yahoo group

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

nameless, maznuo sam ti onu poruku koja je bila na ovom mestu, izbacio prvi deo (onaj o moderisanosti) i stavio kao posebnu temu jer smatram da je interesantna za mnoge koji korista OE a prešli bi na neki drugi klijent...
The Bat je jedno sasvim rayumno rešenje :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

nameless, maznuo sam ti onu poruku koja je bila na ovom mestu, izbacio prvi deo (onaj o moderisanosti) i stavio kao posebnu temu
Može, može :P

TheBat! je zaista odličan program, naročito za one ljude koji žongliraju sa više (desetina) hiljada mejlova!

Evo linka do te teme, svi sa FB liste ga trebaju pročitati:
Savet za The Bat - grupisanje poruka istog thread-a
Image
User avatar
ugi
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2005, 13:18

Black list, il' nesto drugo?

Post by ugi »

Nego da li jos nekom ne stizu pojedine poruke sa Yahoo grupe?
Recimo vec poodavno neprimam Raliceve mailove (ostali su na broju).
Predpostavljam da je stvar u mom provajderu (SCNet), al' ajde da vidim da li jos neko ima slicne probleme... ...i kako ih resiti...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Black list, il' nesto drugo?

Post by IRalic »

ugi wrote:Nego da li jos nekom ne stizu pojedine poruke sa Yahoo grupe?
Recimo vec poodavno neprimam Raliceve mailove (ostali su na broju).
Predpostavljam da je stvar u mom provajderu (SCNet), al' ajde da vidim da li jos neko ima slicne probleme... ...i kako ih resiti...


Hmm,zanimljivo !

Bas se Nenad Supurovic zalio kako me uvek "vadi iz korpe,gde su vijagre i ostali .."
Cak sam i ja ponekad dobijao svoj mailove(koji se vracaju sa liste) oznacene kao "spam"
dok sam imao ukljucenu 'spam zastitu" kod provajdera.

Srecom sa ubrzo shvatio kao je njihova "zastita" potpuno debilna,
te ne dobijam pola mailova koji su mi poslati.

U mom slucaju sam provalio da kada mail saljem preko proxy servera (speedy.neobee.net)
onda mi mail stigne oznacen kao spam.
A kada saljem bez upotrebe proxy servera,onda bude sve ok.


Dakle moj savet,batali svaku zastiti koji ti tvoj provajder nudi,
nabavi The Bat! i preuzmi kontrolu nad odlucivanjem koji ces mail da primis a koji ne.

POzzzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

moder(L)isanje

Post by vanxee »

Eto, i posle nekoliko meseci kako nisam postavio nijedan post,
jos uvek sam moderisan.
A samo sam se i ja zahvalio C_Zoranun kao i Milan Boric:

"Evo, i ja se zahvaljujem javno i komunalno.
Takodje se zahvaljujem i Milanu i Zokiju sto
su me uopste vodili sa njima.
Sto se mene tice, bilo je prelepo."

Samo tri prostoprosirene recenice.
A? Koji sam ja kriminalac, sta kazete?
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: moder(L)isanje

Post by alazovic »

vanxee wrote:Eto, i posle nekoliko meseci kako nisam postavio nijedan post,
jos uvek sam moderisan.
A samo sam se i ja zahvalio C_Zoranun kao i Milan Boric:
Sorry, ali ja (kao 1/3 aktivnih moderatora) je nisam odobrio iz razloga sto sam bio jako popustljiv u poslednje vreme pa sam uveo malo strozije kriterijume, pustam samo postove koji sadrze informacije interesantne celoj freebiking populaciji. Ovaj tvoj mail mi je suvise licio na pozdrave (zelje i zestitke), te ga nisam pustio...

Jako mi je zao sto i ostali moderatori nisu nasli za shodno da odobre tu poruku.

Milanova poruka je prosla zato sto on nije u moderisanom rezimu, sto ne znaci da ne bi prosla i da je moderisan...

Pozdrav, L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: yahoo group

Post by bluealek »

Serb wrote:
vanxee wrote:interesuje me zasto vec dva meseca ne mogu da postavim poruku na
freebiking group na yahoo-u? u pocetku sam mogao.
Najverovatnije zato shto te je (op aka moderator aka administrator) stavio na black sh.t list. Neshto si se zamerio administratoru. Ja sam na toj listi vecj 1.5 godinu, a imao sam sve ukupno 10 postova. Veljkovicj, inache admin na toj grupi (aka bluealek), mi je rekao da "postujem shumu".
Napravi novi user konektuj se preko drugog IP i sve uredu.

