Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Slobodna tema :)

Post by zotja »

Duplirao sam temu a niko je ne brise pa ko velim aj nesto da nabudzimo.Pisemo o svemu sto nam na pamet padne,bar dok administracija ne obrise temu.Pozz
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ajmo ljudi zivlje malo,slobodna tema!Potocici,kamencici,tockici...ovo ono...vicevi i tako to.Znate onaj kad plavusa kupuje Nakamuru?A kad mali ciga krade Scotta?Aj malo zajznje.
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Slobodna tema :)

Post by Miloš Manojlović »

zotja wrote:Duplirao sam temu a niko je ne brise pa ko velim aj nesto da nabudzimo.Pisemo o svemu sto nam na pamet padne,bar dok administracija ne obrise temu.Pozz
Ovaj tvoj post je očigledan poziv na SPAM i FLOOD 8)
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pojma ti ja Losmi neam sta ti je to spam i flood,no po tvojoj reakciji i nesto sto malo znam sa foruma izgleda da je nesto sto se kosi sa uredjivackom politikom ovog foruma.Lepo sam na pocetku napisao da je ovo tema koja ce verovatno sljakati dok je administracija ne ugasi tako da mi nije jasno sto me neko obavestava o spamu i floodu.Skupljate pojene za rasrodaju u nekoj radnji :) ?Mislim mozda postoji tal sa Intersportom :) ?
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Slobodna tema :)

Post by Miloš Manojlović »

...Dok je administracija ne obriše...

To znači da je tema namenjena za spam pošto će biti obrisana 8)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Tema je bila otvorena u cekicari, pa je samo prbacena u svastaru. A ovde moze o bilo cemu i svacemu u nedogled :wink:
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Petak 13.E a sve je krenulo sa prethodnim danom.Usao sam u tenziju 12tog,kulminiralo 13tog i sad brutalna havarija u koordinatnom sistemu konfuzije 14tog.Krik u noci,mama daj noz.Misliiim bruka.I ja sad umesto da sedim na mom Gdjananesisu i da vrtim ja se ne micem iz slicnog polozaja samo sa mnogo losijom panoramom.Ne teku slike,ne osmehujem se komsinicama,nego sine zabo sam pogled u radijator i samo stenjem.Racunj meseca Septembra dupliran za komunalije.Pazi ako nisam potegao v.kotlic od 12tog do 14tog jedno 50 X dnevno.E ne da mi se nece pa to ti je,ja cu prvi servis na 150km odradim u novembru kako je krenulo.Paznja svim biciklistima!Nikako sa ribom voznja bikeovima blizu sljivika,nikakve pauze za romantican zalazak sunca ispod sljive!Diverzija,ja se ozdro na poslu sljiva komsinice Milene i sad umirem lagano.Znaci da ne otvaram novu temu:"odmor od bikea u sljiviku" da vam zemka to ovde.Nikakavo odmoriste blizu njih.Polakomi se covek ko ja i bum tras...odma obaranje rekorda u vrtenju do kuce.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Zotja, prvo u jednom danu treba da napravis tih 150km, odvezes biciklu na servis, (naravno istog tog dana kada si ga i kupio) i dok majstor popravlja ti mozes da rasturas komsinicu sljivu i nece nista da ti bude. Veruj mi.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pa da sam jedno 20 god mladji i da napravim 150 km u jednom danu.Mnogo mi je tesko,nesto nije ok,ne sa bikeom nego sa mnom.Prva voznja razbijacka,gutao sam sa bikeom kilometre.Druga voznja pauza par dana od prve pa onda nesto mrsavo i tunjavo ali duza putanja.Treca voznja,opet sa razmakom par dana od poslednje voznje ista ruta ali samo sto dusu nisam ispustio.Usao sam na gajbu sav trepereci i blinkajuci ko ledaljka.Pao sam u krevet od izmorenosti.Veceras odvrteo do mojih,2,3km od mene,uspon blag 35 stepeni i na pola puta prvi put do sada koristio sam menjac,spustio u srednjem prenosu brzinu nize.Vozio sam kao slina.Kasnije produzim jos koji km ali tako sav mrtav da sam postavio sebi bas ozb.pitanje sta se bre ovo desava.Nervira me jezivo sto na ravnom ne mogu mtb da zavrtim ko city bike i da prosto poletim.Volim ludacka uletanja u krivine,to mi ostalo sa motora,ponese te j.bg :) .Znate sta me muci jos,kad menjam brzine,svaki put zastanem u motanju pedala i kad spustim ili povecam brzinu ja tek tada nastavim da vrtim.Nikakvu silu ne koristim,ne zavrtim kao manijak al to pocne da puca kad lanac preskoci tako kao da ce se sve raspasti ili u srednjem prenosu ili zadnjem.Uzas!Dalje,u ne tako extremnim brzinama kada preskocim neki lezeci ili uletim u malenu rupu nesto pukne da samo u trenutku pomislim joj majko ostao sam bez tocka.Ne mogu odgonetnem sta je.Dal mogu teleskopi na suspenziji da zakucaju do kraja.Vidis to cu sutra probam,zakljucacu ih pa cu onda vidim dal puca.Meni se cini kao da zvuk dopire negde sa srdine bikea ili zadnjeg tocka.Sve ostalo sasvim lepo radi ( a i nije bog zna sta ni ostalo od ovog pobrojanog,zvonce sljaka bez zakazivanja :) ,da kocnice su mrak ).I da mozda ono najvaznije,ja vise pojma neam na koliko ovu zadnju da napumpam.Svaki put imam osecaj dok vozim kao da je skroz ispustena i da mi zadnji deo plese.Eto tako,bas sam se raspricao.Pozz svima
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Slobodna tema :)

Post by milke »

Baš si se raspisao, al nema veze, ovo je ionako tvoja tema, smeš da radiš šta oš :P

Elem, fora i jeste da ne naležeš svom snagom na pedalu kad menjaš stepen prenosa, inače bi svašta moglo da se desi (gledaj na to popuštanje pritiska kao na stiskanje kvačila na kolima). Čini mi se da je Šlek ove godine napravio takvu grešku kad je krenuo u beg i onda promenio stepen prenosa dok je svom silinom gazio pedale - i ostao bez žute majice.

