Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Dejv »

Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca
Autor: Tanjug | 23.07.2009. - 14:15

Saobraćajni policajac Dragan Džavrić (41) povređen je na raskrsnici ulica Čopajeve i Crvene Armije u Smederevu, kada je na njega naleteo pijani biciklista.

Kako je Tanjugu rečeno u smederevskoj Policijskoj upravi, Džavrić je tom prilikom prošle noći zadobio teže povrede glave i kolima Hitne pomoći prebačen je u Urgentni centar u Beogradu. Biciklista je priveden i kod njega je prilikom pregleda utvrđeno da ima 1,54 promila alkohola u krvi.

Kako je Tanjugu rekao načelnik Neurohirurgije Urgentnog centra prof. Branko Đurović, povređeni policajac ima teško nagnječenje mozga koje ne zahteva operaciju. Pacijent je svestan i komunikativan i van životne je opasnosti.
Džavrića će u Urgentnom centru posle podne posetiti zamenik premijera i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, saopštio je kabinet ministra.
Dačić će posetiti i saobraćajnog policajca Branka Simića koji je povređen 19. jula u Obrenovcu, koji je i dalje životno ugrožen.

http://www.blic.rs/hronika.php?id=103011
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Jovanovic »

A baš mi pre neki dan pade na pamet ideja da je za saobraćajni udes neophodno motorno vozilo.
Pa vas sad pitam : koliko još znate slučajeva da je biciklista naleteo na pešaka ili biciklistu, i da je neko od njih konkretno povređen ? Ja sad prvi put čujem tako nešto, ali verovatno sam nešto propustio.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by IRalic »

Nisam cuo da je neko kod nas izveo tako nesto.
Ali secam se bar jednog slucaja iz Australije, gde je baja u puno brzini zveknuo nekog penzionera prosavsi kroz crveno svetlo,
gde je isti posle podlegao povredama.

Dovoljno je da coveka oboris, on nezgodno udari glavom, i gotovo. Ne treba tu ne znam bog zna sta da se ubije ili ozbiljno povredi krhko ljudsko telo ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Dejv »

Ja sam zveknuo u dete na biciklistickoj stazi. Dete je stajalo pored, okrenuto ledjima, sa roditeljima i sestrom. U jednom trenutku - sestra pretrcava stazu i dete se okrece i trci za njom. Udario sam ga propisno - a i ja preleteo preko volana...
Ziv je - al zalio se na bolove u grudima (tu sam ga zveknuo volanom)...
(bici staza je odvojena od pesacke sigurno nekih 50 metara)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Jovanovic »

Ne treba tu ne znam bog zna sta da se ubije ili ozbiljno povredi krhko ljudsko telo
Ma nije problem zamisliti situaciju. Samo sam razmišljao da su te situacije u praksi toliko retke da sam ja ovih dana možda i prvi put čuo tako nešto.
Toga se setim kad god pred osnovnom školom (svakom, valjda!) naletim na onog neudobnog ležećeg pandura bez proreza za biciklističke točkove. Mada sam siguran da je razlog za takve pandure jednostavno nepostojanje ideje o biciklisti kao učesniku u saobraćaju.

A jednom sam video sudar pešaka i bicikliste na zebri. Strina-pešak nije ni posrnula :). Drugi put je neka druga strina na biciklu htela da prođe kroz mene na zebri. Pa je zamalo pala sa istog kad je ukapirala da je neću pustiti da prođe prva.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Dejv »

Znas kako - ima onaj faktor koji se zove zakon fizike...
Ako je umesto strine na biciklu sivonja... a pesak neko dete ili stariji covek/zena...
Pa jos zamisli ako bicikl ima i rogove na volanu....
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Jovanovic »

Pa, vidi, ako uzmeš taj faktor u obzir, onda ćeš verovatno da postaviš ležeće pandure za četvorotočkaše oko svake zebre u Srbiji. I nećeš mnogo pogrešiti.

