Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Aauu nijedna ogladnela avanturistkinja na pvt-u.Covece igra mi misic na obrazu od tuge i ocaja :( .Kud ja pomenu riblji paprikas kad znam da se cice na njega uopste ne loze,masan,ljut,pun sitnih kostica,pa onda mora se zalivas vinom i na kraju tras koma.Ma tako mi i treba,na osnovu ovakve ponude ocitava se dominanta crta a to bikerke ne vole,riblji paprikas dolazi tek mnogo kasnije.Jb.g meni se to jelo :) .

Taman sam imao plan posle da pravim prvi Srpski klub bikerki i bikera 1X1 "Uz Dunav" .Eto,ja mislio udjem na forum a ono tamo u porukama lom,Mica Simancica,Jela Sram strela,Merida lepa Vida...i sve tako.Smrtz :(

Nema Zotjo popravni,pedalaces ti jos dugo sam ali riblji paprikas te uvek ceka :) .
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

hahahahaha .... bolje bi ti bilo da si ih zvao na trku oko francuskog lezaja, to mislim da spada cak u medjunarodnu etapu :)))) pa da im posle serviras papriku, ovaj paprikas da kazem :))) hahahha

Sto se tice trke kroz Radan, dobro ste dosli mozemo da se dogovorimo, tu je i Gruja on ima vikendicu gore u selu pored radana za 15-ak ljudi, a ja na Radanu bas takodje za 15-ak ljudi, pa ti vidi koja tu ekipa moze da se sakupi. Deonice Lebane - Radan - DjavoljaVaros - Prolom Banja - Kursumlija - Prokuplje - Bojnik - Radan - Lebane deonica otprilike ima onako oko 180 - 200 km (moze Gruja da me ispravi) ... ali o tome otom potom kad se vreme prolepsa ...
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

180-200km???Jel to 10 dana vozate da uzmem god.odmor i pridruzim vam se?Blago vama :) .
Ne znam s kim ovu zalosnu zalost da podelim pa cu sa vama,ugojio sam se 5kg otkad vozim bike.Znaci nemam vise 110 nego 115.Non stop sam gladan :( .Sto mi niko nije ovo pomenuo sta me ceka nego dal Accera,Deore,XT,Sram...Smrc...a necu prestati da vozim makar imao 130 ko nekad tamo davno pre 15tak god.

Uradicu trenazer,to sam resio ali moram da vozim dok ne padne sneg.Kako vi odrzavate bike kad vozite po vlaznom kolovozu?Dodjete kuci,peruckate,briskate i podmazujete ili ima jos nesto?Ima nekih stekova gde treba zaci krpicom,masti,uljem itd?Molim vas pomozite,ja moram i dalje da vozim.Pojavilo mi se blata,trunja i raznih necistoca oko prednjeg menjaca.Tu je sve skuceno odozgo.Perete vodom,nekim spec sredstvom...Hvala
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Suva krpa i

http://www.planetbike.rs/ec/slike_proiz ... LJ-052.jpg

samo što moja ima i četkice od plastike pa sa njima mogu da isčačkam prljavštinu iz svake rupe.
Inače, ovim zupcima se odlično može očistiti kaseta, a i debela naslaga blata na točkovima... to je mene i društvo
spasilo na jednoj suludoj vožnji krajem februara preko brda po raskvašenim putevima od ilovače.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Hvala Crni Grujo :) .
Sve je stalo :( ...Ja sam sad okacen umesto bicikle "o klin" i vec nedelju dana mi je jako lose,jb.g.
I tako...rece jedna retko mudra i iskrena zena iz mog zivota.Jedino je to znala da kaze kad je poklopi neki tezak problem i kad zagusti...eh da,a prethodno bi duboko uzdahnula :) .
Sad cu ja tu veliku misao malo nadogradim...(uzdah) Eeeh,i eto tako to.
Dosta ste mi pomogli.

Jedino se svi sa mnom drze okvira forumskog kontakta i niko nista preko, (mob ili mail) ,kad trazim pomoc.Sto je tako ja pojma nemam,kasni vakcina protiv svinjskog gripa - Zotje :) .

Aj vidimo se kad malo zarastem,poz svima i hvala.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Malo sam zarastao i odvezem opusteno skoro 70km :) .Bilo je lepo ali me bas iscedise automobili,autobusi,kamioni,avioni i ostala cuda :( .Znate kad mi je najteze,kad na cajgeru gledam jednocifrenu cifru predjene kilometraze.Cim odskocim sa 5 na 15,20 km cini mi se da od tog trenutka ladno mogu izvrtim i preko 100km.