A to krckanje.. ne znam kolika ti je telesna masa, ali si na sedlu dok skakućeš tako preko ležećih, eto jednog mogućeg uzroka. Ili lanac pri doskoku udara u ram? U svakom slučaju, ako si krupnije građe (a jesi čim si jurio golemi bajk), trebao bi da izbegavaš skakutanje sa ivičnjaka, ležećih i tome slično. Možda se ništa neće desiti novom bajsu, ali vremenom će doći do zamora materijala i onda ćeš ovde tražiti savet kako da zavariš naprsli ram :mrgreen:

P.S. Meni deluje kao da te polako taj entuzijazam i euforija oko bajsa napušta.. Ne daj se, vremenom ćeš ući u savršenu kondiciju.
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Slek i ja bi izgleda imali nesto zajednicko da nisam juce promenio stil voznje,on je izgubio zutu majicu a ja bi 50 jura (nagadjam) za varenje rama :) .Bas sam Serijiski obratio paznju kako prelecem lezece,znas nije da neznam kako ih treba pretrcavati ali mene nesto zimr da se kompletan podizem na bikeu kad je za to vreme u preskocima,doskocima...godine stigle :) .To sam juce skapirao dok sam po kraju vozao.Dobra fora i na to uopste nisam obracao paznju.To je zavrseno,nista nije lupilo onako ludacki,mozda samo jednom.Hvala Serijski!Ajmo dalje,smrsao sam 4kg,imao sam 113,sad sam na 109 a planiram zbog kicme da sletim na 90kg.Medjutim razmisljam,i 90kg je jaca kilaza za alu ram a gde crno cak 20 kg vise.Juce sam bas dosta vozio i sve je bilo full ok sa kondicijom.Hm i to je dobra fora kako to sad,barem meni dobra fora :) .Nisam zapeo da motam odmah ko sivonja nego sam lagano zavrteo i uleteo u turnus zagarevanja.Kasnije,mnogo kasnije sam pojacao tempo i sve je bilo ok.Vratio mi se entuzijazam i jedva cekam da zamotam ka Adi :) . Ma sve ja to znam kako ali...Blam me bio da me komsije vide na bikeu.U silaznoj sam putanji posl.dve,tri god i onda se plasim njihovih reakcija.Pasivna BG sredina,odma krece carlijanje sa velikom slobodom tripa :) .Kako to s konja(besnih djunti) na magarca(bicikle) .Jako sam osetljiv u posl.vreme i lucim iz podsvesti pojacan hormon paranoje,j.bg.Da se vratimo na Genesisa.Menjao sam brzine jos neznije i sa vecim zadrzavanjem pedala u nultom polozaju,lakse zamotavajuci u prebacu,mal te ne se ni "skljoc" nije culo.Ma sve sam bezao da me niko ne vidi pa pucalo,lupalo...kompleksi sine,kompleksi :) .Slek ima konfekcijski problem a ja neki drugi,vidite sami koji.Znate kako sam ja kontao kad sam kupio ovaj bike,aha mtb,off road djunta,pa kako se vozi po livadama,stazicama i puteljcima ako tu nema stalnih rupa,bregova,prepreka.Sta tu onda ima da lupa kao kod mene,pa jel nije tako.Medjutim to mozda moz da zaigra kod nekog ko ima 70kg a ne kod mene sto sam 40kg tezi.Sta kazes Serijski,ovo moja tema,znaci mogu ovde da lepim gole zemske :) .Aj hvala ti,velika si pomoc kao naravno i svi ostali koji ste tu uz mene od trenutka kada sam poceo da trazim da kupim i kada sam kupio bike.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ne mogu vise,jb.g :( .U pravu je Serijski,napusta me entuzijazam a i mator sam,lako se predajem.Trudicu se jos malo pa ako ne bude islo prodacu je :( .Lep mi je samo da mi u sobi stoji ali ce me podsecati stalno da sam ser.nja.Dacu ga na rate isto kao sto sam ga i ja kupio,na 12 naravno jeftinije.Hvala vam puno...Odoh da jos malo razmisljam.Poz.svima
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

To kad kacite bike o klin,taj termin jel moze neko da mi razjasni.Sta se to kaci na zid,koliko srafova,nosaca,koje delove bicikle nose,jel se skida pedala sa te strane na koju bi bajs isao na zid...i tako to kako vec ide.Hvala
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Najjednostavnije...
ImageImageImage
A moze i malo drugacije...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Odlicna fora Shebes,skroz jednostavno a zavrsava posao.Da vas samo jos nesto pitam a jel bi to moglo jos recimo na 2 klina horizontalno osim na 1 vertikalno?Ja bi malo da gledam u bike.Nekako sam sav vrljav pa mi truba da se zanosim,krivim a mozda takav i izgubim ravnotezu pa zakucam o zemlju :) .
Post Reply