SCOTT YECORA

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

SCOTT YECORA

Post by tokmak »

Rodjak mi je na nekoj aukciji kupio bajk SCOTT YECORA - PERFORMANCE SERIES, kaže da je na njemu njegova originalna oprema. Ni on ni ja ne znamo skoro ništa o tom modelu. Ako neko ima iskustva sa istim molim da mi ih prenese. Ako nije čemu da ga se ne vuce 2000 km do mene.
HVALA
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: SCOTT YECORA

Post by VladaS »

Ovo je sasvim licni stav jer me direktno pogadja :D
Ja imam taj bicikl od 2002 i jako sam zadovoljan, a ne bi se moglo reci da sam ga vozio u cisto rekreativne svrhe. NIsta tu posebno nije crkavalo osim potrosnog materijala paknovi/gume. Ram je ostajao stamen svo ovo vreme.
Ove godine sam ga izuzetno osvezio novim menjacima, prosto doslo je bilo do zamora starih, iste drage Alivio serije pa ocekujem da ce to trajati jos toliko.
I nesto nemam nameru da ga menjam za bilo kakav noviji bicikl koji su stasali u medjuvremenu.
Verovatno ovi noviji Yecora modeli imaju nabolje drugaciji ram i opremu.
Zavisi od ambicija, ali i misljenja sam da neces pogresiti tegljenjem ovamo, cak i ako pozelis otici dalje sa njim.

Image
live in action
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

Re: SCOTT YECORA

Post by tokmak »

Scott stigao i isprobao se, doduše na jednoj kraćoj turi, zadovoljan :D , Vlado hvala ti na ohrabranju i savetu da ga "doteglim". Iznenadjen sam da je YECORA teška samo 12 Kg, na njoj je oprema DEORE, jedino mi felge nisu neke, ali o tom po tom, kad ga više izmaltretiram. Vlado, razlika od rama tvoje YRCORE je samo u boji, ovaj je manje "šaren", nema nikakve dokumentacije uz njega pa ne znam ni koliko je star, ali to nije važno, važno je da je utegnut i očuvan, ima par ogrbotina, ali se vidi da je to od vožnje, majstor ga nije žalio.
Post Reply