Ajd nek neko postavi temu "Beograd i njegova okolina" ,sta se da odvesti tour re tour 100-150 km bez mnogo jakih uspona u malo sarenijem ambijentu,gde nam paznju nece zaokupljati gradska vreva nego sumice,stazice,potocici,itd :) .Dosadilo mi je vise jedno te isto da vrtim.

Takodje bi bilo fino,mozda,da svako ko vozi po zelenim zonama BG-a i ko uoci neki ne dostatak na putevima (rupe,otvoreni sahtovi,ne obelezeni radovi na kolovozu...) da nas o tome informise.Nesto kao lutajuci reporteri.
Evo ja prvi,otvorena sahta vec duze vremena,paralelno sa bici stazom ka Brankovom mostu,blizu glavne autobuske stanice.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

zotja wrote:Ajd nek neko postavi temu "Beograd i njegova okolina"
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=15&t=1285
Evo teme Zotja
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Hvala Shebez.Neka guzva me saplela pa nisam iskoristio protekle lepe dane za voznju.Vec od sledece god.sa prvim toplim danima,ima sve to da izvozim sta sam procitao.Pozdrav
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Imam problem,oteklo mi je desno koleno,jako me boli i jedva se krecem.Pred kraj jucerasnjeg dana seo sam malo na bike i vrteo po kraju.Na jednom vecem usponu nisam imao gde da se sklonim vozilima koji su bili iza mene,uzjahao sam bike i krenuo u zestok presing.Imao sam snage i kondicije sto me je posle par stotina metara zbilja iznenadilo,ne skidam se jos uvek sa dve,tri pakle.Sve je bilo ok do kuce.Danas je malo pocelo na poslu da me bolucka i tesko sam se pridizao iz fotelje.Mislio sam nista zabrinjavajuce malo sam mozda uvrnuo nogu i proci ce.Medjutimi veceras havarija,koleno je pocelo da mi otice a od bola hocu da cvrknem.Sad hodam sa stapom po kuci-ostao mi je od operacija kicme.

Nesto mi se ne ide na ortopedsku kliniku sutra.Imam neku pritajenu averziju vise od te institucije.Sta vi kazete,ima neko neka slicna iskustva,jer nije za zezanje ili se to da srediti sa elasticnim zavojem i nekim oblogama?Muka mi je koliko boli.

Mislim pitanje je zbilja glupo,ko ce sad da mi kaze,e pij diklofenake duo,stavljaj obloge,lezi u krevetu i za par dana bice sve ok.Znate sta je fora,kako sam od kicme stradao pre par god ja zivim u nekoj vrsti konspiracije.Slabo se gde krecem a najmanje po lekarima.Zato mi je lakse da sedim kuci i kukam nego da trcim po uput,cimam veze i vezice,usiljeno smeskam i cekam na neku Dg:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Zotja, Kadenca... Kadenca...
Sa povecanjem kilometraze i naprezanja nogu moras savladati jos jednu stvar, a to je odrzavanje kadence.
Pisalo se po forumu, potrazi.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Slobodna tema :)

Post by arxmilan »

zotja wrote:,ne skidam se jos uvek sa dve,tri pakle.:
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Uh, nadam se da neces imati mnogo problema.
Odmori malo, poslusaj sta Shebez kaze i informisi se o kadenci. Ukoliko bas ne moras, nemoj da mirujes, tj. da fiksiras nogu, nego neka radi koliko moze. Jer ces mirovanjem postici to da kvadriceps oslabi, a on je zastita kolenu.
Moja devojka je povredila levo koleno u maju i jos uvek ima problema, zapravo jos uvek nema ni dijagnozu zahvaljujuci nasem izvrsnom zdravstvenom sistemu. Kvadriceps joj se istopio zbog 4 nedelje mirovanja i sad mukotrpno radi jednostavne vezbe i ceka magnetnu rezonancu...
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Dobro je sve proslo,splasao sam-u kolenu i bol je utihnuo,ne nacisto ali kad mirujem ne boli me.Jos uvek kada ustajem moram da se pridrzavam za najmanje jednu stvar.
Mislio sam da uzmem par slobodnih dana ali sam, poznajuci sebe,ubrzo shvatio da je to najgluplje resenje.Vrlo brzo bih potom otvorio bolovanje da uz koleno dodam jos par hronicnih bolesti i eto mene opet tamo gde sam pre bicikle bio.

