O kacigama i insektima

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

O kacigama i insektima

Post by VladaS »

Da kaciga zna sacuvati okruglasti deo tela na koji naleze u slucaju pada - dokazano je.
Ali kaciga moze raditi i protiv nas. Danas mi je kroz jedan od njenih otvora uletela osa/pcela i ujela me za celo...opet, treci put u mojoj istoriji nosenja kacige.
Kada osica/pcela upadne u ventilacioni otvor, krene da panici zbog skucenog prostora u koji je uletela i ujed je neminovan. Otada je svaki sekund predug, jer peckanje je intenzivno i jedva cekate zaustaviti se i pocesati - izvaditi zaoku. Usled cele te zbrke lako se gubi kontrola nad biciklom, i nezgodno moze biti kada se to desi na prometnom putu, naglo zaustavljanje moze biti opasno ako je kakvo vozilo iza vas, a ni vijuganje nije iskljuceno.
Meni se srecom to desilo na jednom usponu kod Barajeva te nisam brzo isao, ali sam opet jedva drzao ruke na volanu dok nisam stao.
Ja ne vidim drugo resenje nego da kupim slem kacigu ka motorista i da se kuvam pod njom, ili da nabacim neko maramce na glavu pre kacige...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by alazovic »

A da uzmeš neku tanku mrežicu, zalepiš je sa unutrašnje strane kacige na rupama, da bude poput komarnika na vratima?
To imaju fabrički neke kacige...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by IRalic »

Ko ti je kriv kad imas zelenu kacigu ! :D pcela mislila da je to kakvo zelenilo, i ocekivala polen unutra :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by shebez »

Jbg Vlado,
Moja kaciga ima mrezicu tako da mi nista ne upada, a glava se super vetri. Nemoj misliti da ce ti kaciga za motoriste mnogo vise pomoci. Ja sam jednom na motoru sa onom dubokom kacigom sto ne pokriva bradu imao slican slucaj. Uletela mi je osa ispod vizira i ujela me ispod oka, pored bola i frke usred guzve i brzine oba oka su mi se zatvorila i nisam mogao da gledam jedva sam se zaustavio (citaj: Zivu glavu spasio).

P.S.: Zar je "j b g" prostakluk?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by bluealek »

shebez wrote: P.S.: Zar je "j b g" prostakluk?
Nemam pojma, to radi automatika foruma :) Svi misle da smo Aca ili ja tu nešto petljali, kad ono, mi nismo ni pročitali poruku, robot je sam prepoznao i odradio :D
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by VladaS »

Resio sam ovaj problemcic seckanjem mreze za komarce u saradnji sa oho lepkom...zadovoljan naizgled, videcemo u praksi...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by shebez »

Resio sam ovaj problemcic seckanjem mreze za komarce u saradnji sa oho lepkom
Pazljivo sa upotrebom nekih lepkova na kacigama koje su od stiropora ili stiropola (kako god). Jer bukvalno znaju da je pojedu, hemiska reakcija bude takva da ga sprzi kao kiselina.
Pozdrav svima...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: O kacigama i insektima

Post by Dejv »

@shebez

Jel si mislio na stirodor? (stiropor i stirodor)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply