yahoo group

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

yahoo group

Post by vanxee »

interesuje me zasto vec dva meseca ne mogu da postavim poruku na
freebiking group na yahoo-u? u pocetku sam mogao.
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Re: yahoo group

Post by Serb »

vanxee wrote:interesuje me zasto vec dva meseca ne mogu da postavim poruku na
freebiking group na yahoo-u? u pocetku sam mogao.
Najverovatnije zato shto te je (op aka moderator aka administrator) stavio na black sh.t list. Neshto si se zamerio administratoru. Ja sam na toj listi vecj 1.5 godinu, a imao sam sve ukupno 10 postova. Veljkovicj, inache admin na toj grupi (aka bluealek), mi je rekao da "postujem shumu".
Napravi novi user konektuj se preko drugog IP i sve uredu.

Poz Viktor
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

pa nisam se nikom zamerao, ni sa kim upadao u vatru niti svadjao i mislim da nema razloga da se tako nesto desi. Sve je pocelo kad sam pisao o Dawnhill Domination igrici, cak sam i naveo da je OFFTOPIC.
Ali, na srecu, 10min. posle postavljanja pitanja na forumu, pojavila mi se i poruka na grupi. Mozda sam trebao cekati malo duze.
Hvala u svakom slucaju.
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Veljkovic nema nikakve crne i bele liste.



Ako neko bas pocne da lupa,ili vec pise nesto neprikladno,
i nesto sto iritira ostale clanove,
onda taj moze da dospe na "moderisan rezim"
a to znaci da poruka prvo ide administratoru,
a zatim je on pusta na listu ako je sve "pod kontrolom"

Moderacija je privremena,obicno dok moderisani malo "ne ohladi"

Znamo svi za "slucaj Bardo",
a ipak,covek je jos uvek na listi,
nikada nije izbacen sa nje.
Povremenu se javi sa nekim glupostima,
neka smislenim,nekad besmislenim.
Ali sve redje,sto znaci i da on covek ima pametnija posla.


Mislim da je tvoj problem druge prirode.
Yahoo cesto ima neke svoje munje.
Mani se desilo par puta da mi se poruke izgube negde u prostranstvu cyber svemira ..
A nekad su stizale sa prilicnim zakasnjenjem,a nisam bio moderisan


Idi na profil yahoo grupe,i proveri tamo kako stoje stvari.
Moze da ti se desi da si imao "bouncing"
pa da ti je nalog privremeno suspendovan,
pa moras "da se javis" i "kazes" da je sve u redu.

Proveri na koje adrese primas postu,i koja adresa je stavljena kao default,itd..


Tesko da je problem u A.Veljkovicu,ili u nekom od drugih moderatora.
Ima covek pametnija posla ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

Hvala.
Ja stvarno nisam ni mislio da sam na nekoj "listi".
Samo me je interesovalo jer sam se cak i ponovo prijavio na yahoo i opet nisam mogao da postavim poruku.
A ni nick-name ne zelim da menjam
jer mi je to inace nick-name, tako se i potpisujem na svojim crtezima
(doduse - pise se "vamsi" ali se cita "vanksi") i takav bih hteo da budem prijatelj sa svima.
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

E pa ovako,

Posto sam i ja jedan od (trenutno 4) moderatora freebiking yahoo grupe, a uzgred moderisem i ovaj forum koliko mi vreme dozvoli. Sad sam pogledao tvoj status na grupi :)

Ti si u statusu - "moderated" tj, kad posaljes neki mail na grupu, taj mail ceka na odobrenje od strane nekog od moderatora. Ako ga niko ne odobri u mesec dana, mail se automatski brise.

Od ukupno 376 clanova, ukupno je desetak moderisanih. S' obzirom da se trudimo da budemo veoma tolerantni po tom pitanju znaci da si bas preterao u slanju nekih offtopic mailova, dugackih romana ili vec nesto slicno...

Ti si se 16. decembra prijavio na grupu i do 24. si imao dvadesetak poslatih mailova. Posle toga nemas nista do 16. marta kada ti je "prosao" jedan mail. Verovatno si krajem decembra "zaradio" moderated mode.

Iskreno, to nije nesto mnogo strasno, i sam sam jedno vreme prosle godine drzao sebe na "moderated". Desi mi se nekada da napisem neki mail, posaljem ga pa se posle toga kajem sto sam to uradio. Ovako, ima fore da se malo duze razmisli...

Suma sumarum, ako napises sadrzajan mail (po misljenju bilo kog moderatora) sigurno ce da ti prodje. U suprotnom - nema ga...

Pozdrav od mene!
Aleksandar

p.s. Ja nikog nisam stavio na "moderated" na freebiking grupi osim samog sebe :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

A. Znaci igrica je bila problem. Igrica vezana za biciklizam. I navedeno je da je OFFTOPIC. Ajd kad si tamo, pa pogledaj dal sam se nekad sa nekim svadjao, ili mi bar reci zbog cega sam moderisan. Da ubuduce ne pogresim opet. A vidim pustaju se totalno nebulozne teme bez ikakve veze sa biciklizmom, ili cak razna vredjanja i svadjanja.

Bilo mi je drago da sam nasao grupu sa kojom mogu podeliti nesto lepo i nauciti nesto, no, niti cete vi umreti bez mene niti ja bez vas. Nisam od onih koji vole biti na "crnoj listi", niti volim da sam "bad guy", pa mislim da je bolje ne biti ni na kakvoj listi nego biti obelezen.

Poz
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

vanxee wrote:A. Znaci igrica je bila problem. Igrica vezana za biciklizam. I navedeno je da je OFFTOPIC. Ajd kad si tamo, pa pogledaj dal sam se nekad sa nekim svadjao, ili mi bar reci zbog cega sam moderisan. Da ubuduce ne pogresim opet.
Moracu da te razocaram, ali gledajuci po mojoj arhivi mailova - ti si upao u moderisani rezim i pre tog maila sa igricom...
Kako arhiva kaze, dosao si u moderisani rezim u razmeni mailova pod naslovom "novi clan". Bio si malo opsirniji i moderisani rezim je bio jedan vid preventive da ne zagusimo freebiking mailbox tih dana.

Sto se samog maila sa igricom tice, trebalo bi da razumes da ga niko od nas moderatora grupe nije odobrio, dakle smatrali smo da ta tema nije interesantna za grupu. Ti mozes sa tim da se slozis ili ne, ali tako je to, jos si bio svez na grupi...
Drugi clanovi (ukljucujucu i moderatore) imaju popust na sadrzinu poruke jer se svi kako-tako znamo i umnogome tolerisemo jedni drugima pojedine izlete u offtopic.
Bilo mi je drago da sam nasao grupu sa kojom mogu podeliti nesto lepo i nauciti nesto, no, niti cete vi umreti bez mene niti ja bez vas. Nisam od onih koji vole biti na "crnoj listi", niti volim da sam "bad guy", pa mislim da je bolje ne biti ni na kakvoj listi nego biti obelezen.
Pa dobro, svako ima pravo na svoje misljenje a i druzenje sa nama je dobrovoljno. Najlakse je naljutiti se - da su svi to radili, ovde danas nikog ne bi bilo. Nadam se da ces to shvatiti i svojim diskusijama napraviti freebiking grupu jos zanimljivijom ...

Pozdrav, Aleksandar
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

Posle nekoliko zapocetih i dilitovanih odgovora, odlucih da ne odgovorim nista, jer nema smisla. Ja cu i dalje misliti da je smesno (a mozda i povredljivo) zbog cega sam ja moderisan, ti ces misliti "evo ga jos jedan pametnjakovic", i nastane nesto sto ne volim. A mogao bih da na svaki tvoj pasus pokazem da moze postojati i drugi ugao gledanja.

Zelim samo reci da NISAM ljut. Nije sve crno-belo, postoji mnogo siri spektar osecanja. Vise sam - povucen. Jer, ako neko smatra da ja ne treba da govorim, onda ja necu ni da govorim. Vrlo jednostavno, zar ne?