Suprotstavio sam se problemu kao pravi junak,klackao se do posla i nazad,mrsteci,bececi i jaukajuci.Vozim se busevima zbog bolesti-pisao sam o tome.Bio sam bas lepa zanimacija putnicima kojima se po javnom prevozu bas nista ne desava. U pravu si Grujo,ne treba se predati,sve odbaciti i furnuti kvarnjaka u krevet na jaukanje i mjaukanje.Biciklu sam kupio bas zato da bih se iz svega toga iscupao i zapoceo novi zivot disciplinujuci sebe,vrativsi se u punu...bla,bla...poceo sam da davim.De vodo kotlic :) .
Zakljucak:
Ne treba stati i upravo se sada spremam za 1 krug po kraju.

Zao mi je Grujo sto se tvoja cica toliko pati.Mogu da vam pomognem sa nekom semom u BG-u ali...ne smem.Ja sam jednom zatrazio pomoc i sad sam na pola invalid.Ne bih ovakav teret mogao da nosim a sam sebi sam vec prevelik.Izvini :(

Kadenca,citao sam o tome malo Shebez ali mislim da sam do tog balansa dosao ipak sam cim se pocelo vrteti vise od 50tak km dnevno.Jos od pre par meseci ne zapinjem vise kao manijak,izuzev po ravnom,to je nesto jace od mene :) .Sada bas vozim potpuno opusteno i cim udjem u zabranjenu zonu,sigma P dozvoljeno, smanjujem brzinu i saltujem u manji stepen.Nije mi vise vazno da sto pre stignem tamo gde sam naumio kao i da sto pre zbrisem iz vidokruga ljubopitljivih komsija.Sad bas,bas uzivam u voznji.

Pre par dana sam napao jak uspon u najtezem stepenu prenosa samo zato sto mi je bilo ne prijatno da kocim saobracaj iza sebe i da nadjem mesto gde bih im se sto pre sklonio sa puta.Nekada sam bio nervozni,nadmeni i drcni driver koji je dizao auto preticuci i po trotoaru :) .Zato sam zajahao i svom snagom zapeo.

Arxmilane,zasto toliko upitnika deckonja :) ?Dovoljan je jedan i rekao bih ti da sam strastveni pusac.Kada ne vozim bike bas ih jedem i preterujem.Zato uskoro planiram da zaplivam na jednom od zatvorenih bazena BG-a,da bih se sto pre vratio u formu i sebi dao sto manje prostora za cigarete.Mada ce me valjda i novi zakon o zabrani pusenja na javnim mestima doterati u red.

Mnogo volim da pusim cigarete :( .Nije to samo ruzna navika kako je neki zovu.Uz svaki post koji napisem popusim uvek bar 3,4.Mozda je bolje da vise ne soliram nego da se prikljucim nekoj grupi pored koje ne bih ni dim stigao da povucem.

Hvala Sheb,Hvala Grujo.Zelim brz oporavak tvojoj devojci a tebi sto manje briga i nervoze.Poz
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Meni ovde dosadno :( .E aj se malo zajzmo.Svi ste mi bre nesto marginalno ozbiljni,pomalo natmureni i tu tamo mrzovoljni.Moj dojam,mozda preterujem.Svuda gde god da vas citam,sporadicno,sve mini studije u nekom oficijelnom izdanju.Nigde malo zajzanja,ja ne znam da nema Igora,Pedale,i tako nekih tih koje je pravo zadovoljstvo citati ja bih emigrirao na neki drugi forum.

Onda,nesto ste se bre mnogo uozbiljili u odnosu na mene.Shebez nesto sav zvanican ali ne kazem od velike pomoci,Igor skroz dalek,Pedala valjda zedan a table se nagomilale...Jedino Gruja jos malo carlija sa mnom.Primetio sam u nekim temama gde nesto napisem niko posle mene da neku doda,odgovori,sem ovde u svastari.Ono na pocetku bas bilo zanimljivo,sad ko da samo jednog coveka citam,prepoznatljivog stila izrazavanja ispod cijeg texta se samo menjaju potpisi drugih autora :( .

Ej aj reci te ako sam visak pa da palim nedje drugde.Osecam se keve mi suvisan.Nisam dovoljno studiozan,suvisno povrsno pristupam nekim temama.Ja sam ovde najvise nesto da naucim i da se zabavim pa mi je i takav pristup.

Pomaze te puno ne kazem ali uopste nisam opusten kad dodjem po neki savet ili informaciju,sav sam blaziran,uvosten i stegnut.Dosadilo mi malo.Mislim ne ljutim se,kaz te ako ne spadam ovde pa da krenem za lastama lagano na jug :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Uff,mozda sam malo preterao sa prethodnim postom :) .Stustilo se prethodno gomilajuci se taj oecaj i samo onda pljusak.Valjda ce mi zasija sunce kao ovo divno danasnje :) .Blago vama koji ne radite kao ja danas,negde ste na gvozdenom konju i lagano jasete kroz prirodu.Pozz Freebikeri.
Post Reply