Dacia Duster - prvi utisci

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Dacia Duster - prvi utisci

Post by ZoranV »

Barda, Goca je otkazala Malinik,
Malo nevezano za temu, interesuje me zašto je otkazan Malinik ako nije tajna?
Ono što je nezgodno u celoj priči jeste što su me juče i danas iznenadno slali na promociju Dustera na Mokru Goru
Pa kakav je Duster, valja li čemu?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Dacia Duster - prvi utisci

Post by bluealek »

ZoranV wrote:
Malo nevezano za temu, interesuje me zašto je otkazan Malinik ako nije tajna?
Zato što su bila samo 3-4 prijavljena učesnika, tako da faktički nije imala koga da vodi. Jedina moguća varijanta bi bila da napravimo privatnu kombinaciju kolima, ali to onda potpuno menja kalkulaciju u odnosu na projektovanu cifru za autobus. Od te privatne kombinacije smo odustali jer su i Goci i meni uletele razne obeveze ovih dana. Ali tu je Malinik, nigde neće da pobegne, otići ćemo mu mi već nekako :)
Pa kakav je Duster, valja li čemu?
Auto je bombona :) . Mislim da će da napravi pravu malu revoluciju na tržištu, jer će omogućiti i onima koji do sada to finansijski nisu sebi mogli da priušte da dođu do sasvim upotrebljivog novog terenca na kome je svaki evrocent pametno uložen, bez šminke i foliranja. 1,5 dCi motor mu je odličan, snažan, štedljiv, ima vrlo upotrebljivu ultra kratku prvu brzinu koja je više nego dovoljna zamena za reduktor, ima klirens od 21 cm (što nemaju danas mnogi "full size" terenci), dolazni, odlazni i prelomni ugao koji je takođe bolji od mnogih "pravih" terenaca (tako da JAKO lepo savlađuje neravan teren), a elektronski sistem za kontrolu trakcije mu je tako pametno projektovan da bi mogao iz sranja da se izvuče i na samo jednom točku koji ima kontakt s čvrstom podlogom. Nakon vožnje po Tari zaključih da to realno može da prođe bar 90% terena gde se u životu krećem s Čirokijem.

Pritom auto i izuzetno dobro leži na drumu, udoban je, veoma tih (odlično zvučno izolovan), a završna obrada i dizajn enterijera su sasvim na nivou zapadnih automobila. Dakle, ništa od onih spartanskih kompromisa o kojima čovek mora da razmišlja kada razmatra nabavku Nive ovde ne postoji. Prostora u autu ima sasvim dovoljno, kako na zadnjim sedištima, tako i u gepeku.

Da sad hoću da kupim nov auto, sa aktuelnom finansijskom situacijom, vrlo bih ozbiljno razmišljao o njemu, jer je izuzetno racionalan izbor (jeftin i za registraciju i za održavanje, a troši reda veličine 6 litara). Subaru Forester u duplo jeftinijem pakovanju, pa još malo bolji što se terena tiče.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Dacia Duster - prvi utisci

Post by ZoranV »

Zahvaljujem na odgovorima. Dakle u svakom slučaju u nekoj budućnosti vredi razmišljati u pravcu nabavke Duster-a. Već smo jednom pričali o tome, ali me je interesovalo s obzirom na to da si ga sada konačno testirao.
OK, pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Dacia Duster - prvi utisci

Post by barda »

http://www.b92.net/automobili/vozili_sm ... 47261&fs=1
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply