U SAT-u od 1. februara

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by shebez »

Goso kad se prevede kaze "prostire se u duzini na 350km", ja sam ga promenio da "se prostire na povrsini od 350km2".
Zvuci malo logicnije :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by Gosha »

Ti si precizno [bio] preveo, sada logicnije ispravio, usput hvala na prevodu :D, ali kada na sajtu pescare napisu da je dugacka 354km, to je smesno... A italijani su samo prepisali :D.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by bluealek »

Koliko ja vidim Gošo, ovi su napisali 354 KVADRATNIH kilometara, a ne 350 km dužine, što mu otprilike dođe tih tvojih 30x12 km. Što se mog materijala u SAT-u tiče, prva vikend reportaža ide u sledećem broju, a video materijal možda uđe u ovu emisiju koja će ići u nedelju, ali još uvek nije izvesno.

Nemojte previše da se ložite, neće biti ništa zanimljivo za vas, nego za penzose i familije sa sitnom decom. Da bi pravi avanturistički sadržaji ušli u SAT moraće da prođe još malo vremena :wink:
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by rajko55 »

SAT "za mirne penzose "
pošto je za mirne penzose da se pretplatim na Sat reviju :lol: :lol: :lol:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by Gosha »

bluealek wrote:Koliko ja vidim Gošo, ovi su napisali 354 KVADRATNIH kilometara, a ne 350 km dužine, što mu otprilike dođe tih tvojih 30x12 km...
Ne znam 'talijanski pa sam konsultovao prevod na Krstarici...
"coprendo una lunghezza di oltre 350 km" = "pokriva dužinu od 350 km"

Shebez je prvo preveo bukvalno, pa ispravio logicno, tj ispravno :D, ali ja sam prevashodno pominjao http://www.deliblatskapescara.info/ gde pise duzina 354km, a odakle su Italijani verovatno prepisali :?:

"Deliblatska peščara nalazi se u južnom banatu izmedu Dunava i zapadnih padina Karpata. Dugačka je oko 354 km, a široka oko 11km i prostire se kao elipsa u pravcu jugoistok-severozapad."

Bice brzo dobrog 4x4 u SAT-u, nekako predosecam, samo Sale nece da baksuzira :D.
Post Reply