U SAT-u od 1. februara

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

U SAT-u od 1. februara

Post by bluealek »

Drugari, osećam obavezu da vas ovim putem i zvanično obavestim, jer sam obećao da ću javiti čim bude bilo nečeg konkretnog.

Danas sam potpisao za SAT Media Group, stupam na posao od 1. februara. Odluka je bila teška, a da li je bila ispravna, vreme će pokazati. U pitanju je trenutno jedina preostala ozbiljna medijska kuća među domaćim automobilsko-turističkim medijima, jedina koja ima težinu i u kojoj rad može da ima nekakav odjek, gde može da se radi profesionalno. Jedno potpuno drugačije radno okruženje od onog u Auto Bildu, gde ima manje prostora za ličnu inicijativu, gde mora da se radi organizovano i timski, i gde se striktno razdvaja privatno od poslovnog. Kuća koja svojim ljudima nudi savršene uslove za rad, ali i u kojoj sve što je vezano za posao ostaje u okviru njena četiri zida. Tako da ne treba da očekujete bilo kakve "tračeve" iz firme - neće ih biti.

Kako će se to odraziti na moju sposobnost da sa vama jezdim po planinama u toku ove godine, u ovom trenutku je rano da procenim. Možda to budem mogao za jedno mesec dana. Treba još videti kako ću se uklopiti u novo okruženje i kako će realno izgledati distribucija vremena. Ne očekujte da ću raditi isto ono što sam radio u Auto Bildu, mada se moji novi poslodavci u velikoj meri oslanjaju na znanja zbog kojih sam i u Auto Bildu svojevremeno dobio posao. Kako i u kom smeru će to tačno evoluirati zavisi od toga koliko ću umeti ta znanja da kanališem, odnosno uklopim u interes firme. To može biti i jedan dug, vrlo postepen proces. U Auto Bildu sam možda bio "zvezda", a ovde sam uskočio u tim koji je do sada kupio sve što je vredelo u domaćem automobilskom novinarstvu, koji postavlja svoja pravila.

Toliko za sada.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by barda »

Neka je sa srećom!

Valjda će ti ostavljati slobodne vikende :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by alazovic »

Au, super, baš mi je drago :)
Nać'ćeš ti načina da proguraš ovo naše u SAT-u, pa makar i na poslednjim stranama, svakog drugog - trećeg broja.

A mogu ti reći, sem par brojeva AutoBilda prošle godine, za zadnjih desetak godina jedino sam SAT i kupovao - šta god ljudi pričali o Alvirovićima, tu sam uvek dobijao informacije koje su mi bile potrebne...

Ajd odmah da pravimo fan stranu tvojih FB tekstova u SAT-u 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by ZoranV »

Ajd' pa sa srećom :lol:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by IRalic »

Podpisujem to sto je Aca rekao.
Ako uopste dam dinar za casopis, onda je to SAT sad dal na dva ili cetri tocka, to zavisi ;)
Kontam da bi se njihove vec postojece, ili povremene rubrike o turizmu sa i bez tockova itekako mogle prosiriti
tvojim doprinosom, pogotovo ako su u pitanju kakvi 4x4 izleti ili bar stizanje za 4x4 na neka masta odakle se bez po muke osvajaju jos lepsa pesice.

Sa srecom !:)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by bluealek »

Upravo ta rubrika o turizmu je ono za šta sam potpisao ugovor i što prelazi u moju nadležnost. A koliko i u kojoj formi će biti 4x4 sadržaja, ostaje da se vidi (nisam onaj koji o tome odlučuje).
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by Gosha »

Moje citanje je krenulo pre 10-ak godina od SAT-a i u jednom momentu hrvatskog Auto Blica [njihov Auto Bild], preko naseg Auto Bilda-a kada se pojavio, pa nazad na SAT kada mi se AB smucio kao glasilo VW-a, pa sam zatim uporedo kupovao i SAT i AB sa Saletom i 4x4 delom. AB je i dalje nastavio da bude VW bilten, ali 16 strana 4x4 mi je bilo dovoljno da sve progutam :D.

Realno SAT ima tiraz bar kao svi ostali casopisi zajedno, ima i TV emisiju. Guse mene licno sa NAVAK-om, ali tu su velike pare ulozene i cak pistu izgradise [vise km asfalta nego drzava sto napravi :lol:], pa ih razumem. Guse i nekim rubrikama, ali opet ima sta da se procita i nije mi uopste zao tih 120 dinara. I ne pobedjuje uvek Polo, Golf, Pasat... nije uvek druga Skoda, Seat ili eventualno Opel, nije uvek u sredini neki Japanac, nije uvek poslednji neki Francuz ili Italijan, ako ga uopste ubace u poredjenje :D.

Nadam se samo da ce copy/paste Alvirovici uvideti Saletove prave predispozicije, da ce im on iznutra ubaciti koren prirode, neasfaltne prirode. Verovatno ce nam se Sale u pocetku javljati sa nekog salasha, iz nekog hotela/motela u unutrasnjosti, iz jos jednog autenticnog najnovijeg etno sela do koga se moze stici i Lambordzinijem, ali vremenom ce valjda preci i na sadrzaje nalik onima iz poslednjih brojeva AB-a.