Necu se odjaviti sa grupe jer volim da citam sta pisete (sta ne volim - kao ubijanje zivotinja - preskocim).

U svakom solucaju - hvala ti.

Pozdrav, Vladan
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

vanxee wrote:sta ne volim - kao ubijanje zivotinja - preskocim).

Naopako ! nije valjda toga bilo !?

Jedino ako pesaci koji se krecu bici stazom (konji)
spadaju u zivotnije ;)
Jer sam ja ba spominjao neko gazenje te vrste :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

To je u redu, he he.

Treba jos videti sta da se radi sa bizonima (oni koji pored onoliko prostora voze bas po bici stazi).
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Moderisani režim

Post by nameless.developer »

O moćni moderatori FB liste,
Moja beznačajnost se pita da li je i dalje na moderisanom režimu? Ja ne dobijam poruke koje pošaljem na listu, pa nisam siguran da li svaka moja dospe ili ne dospe do onih cca 380 ljudi.


PS
Pošto nisam ljubitelj Yahoo!-a, podatke za logovanje na Yahoo! nalog sam zaboravio (nisam ih ni pamtio :? ) i ne mogu da se ulogujem da vidim da li negde postoji opcija da primam mejlove koje sam napišem i pošaljem (tada bih znao da li sam i dalje na moderisanom režimu ili nisam...).
Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Moderisani režim

Post by IRalic »

nameless.developer wrote: Pošto nisam ljubitelj Yahoo!-a, podatke za logovanje na Yahoo! nalog sam zaboravio (nisam ih ni pamtio :? ) i ne mogu da se ulogujem da vidim da li negde postoji opcija da primam mejlove koje sam napišem i pošaljem (tada bih znao da li sam i dalje na moderisanom režimu ili nisam...).[/i]


e to ti nije trebalo (da zaboravis svoj jahoo ID i pasword)


Jer bez njega nema podesavanja naloga.
Ne mozes da menjas adresu na koju se salju mejlovi,
ne mozes da resis bouncing situacije,kada ti account ostane blokiran,itd itd ..

Napravi lepo nov,pa se ponovo upisi na listu,i ovaj put zapisi,
i nemoj da zaboravis gde si napisao pasword i ID ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Moderisani režim

Post by alazovic »

nameless.developer wrote:O moćni moderatori FB liste,
Moja beznačajnost se pita da li je i dalje na moderisanom režimu? Ja ne dobijam poruke koje pošaljem na listu, pa nisam siguran da li svaka moja dospe ili ne dospe do onih cca 380 ljudi.
O prosti korisniče freebiking liste :)
Moja malenkost mora da te upozna sa par surovih istina:
- NE, ti ti nisi u moderisanom režimu, a nisam ni primetio da si ikada bio :)
- Tužno je to što si zaboravio pass za svoj Yahoo nalog, inače bi ovo mogao i sam da vidiš
- Srećan si čovek što koristiš Gmail account za grupu/grupe (kao i ja recimo) ali ima tu jedna kvaka - Gmail (zbog svoje interne strukture tj načina na koji smešta mailove u okviru account-a) smatra da ti nemaš potrebu da primiš mail koji si sam poslao na grupu... Ako gledaš poštu na webu preko browsera, primetićeš da su svi mailovi u okviru jednog naslova smešteni u jednu konverzaciju. Kada bi stizala sa grupe i tvoja poruka, onda bi imao dve identične poruke u konverzaciji, što bi bilo bezveze. Ovako, oni su to presekli - nema povratnog maila i to je to. Treba se samo naviknuti.
Uzgred, sa Gmail-a primam poruke u e-mail klijent samo zbog neke arhive, poruke čitam u browseru :)
Mada mi je i arhiva lepša za pretraživanje u samom Gmail okruženju FireFox-a.

Toliko... Nije sve do nas, nešto je i do vas :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

A ja ne dobijam uopste poruke vec oko nedelju dana. A svaki dan sam isao na yahoo. Pa moram da odem direktno na grupu da bih video nove poruke.
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
Post Reply