Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ja ne mogu da verujem!!!Vozio sam 4 sata efektivo plus sa par prekida vise da bih izduvanio nego sto sam bio umoran.Vozio sam mnogo vece uspone nego prosle nedelje u mnogo vecem stepenu prenosa,(ne znam dal se pravilno izrazavam,bilo je teze),vrlo malo zaostajuci za ljudima punim kondicije.Ja sam zblanut od cuda.Takodje sam vozio mnogo,mnogo sigurnije,opustenije,praveci u odnosu na obicne rekreativce razne vratolomije.Provlacio sam se medju zardinjerama,pesacima,automobilima kao da sa bajsa nisam silazio jos od pre 20 god.Dosao sam kuci i osecam se tako ok kao da sam izasao u obicnu setnjicu po kraju.Nista me ne boli,ne zanosim se,saplicem,nego full stabilan.Ja...ne znam sta da kazem.Kod Maxia sam opet kao prosle nedelje napravio pause cisto da ispusim jednu.Usledio je takav napad kaslja,malo falilo hitnu p.ljudi koji su se tu zatekli da pozovu.Popusio sam danas jednu paklu.Znate kad sam toliko pusio,pre 20 god.Mislim da cu do kraja meseca moci ladno voziti put od kuce do Tresnje i nazad.Eto tako pa vi vi'te.Pozz svima
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Odlično, eto kako si se lepo vratio u formu.
Samo još da se rešiš cigareta, ima da uživaš još više!
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Slobodna tema :)

Post by milke »

Pravilna klopa, dobar san, i eto te u manijakalno dobroj formi za čas ;)
Sad je fora da nastaviš tako :)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Kakav sam sad elan dobio,puu pa to je bruka.Ja sad samo cekam slobodan dan i skacem na bajs.Montira cu cak i muziku na bike.Znate one zvucnike sto se prodaju po computer shopovima,2X1.5W na 4 AAA bat.Mp3 player,zvucnici i samo kuca Kraftwerk - Tour de France étape 2.Frka mi sluske da furam u glavi,saobracaj i ostala gungula,cas posla osvanem na posl.strani,Vlaja na prednjoj a ja na poslednjoj.Kad zavrsim projekat sa zvucnicima postavljam slike :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Jel snjurao neko po vele marketima Tempo,Idea,Metro,i jel snimio mozda neke akcije za bikere.Ja bi to sve ispazario sta mi treba na gomili(bici.sorc sa uloscima,kaciga,pumpa,pribor za poneti-alat,torbice,ne znam...rogovi,dinama,svetla,nogar-copa,teflon sprej,brzinomer).Mislio danas da zapalim u Metro.Ima nesto tamo znate?Ne ide mi se u Intersport za ovo,u Planet bike za ono,pa jel aj u Capriolo.Dobio sam gomile adresa a zimr me da cunjam i okolo lunjam.Znate za neke akcije,pa djuture sve kupim?Sad bi tome bas cena trebala da padne obzirom da je kraj sezone a vele marketi ne vole da valjaju mescecima zalihe.

Takodje treba napraviti rubliku gde je ko sta nesto ne obicno jeftino a kvalitetno kupio.Pa da se narod strcava i zatrcava.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Boga mi nezgodan biker rastem :) .Danas sam dokazao da mogu ono sto sam na kraju meseca mislio da probam,put duzi od 40 km u 1nom pravcu.Samo dugi usponi od 30 pa na vise stepeni me cede.Po ravnom i na blagom usponu sam ne zadrziv,vrtim cak 25-30km bez stajanja.Skoro svaki dan vozim.I 1 bas veliki problem,poceo sam opet puno da zderem.

Danas sam vozio:Pevac-Karaburma preko Ade,Dorcola,PA most,Karaburma.Dve cigarete,pauza 15min i nazad istim putem preko Brankovog mosta do Zemuna i Radeckog.Tu duza pauza jer sam na tom mestu uz Dunav,alase,camce i brodove uvek meditirao.Dupla kafa i 5 pljuga pa onda na Gardos,Zemun gornji grad,Saobracajna skola i krug pitaj boga gde od 1h kada sam dosao do Tosinog Bunara.Kratak tel poziv i nazad bez predaha malo posle Brankovog mosta. Par cigareta odmor,zadnja kap kisele i zum pored mene prolazi lezeci bike.Prvi put ga vidim uzivo :) .Kako ta djunta dobro izgleda.Ja to moram da vozim.Ima li neko mesto u BG-u gde se moze probati bar na jedno 15 min?.Strava je a i boga mi brz!Da,ispustih,nekoliko trenutaka posle lezeceg bikea prolazi bikerka koja mi upucuje lep osmeh.Eh kakva lepa cica,ali tako daleka meni ovako svom rasklackanom i nikakvom.Inace prava bikerka,vidi se po konstituciji a i po bicikli.Takve se retko vidjaju po ovim biciklistickim stazicicama za nas penzose.

Taj osmeh mi daje snage i ako sam preforsirao za dalje.Nastavljam put do Cukaricke padine gde kupujem cirku,pljuge i Pardon grickalicu jer sam opasno ogladneo.Imao sam cak i navijace,klince sa prozora zgrade preko puta ulice koji su me snimili pored bikea kako grickam grickalicu i spremam se za nastavak boja.Vikali su Srbija,mahali mi i duvali u neku trubu.Divan podstrek uz onaj lep osmeh :) .Par cigareta i bez stajanja do kuce ali na jacim usponima u vrlo ne napetom stepenu prenosa jer sam iscedjen.

