kojom izbegavamo vraćanje istim putem, a u isto vreme ne pravimo neku gigantsku kilometražu i izbegavamo blato? Ili možda da batalimo Ždrelo, pa da napravimo neku zimsku asfaltnu varijantu na Đerdapu? Tamo je klima blaga i to je zapravo kraj koji zimi ima ponajviše smisla za pedaliranje.

Pričajte za šta ste i koji vam vikend odgovara, pa da izbrusimo mesto i vreme.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: zimsko pedaliranje

Post by rajko55 »

Sjajna ideja, samo najmanji krug Petrovac - Kucevo - Manastirica - Ranovac - Petrovac je nekih 80 km.Staza(put) je brdska i puna uspona sa 7-8 i 9 stepeni,i bolje je krenuti iz Kuceva jer se penje losijim asfaltom a spust ka Petrovcu novim.Dobra je i ideja Djerdapa samo treba uzeti u obzir da vetar tamo duva bar 50 posto jace nego u Beogradu.Mada i pravac Petrovac - Kucevo - Petrovac 63 km nisu dosadni jer ima dosta uspona i padova i to ostrih pa nije ponavljanje a i za vozace koji vole brdsku voznju
Pozdrav od Rajka
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: zimsko pedaliranje

Post by bluealek »

Rajko, svestan sam da je teško smisliti neki asfaltni (ili pretežno asfaltni) krug koji je dovoljno kratak za zimski dan, a ova tvoja ideja da se ide u oba smera istim putem na relaciji Petrovac - Kučevo zaista nije loša. To je put koji je skoro rađen (dakle kvalitet mu je u proseku odličan), dobrim delom prolazi kroz jako lepu šumu i penje se na visinu od skoro 600 m, znači itekako se može smatrati brdskom varijantom. Ako nešto pametnije smislim, javljam. Asfalt nam daje prostora da pokrijemo nešto veću kilometražu u jednom danu, ali ipak ne treba preterivati u produžavanju kilometraže. Ideja mi je da s prvim mrakom stignemo natrag do Ždrela.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: zimsko pedaliranje

Post by rajko55 »

Vidim da hoces da se okupas u Zdrelu - tako da Zdelo-Petrovac-Kucevo i nazad do Zdrela ima oko 85 km i to asfalta tako da lako moze da se savlada i u zimskom danu,iako ima brda. pozdrav od Rajka
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

> Ja sam za Djerdap, uz iste opaske kao i Bane (smjestaj i sl.), ako
> ispane 14-15. decembar. Ostale vikende ne mogu.
>

Mislim da se preference oko ove potencijalne pozno jesenje ture lagano
kristališu. Đerdap je očigledno favorit, što znači da ćemo verovatno
preskočiti brčkanje u Ždrelu, baš i nije usput. Samo još da vidimo da li
ćemo to da izvedemo kao jednodnevnu turu s kretanjem iz Beograda po mraku
kako sam ja to zamislio, ili kao dvodnevnu, uz prenoćište u privatnom
smeštaju, najverovatnije u Donjem Milanovcu.

Ako pravimo dvodnevnu turu, jednog dana bismo mogli izvozati onaj lepi
asfaltni krug od 80-ak km na relaciji Donji Milanovac - Liškovac - Majdanpek
- Rudna Glava - Klokočevac - Donji Milanovac, a drugog bismo mogli da
izvezemo još duži krug (ako budemo imali volje, i snage) oko Miroča. Za
slučaj da se nastavi ovako toplo vreme i da van asfalta bude manje blata
nego što ga uobičajeno u ovo doba godine ima (i naravno da po vrhovima ne
bude snega), alternativno bismo jedan od dana mogli da posvetimo i usponu na
Šomrdu, napravivši lep krug sa polazištem sa Lepenskog Vira.

Čim skockam definitivni plan staviću ga u najave na sajtu, a vi računajte da
smo već napravili neki preliminarni dogovor za 14-15. decembar. Za sada nas
ima trojica, a maksimalno može da nas bude... Hm... A da potučemo Golijski
rekord od 15-ak ljudi? ;-)
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by brod »

Što se tiče dužine boravka ne forsiram da to bude ceo viken, kako sam napisao u maijlu, naročito ako to Vladi ne odgovara.


Izvinjavam se na spam pitanju. Ne mogu da nađem kako da promrnim lozinku-šifru?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

brod wrote: Izvinjavam se na spam pitanju. Ne mogu da nađem kako da promrnim lozinku-šifru?
Klikneš na "Korisnički kontrolni panel" ispod linije sa forumom, "Profil", "Izmeni podešavanje naloga", odnosno http://forum.freebiking.org/ucp.php?i=p ... eg_details.