Kako god da se odnosiš prema riziku, moraćeš konstatovati da postoje mesta na kojima je frka od četvorotočkaša veća od nivoa rizika koji si spreman da prihvatiš, a frka od bajkera manja. I onda ćeš da napraviš procepe u nekim pandurima, ako baš ne u svim.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by milke »

U Kraljevu i okolini nisam naišao na ležeće sa prorezima za bicikliste i mislim da nije ni potreban. To bi čini mi se još više ugrožavalo bezbednost pešaka. Zamisli situaciju gde motorno vozilo tek pređe ležećeg a biciklista prilazi brzinom od 40kmh i dobar deo vidnog polja ispred mu blokira vozilo... i onda obiđeš vozilo i pokupiš klince koji su pretrčavali ulicu...
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Dejv »

A da ne pricamo o tome sto ti sa prorezima i nisu nesto efikasni - mene je jos instruktor naucio da prolazim kolima kroz proreze kad god mogu ; )
I to moze lepo brzo da se prodje ko zna.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by IRalic »

Ima jedna stvar, koju ako imas, onda ti ne trebaju ni lezeci, a ni procepi u njima, a stvar se zove - osnovna saobracajna kultura ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Astrodule »

Ulazim u prodavnicu u Jakovu (sa bici kacigom na glavi) i matori (50-60 godina) me pita: sta ti je to na glavi?
Prodavacica mu objasni da je to kaciga za bicikl, a matori kaze da je to nepotrebno.
Posle par trenutaka mi vidi flasu vode i pita da li je to rakija. Ja mu kazem da ne pijem dok vozim, a on mi na to kaze da on stalno pije rakiju i vozi bicikl i da to najbolje osvezava.

Par dana ranije je objavljena vest o pijanom biciklisti koji je oborio policajca.

Poenta: nekima ne vredi nista objasnjavati...
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by milke »

Taj čika verovatno nije baš u vinkli ili ima loš dan pa je rešio da malo tera šegu... ne verujem da neko može da bude toliko šašav, pa makar i iz Beograda :mrgreen:
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by alazovic »

Svi dvotočkaši se urotili protiv saobraćajaca!

Motociklista udario saobraćajca
Autor: Beta | 31.07.2009. - 15:06

Saobraćajnog policajca Dejana Sretenovića u Gornjem Milanovcu udario je motociklista sa 1,55 promila alkohola u krvi, rečeno je danas agenciji Beta u policiji.

Sretenović je prošle noći zadobio lakše telesne povrede kada je na njega motociklom naleteo Goran I. (21) iz Grabovice, kojeg je policija i ranije zaustavljala zbog vožne bez dozvole, pa je prekršajno i krivično kažznjavan.
Na sve znake upozorenja Goran I. se nije zaustavljao, pa su organizovane dve patrole. Policajac Sretenović mu je na putu kod sportskog centra Gornjem Milanovcu pokazao da stane, ali je Goran I. motociklom udario u saobraćajca i prešao mu preko leve noge, nanevši mu lakše telesne povrede.
Goran I. je nakon toga i sam pao sa motora, a utvrđeno je da je imao 1,55 promila alkohola u krvi. Danas mu je istražni sudija opštinskog suda u Gornjem Milanovcu Branko Milovanović odredio pritvor do 30 dana.


http://www.blic.rs/hronika.php?id=104184

Kakav izjednačen rezultat količine alkohola u krvi!
Ipak je biciklista bio trezniji, za 0.01 promil...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by IRalic »

Izgleda da momci u plavom nisu bas veoma popularni, kad ih toliko gaze :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Pijani biciklista teško povredio saobraćajnog policajca

Post by Jovanovic »

Evo uspeo sam da sredim neke ležeće policajce : https://voziulice.wordpress.com/2014/10 ... iklistima/
Ispotavilo se da nadležni jednostavno nemaju ideju o postojanju biciklista, ali kad im lepo objasniš lepo i ukapiraju.
Post Reply