Kuci stizem posle 7 sati.Na bicikli sigurno 5 i malo vise sati.Ne mogu da verujem :) .Sledeca voznja je neki teren za pecanje od Beograda udaljen najvise 60km.Ovo je nesto sto ni i iduce god.nisam mislio da cu voziti.Radujem se ovoj voznji jer to ce biti celodnevni randes u prirodi.Voznja bikeom,setnja prirodom,pecanje,mali rostilj,leskarenje...tako u krug i oko 18h nazad.

Jedna pedala mi riknula...e izem ti Genesis.Jako krckanje mi dopire iz obe kad jako zapnem.Ne moguce da je patrona ili nesto drugo pa bajs je star tek 1 mesec.Sta vi kazete,odatle mi dopire krckanje?A pedale tunjave sacuvaj boze,ko da sam kupio bike od 50eu.Takve uz Savu ali identicne prodaju za 400 dindzi.
Last edited by zotja on 12 Sep 2010, 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Na dobre bicikle ne stavljaju dobre pedale, jer obicno onaj ko kupi dobru biciklu, racunaju nosi ce SPD, a sto opet nemora da znaci. Te pedale sluze da samo izvezes biciklu iz radnje a posle budzi koje hoces.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ha,ha,ha :) ,dobra fora Shebez,ovo zbilja nisam znao.Hvala sto si mi ovo napisao da se ne blamiram u servisu :) .A sta je to SPD?Pozz
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

http://www.serbiaoutdoor.com/anatomija% ... edale.html
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Da,da...sad je sve mnogo jasnije,uklopilo se sa konfuznom pricom jednog majstora o plocicama.Ja bi odmah uleteo u sve to da imam u prodaji sirok izbor patika br.50 nego meni sta naleti.Ja sam nekad trkacki bike vozio sa korpama i znam kako je dobro kada svu silu ravnomerno prenosis gornjim delom patike tako da ti je patika fiksirana u jednoj tacki.To te prava stvar!Nista,prvi slob.dan i idem na konslultacije,pa ako igra ja kupujem SPO pedale.

Pa koj sam ja biker dugoprugas ako kompletno nisam skockan za tu disciplinu :) .Hvala Shebez
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Juce jureci neke zezalice za bike u 1 od radnji Planet Bikea sretnem ortaka iz kraja,bili smo nekad strasni drugari.Onda neki ne oprostiv incident i nismo se do juce videli mozda 15tak god.Radi kao serviser i prodavac,silom jeli vec kakvih nama dobro znanih prilika u Srbiji.Eto pa ako nesto treba mogu i ja vama sada pomoci kao sto ste i vi meni u pocetku.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Jedna pedala mi riknula...e izem ti Genesis.Jako krckanje mi dopire iz obe kad jako zapnem.Ne moguce da je patrona ili nesto drugo pa bajs je star tek 1 mesec.Sta vi kazete,odatle mi dopire krckanje?A pedale tunjave sacuvaj boze,ko da sam kupio bike od 50eu.Takve uz Savu ali identicne prodaju za 400 dindzi.[/quote]

Nisu pedale,malo pre sam ih zamenio i sa njima je sve ok.Nesto krcka sacuvaj boze,kosa mi se na glavi dize.Krenuo sam malopre u voznju i samo sam se posle 5 min.od muke,tuge i jada vratio da mislim sta bi to moglo biti dok ga ne oteram sutra u servis.

Ne mogu do sutra da izdrzim.Sta vi mislite,jel moze biti da se rastelovao zadnji menjac,ne prebacuje dobro lanac pa se u voznji zateze i krcka?Lupam ja mozda,ne zamerite,jos ucim.Vencici u srednjem prenosu tesko?Uzas u blagom sam ispi.zdu.Nov bike pa tako.Zato nisam hteo polovan,da ne krcka,lupa,zveci...

Pedale sto sam kupio su mrak :) !
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Malo je teško pomoći ovako preko neta. To se treba čuti i tako to, možda neko iskusniji može na osnovu nekog detaljnijeg opisa da ti pomogne.
Ali nije strašno sačekati do sutra i u servisu to razjasniti. :wink:
Često se dešava da sedište krcka... obrati malo više pažnje na pokrete koji to izazivaju, na pravac odakle dolazi (mada to može biti teško za određivanje).
Takođe, imaj na umu da i novom bajku treba vremena da sve nalegne na svoje mesto...
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Znam Grujo,potpuno se sa tobom slazem.Ko ce sad bilo sta propisati meni za utehu na temu krckanja a odasvud moze zvuk da dopire,praveci meni iluziju da je mozda iz srednjeg pogona.Hvala ti,drug si sto mi spustas tenziju.Evo ti,nesto sa rostilja sto sam pre sat izjeo i malo sam manje uznemiren.Laku noc i fala.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

Koristi li neko od vas HEART RATE MONITOR ? Meri li neko puls i to dok vozi ?
... vetar u ledja !!
Post Reply