Što se konačnog dogovora za vikend tiče, dajte mi još par dana da skrčkam u glavi tačan plan, odnosno da sagledam sopstvene želje i mogućnosti i da uklopim to s poslom. Kao i da vidimo sa malo više izvesnosti vremensku prognozu za naredni vikend. U svakom slučaju, obećavam da ćemo optimalno iskoristiti vreme, imajući u vidu uslove i dužinu dana (imam i neki zanimljiv trip u glavi o usponu na Šomrdu koji bi bio izvodljiv ako vreme bude povoljno).
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Gledam meteo prognozu i deluje da će sledeći vikend biti znatno suvlji od ovog, uz mogućnost da eventualno u petak poprska neka neuverljiva kišica. Čak i temperatura bi trebalo da bude u porastu. Pet dana je puno vremena za prognostičare i svašta još može da se izdešava u međuvremenu, ali mislim da vredi biti oprezni optimista.

Evo i zvanične najave za turu:

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/somrda.html

Pregledajte pažljivo, pa razmislite kako vam odgovara. Što se popune mesta tiče, ako pođem od pretpostavke da su mi Bane i Vlada sigurni, ja mogu da povezem još jednog, dakle u toku je "bitka" za to jedno slobodno mesto. Apelujem na ostatak motorizovane ekipe fribajkera da se priključe sa svojim prevozom, ne bismo li omogućili još nekome da nam se pridruži. Ako bude interesenata, naravno.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 14. i 15. decembra

Post by VladaS »

Verovatno se dogovarate zapravo za 13.i 14. Dec., jer 15. je ponedeljak.
Ja sam na Fruskoj Gori 13tog, ali ako je ipak tacan datum 14 i 15, tj. da gadjate ponedeljak, mogao bih razmisliti?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Hvala na ispravci, nešto sam permutovao u glavi. 13. i 14. je u pitanju. Na žalost, ja ne bih mogao u ponedeljak jer u ponedeljak ujutro treba da vratim taj auto kojim idemo, a pretpostavljam da bi ponedeljak i Vladi i Banetu bio problem. Kao što sam već najavio, ako dominantno raspoloženje potencijalnih učesnika bude da se napravi jednodnevni izlet (recimo u nedelju) umesto dvodnevnog, nije problem da se dogovor preinači. Recimo, izaberemo između varijante asfaltnog kruga preko Liškovca i šumskog uspona na Šomrdu. No ima vremena za finalizaciju dogovora, još 6 dana je do termina.
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by brod »

Da, svakako, što se tiče datuma odgovara mi samo 13 i/ili 14.12. Ponedeljak nikako.
Moje vozilo je na raspolaganju, kapacitet 3 čoveka i 3 bika.
Ali ne bih se kladio da mogu da stignem do D.Milanovca za 2,5 sata. Mada?????
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

Samo opušteno Bane. Kako sada stvari stoje, još uvek nema novih interesenata, tako da nam verovatno dodatni prevoz neće ni trebati. Nastavljamo pažljivo da posmatramo razvoj meteo situacije i prognozu i bolje da konačne odluke ostavimo recimo za četvrtak.

Meni se opasno zakuvavaju prednovogodišnje obaveze u obe redakcije i vrlo verovatno neću stići pre vikenda da skoknem negde na teren da odradim slikanje auta koje bi trebalo da uradim, tako da bi mi možda čak i više odgovaralo da mi subota ostane za to, a da mi napravimo jednodnevnu biciklijadu po jednoj od dve (tj. tri) predložene trase u nedelju. Ovo svitanje u 7, smrkavanje u 4 uz magle do podneva i vlagu koja se uvlači u sve pore takođe ne deluje inspirativno, tako da na neki način i razumem ljude zašto se ne javljaju. Mi po svaku cenu pokušavamo da izvedemo nešto za šta definitivno nije pravo godišnje doba (ili barem mesec), koristeći tu "ludost" više kao neki antidepresiv, bunt protiv sumorne svakodnevice. Ali ako ćemo da budemo realni, u 9 sati obdanice može se nagurati očajno malo toga.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by rajko55 »

Zdravo svima, Alek prati se sve samo su prognoze za vikend sumorne i katastrofalne kisa i Kosava,Sa Pozarevackim planinarima sam ovih dana jer treba aktivnosti,bajk retko vozim zimi i bio sam vrlo zainteresovan za vikend ali vreme kvari sve pa ostaje rezerva - traka za trcanje. pozdrav od Rajka
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by bluealek »

U pravu si, Rajko. Pre par dana prognoze su bile prilično drugačije, ali sada svi meteo sajtovi daju prilično nedvosmislenu prognozu konstantne kiše od četvrtka do ponedeljka. Ako tako ostane, zaista neće imati smisla da pedaliramo bilo gde. Bio bi to vrhunski mazohizam i gubitak vremena, koje se može upotrebiti i pametnije.
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Re: Đerdap 13. i 14. decembra

Post by brod »

Ok, naravno, ne treba forsirati. Može se razmotriti i neka alternativa, ako postoji ideja. Npr. Sale, ukoliko ne bih smetao , odnosno, ne remetim ti koncepciju oko tih obaveza oko fotki auta, smatram da bi mi to bilo interesantno. Pretpostavljam da se radi o nekom terencu. To bi mogao biti interesantan izlet ili već šta planiraš.
Post Reply