Guraj Sale...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by Gruja »

Sale čestitam na novom zapošljenju! Nadam se da ćeš se lepo uklopiti.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by KUSHA »

Zelim puno uspeha u poslu i dosta slobodnih vikenda.
User avatar
zlatko
Freebiker
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2009, 15:46
Location: Novi Sad

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by zlatko »

Takodje cestitam .Puno uspeha,srece i slobodnih vikenda na novom poslu.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by sssasa »

...znaci Alvirovici su resili da naprave ozbiljnu firmu jer angazovanje G. Veljkovica moze samo na to upucivati. Iako znam da su po prirodi dosta kruti sto se uredjivacke politike tice i da su i pomalo narcisoidni uvek tu ima mesta za promenu na bolje. Verujem da ce pomenuti G.Veljkovic svojom harizmom i duhom uspeti da oplemeni pomalo vec zabludelu porodicnu manufakturu.

Sve najlepse zelje u novom ostvarenju ! :)
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by jagger »

Kad smo kod sat-a, bio sam u vojsci kad je poceo da izlazi, al' od broja 24 pa do danas imam sve! Obilje informacija koje mogu da posluze, a ne klasicne informacije o tome sta je koja fabrika izbacila na trziste i tome slicno.

I onda ja nekome kazem da je fanatik...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by barda »

U novom broju SAT-a još ništa od Saleta, ali u Evropi se već pričao o srpskom 4x4 delu u SAT-u!

Ko ne veruje, neka pogleda stranu 22 (i neka nam neko prevede sa italijanskog) :wink:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/ind ... ntry734972
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by shebez »

«Sat Plus» è la rivista serba che pubblica in esclusiva i contenuti di «Quattroruote»: la partnership risale al 2004

4x4 per la Serbia
Andare in off-road da noi è complicato. Ma nei Balcani è ancora possible trovare posti per divertirsi: ecco i più affascinanti

Se siete alla ricerca di nuove destinazioni per praticare il fuoristrada, impostate il navigator verso est e dirigetevi in Serbia, dove i colleghi di «Sat Plus» ci danno preziose indicazioni su come divertirsi facendo quell’off-road che dalle nostre parti è sempre più difficile effettuare. Tanto per cominciare, visitate il parco montuoso Tara, a circa 250 km da Belgrado, ideale per mettere alla prova l’auto e testare le proprie abilità di guida. Godrete di viste mozzafiato e conoscerete luoghi inusuali, tra cui il villaggio di Mecavnik, voluto dal regista Emir Kusturica, che lo abita, e totalmente realizzato in legno
sul modello di un antico insediamento medioevale. Ambientazione simile per il Kopaonic, la principale area sciistica della Serbia. Se invece volete qualcosa di meno impegnativo, ma, allo stesso tempo, più particolare, c’è un luogo, nella parte nord del Paese, conosciuto come il Sahara europeo. Il sito di Deliblatska Pescara (Sabbie di Deliblato), ciò che rimane di un ampio deserto preistorico, è in realtà un territorio sabbioso in buona parte ricoperto da vegetazione ed è il più vasto d’Europa, coprendo una lunghezza di oltre 350 km. Ebbene, anche questi luoghi sono utilizzati dagli amici serbi per fare del sano fuoristrada, visto che la conformazione del terreno è comunque simile a quella di un deserto vero e proprio.

di Bruno Savona
«Sat Plus» je srpski časopis koji objavljuje ekskluzivan sadršaj «Quattroruote»: naše partnerstvo datira od 2004

4x4 za Srbiju
Voziti se off-road kod nas je komplikovano. Ali, nа Bаlkаnu je još uvek moguće nаći mestа za uživanje: i to su fascinantna mesta

Ako ste u potrаzi zа novim destinаcijаmа za prаktični off-roаd, podesite nаvigаtor nа istok i pravac zа Srbiju, gde su nam kolege Sat plus dаle drаgocene smernice o tome kаko dа uživamo vozeći off-road, u nаšem regionu sve je teže nаprаviti dobre off-road vožnje. Zа početаk, posetite park plаnine Tаre, koji je oko 250 km od Beogrаdа, ideаlna zа testirаnje аutomobilа i testirаnje svoje vozаčke sposobnosti. Uživаjte u fаntаstičnom pogledu i sаznаju više o neobičnim mestimа, uključujući selo Mećаvnik reditelja Emir Kusturicа, koji gа nаseljаvа, а potpuno je od drvetа i uradjen je po modelu аntičkog srednjevekovnog nаseljа. Kopаonik je sredina kаo glаvni deo skijаlištа Srbije. Ako želite nešto mаnje izаzovne, аli u isto vreme, intersantnije, postoji mesto nа severu zemlje, poznаt kаo Sаhаre Evrope. Mesto Deliblаtska peščаra, je ostаtak prаistorijskih velikih pustinjа, zаprаvo peščаrа je uglаvnom pokriveno bujnom vegetаcijom, а nаjveća je u Evropi, prostire se na 350 km2. Pа, ovа mestа koriste prijаtelji Srbi dа naprave zdrаve i off-roаd vožnje, jer teren je i dаlje sličnа onoj kao u prаvoj pustinji.

di Bruno Savona
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: U SAT-u od 1. februara

Post by Gosha »

Ajd stvarno, kolika je peščara, to 354km dužine i 11km širine sa http://www.deliblatskapescara.info/ i iz italijanskog teksta mi malo nerealno zvuči, onako odokativno :D

Na FB http://www.freebiking.org/Atlas/VBG/deliblatska.html je preciznije, piše 29.639,59 ha, što je valjda, grubo, oko 30x10km?
Post Reply