Fotopic umro?

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Fotopic umro?

Post by bluealek »

Nadam se da će se naprasno povampiriti, ali deluje ozbiljno...

Vidim po fotografskim forumima da su bili u finansijskim problemima. Mogli su barem na vreme da nas obaveste, da prebacimo foto albume negde drugde. Mislim, imam ja sve te fotografije po hardovima u punoj veličini, ali sve one silne foto albume u periodu između 2002. i 2008. ponovo probrati i sklepati, ispisati komentare, prateće priče... Praktično nemoguće. Eto zašto ne treba verovati velikim serverima koji nude bilo šta besplatno - foto galerije, blogove, šta god. Instaliraš lepo aplikaciju kod sebe na server, i barem znaš da sve od tebe zavisi, ne može u trenutku da nestane (ok, uvek postoji mogućnost nekog hakerskog napada, ali...)
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Fotopic umro?

Post by Gosha »

Pre mislim 5-6-7 godina, Yahoo je gasio neki svoj foto sistem, ali je obavestio da ljudi imaju par nedelja/meseci da urade download i prebace na nako drugo mesto... Doduse ja sam vec tada bio odabrao Picasa, Google je Google...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by barda »

I ja video od pre neki dan da nešto nije u rade, ali reko dešavalo im se....

Imam i ja isti problem kao Sale - otišli komentari i priče puni tadašnje inspiracije :(

Mislio sam i ja da preselim, ili otvorim svoju galeriju, sajt, ali izgleda da su me samo ubrzali u razmišljanjima

Sada ćemo svi na Freebiking :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by bluealek »

Ima nade da se ipak dokopamo naših albuma i komentara:

Fotopic Update
Dear Fotopic Users

Fotopic and its parent company Snappy Designs Ltd are no longer trading.
Discussions are in progress with a new team to rescue part of its service and the images.

The important points to note:

The images that have been uploaded to the Fotopic servers are safe.
Our aim is to find a migration path to a new service with similar or better functionality
than Fotopic and a method for users to export their existing images.
We cannot give you a date for this just yet – please subscribe to our newsletter to be updated.
Please understand that we cannot answer specific queries at this time, but will be able to
give more information once we are live with a new service.
Thank you for your understanding.

http://www.fotopic.net/
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by IRalic »

Pa dobro, bar nesto da kazu ..

Drzim im palceve u svakom slucaju. Ako nista drugo da budemo u mogucnosti da snimimo sadrzaje galerija na komp.
Iako takodje skoro sve te fotke negde imam, sad ih ponovo birati, smanjivati, ajjjj ..
a ovako samo "skinuti" cele albume, pa takve kakve jesu prebaciti na neki drugi servis.



POzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by barda »

Zna li neko dešava li se nešto sa Fotopic-om, ili da prebacujemo najbolje albume u Picasu, dok nas još sećanje služi? :cry:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by bluealek »

Izgleda da niko ništa ne zna. A na onoj stranici se mesecima ne pojavljuje nikakva nova informacija :-(
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by barda »

Tu sam se baš dobro opeka, i sada sam razvio potpuno drugi sistem čuvanja, i označavanja komentara na slikama (upisujem ih u Caption EXIF-a) u Lightroom-u
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by bluealek »

Da, to ti je pametna navika, ali podrazumeva dodatni posao u fazi obrade slika. Ja se još uvek kao nešto nadam da će nekome da dođe iz d..... u glavu da bi stavljanjem na raspolaganje zarobljenih kolekcija na Fotopic serverima mogao nešto para i da ućari. Siguran sam da bi SVAKO bio voljan da plati desetak evra da dobije mogućnost da uradi bekap. A kad pogledaš koliko je naloga blokirano, to nije mala kinta.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by IRalic »

bluealek wrote:Da, to ti je pametna navika, ali podrazumeva dodatni posao u fazi obrade slika. Ja se još uvek kao nešto nadam da će nekome da dođe iz d..... u glavu da bi stavljanjem na raspolaganje zarobljenih kolekcija na Fotopic serverima mogao nešto para i da ućari. Siguran sam da bi SVAKO bio voljan da plati desetak evra da dobije mogućnost da uradi bekap. A kad pogledaš koliko je naloga blokirano, to nije mala kinta.

Prevedi to sto si napisao na engleski, i posalji vlasnicima ;) I naravno dogovori svoj procenat ;)
i naravno besplatan backup za sve freebajkere :mrgreen:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by barda »

Da, evo mog workflow-a šta se sve dešava kada se vratim sa slikama sa neke freebiking vožnje (da ljudi čisto dobiju predstavu što se toliko čeka na slike :wink: )

RAW fotografije do JPG za sajt (koristim Lightroom):

Importovati slike (osnovna podešavanja, key)
Obraditi slike
Razvijeno01 JPG (full rezolucija)
Označiti za prikaz (pick), plavo za panorame, HDR
Spojiti panorame, HDR
Uvući ih u katalog Lightrooma
Razviti male JPG (rezolucija 1400)
Poslagati i promeniti imena slika
Uvući u LR i dodati naslove (caption)
Razviti 1400 sa potpisom (watermark)
Upload Picasa

Ima tu posla, ali kada razmaziš korisnike - ne smeš da spuštaš kvalitet :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by alazovic »

Skidajte šta vam treba dok još možete! :)
Dear Aleksandar Lazovic,

We are contacting you as a former user of http://www.Fotopic.net As you are probably aware Snappy Designs Ltd, the company running Fotopic.net, went into liquidation in 2011.
The assets of the company were bought by a private buyer in the hope of resuscitating Fotopic and integrating it into their photo portal.

Subsequently this was found to be too costly an operation to set up and run. We reluctantly abandoned our plans but were aware that users still had photographs on the site of which they had no copies.

For technical reasons it has taken us a while to get Fotopic operational again. We have only opened up Fotopic to allow existing users to view and download their pictures.
Once this process is completed the site will be shut down again. So if you have images you want to retrieve please download them soon.

You can log in using your existing Fotopic user name.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by alazovic »

Hehehe, ali ne svi, nego selektivno, a ja sam na "A" :oops:
We are providing access on a rolling basis alphabetically on a trial basis, to make sure that
our servers can cope with the anticipated load. Initially only users with usernames beginning
with “0″ to “9″ or the letter “a” will be given access. Notification will be via email.
If all goes well we will soon roll out access to more users.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by alazovic »

Malo razočaravajuće je to što nije dozvoljeno skidanje komentaras nego samo slike :(
Dakle, sve ono što smo lepo pisali u opisu naših tura - otišlo je u propast.

Možete da skidate sliku po sliku, a na "Download your pictures to safeguard them here" imate i mogućnost da sve svučete zapakovano u .zip fajlovima koji nisu veći od 10, 20... 50mb, što možete da izaberete iz padajućeg menija. Meni je ceo fotopic život stao u 3 .zip fajla po 50mb :cry:
Sve je organizovano po folderima, kako je i bilo u galerijama.

Evo mog poslednjeg tužnog fotopic ekrana:
Attachments
fotopic-info.jpg
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Fotopic umro?

Post by bluealek »

Dobro je... Čisto da se ne nerviram previše što sam zaboravio šifru, a nalog mi je bio otvoren sa e-mail adrese koju više ne koristim :P
Post Reply