Poz Viktor
Napraviš novi user i sve je u redu, pod uslovom da sa novim userom dobiješ i novi mozak, a to je već malo teže. Stari mozak na novom useru će kad tad ponovo početi da pravi gluposti koje će te dovesti na moderisani režim. Doduše, neki ljudi su sposobni da uče na sopstvenim greškama, pa čak i sa starim userom vremenom siđu sa moderisanog režima (na primer bardo, nameless.developer...). Priznajem, desi se i da neko mesecima nije skinut sa moderacije iako za to vreme nije pokušao da napravi nikakvu glupost, ali u takvim slučajevima sva opravdana kuknjava se uvažava.
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

Napraviš novi user i sve je u redu, pod uslovom da sa novim userom dobiješ i novi mozak, a to je već malo teže. Stari mozak na novom useru će kad tad ponovo početi da pravi gluposti koje će te dovesti na moderisani režim.
Ma bre Sale, kakve sam ja to velike 'GLUPOSTI' pravio???
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

:idea: Kupio si capriolo :lol:
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

Kupio si capriolo
Jooj, ovo ti je bilo stvarno dobro!
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

vanxee wrote:Jooj, ovo ti je bilo stvarno dobro!
Zamisli da je Ralić moderator, dobio bi kick&ban ;)
Sad, štaznam, meni nisi delovao razblebetano (?), a i kako da se 'upoznaš' sa ljudima sa kojima ćeš danas-sutra eventualno opaliti na neku turu ako svi samo ćutie ili ispaljuju kratke, jezgrovite informacije? LM, izgleda da je taj opušteniji deo fribajkiranja prepušten forumu. Sou bi it.
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

a i kako da se 'upoznaš' sa ljudima sa kojima ćeš danas-sutra eventualno opaliti na neku turu
TO I JESTE bila moja poenta.
Hvala ti na razumevanju. To bih ja ocekivao od svakog clana - da kaze nesto o sebi.

Ne da bih saznao da li je neko ovakav ili onakav (preke naravi, smor, temperamentan, povucen), to se otkrije kroz neko vreme, nego koja su im interesovanja, hobiji, cime se bave i samim tim uciniti putovanje zanimljivijim ako nam se afiniteti poklapaju. Za jednodnevne ture to i nije toliko bitno, ali na 5-6-10 dana i tekako je bitno. Meni.

Npr. rekao sam da sam vegetarijanac, sto znaci da cu rado kuvati za druge u mojim posudama ali nikako meso. Ne volim vutru i drogiranje - zamisli da 5 dana spavam u satoru sa osobom koja je stalno naduvana (svako ima pravo da radi sta hoce, naravno, ne sporim, ali ne mora sa mnom).

Misljenja sam da na visednevnim turama se NEMORA pricati samo o biciklama i delovima za iste.
Ono sto znam da nisam uradio je da nikog nikad nisam uvredio, popljuvao, omalovazio, itd. na listi (osim sto sam tebe nazvao "Miki", heh, izvini) niti sam "raspaljivao teme" i mislim da je to najvaznije.

Jebi ga, momak se malo osetio da je nasao istomisljenike, pa se obradovao i malo vise otvorio. Eto greha!

PS: najbolje je kad moderatori pisu total offtopic ili razne uvrede i sami sebe pustaju da prodju na listu. Al sta ces, oduvek je trako bilo.

PS2: eto, opet sam se raspricao (raspisao).
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
User avatar
vanxee
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2005, 10:37
Location: Bgd Mirijevo
Contact:

Post by vanxee »

Ovaj tvoj mail mi je suvise licio na pozdrave (zelje i zestitke), te ga nisam pustio...
Citiram sa liste:
"" > Molim interesente da me kontaktiraju na 064/1159852 što je pre moguće, jer
> konačan plan kretanja zavisi od raspoloživosti vozača.

Da ste javili ranije ja bih se latio posla. Ovako me uhvatise iz jedne
medjunarodne kurirske sluzbe da im sljakam. Menjam lika koji dobija
godisnji. Tako je to. Okrece se kolo srece.

Zelim vam lep provod i ravna brda. :-))) I naravno dobra vozaca. Da nebude
juce polozio, pa da proba posle juga malo jachu machinu. :-)) ""


Ovo ti, dragi moj ALazovicu, nije licilo na "pozdrave (zelje i cestitke)"?
Zar ne bi ovo trebalo da se posalje ko privatna poruka?
A jes'! Covek nije mode(l)risan, nije pravio nikakve "gluposti" (sto bi rek'o doticni drug), pa mu se gleda kroz prste.
-----
Vanxee the Forbidden Elf
bike + backpacker = BIKEPACKER
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ja stvarno tebe ne razumem:

Jel ti hoces da se ovde prepiremo zbog nekih nebitnih stvari ili da se druzimo u interesu freebikinga?

Ja sigurno NECU da iskljucim moderisani rezim nekome koga ja nisam prebacio u taj mod ali cu naravno da mu moderisem poruke i da pustim samo one koje su za moje pojmove u duhu liste. Mislim da je to jasno i normalno.
Ako ja vec nekog prebacim u moderisani mod, njega imam pravo i da vratim, kao sto sam vec i radio.

Ova poluprivatna diskusija polako pocinje da mi smeta i verovatno cu je zakljucati ako se bude nastavila u ovom smeru. Naravno da vise necu ni komentarisati ovaj topic jer smatram da je davno sve objasnjeno...

Pozdrav, Aleksandar
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote::idea: Kupio si capriolo :lol:

hahaha !!!! cuj dobro ? MNOGO dobro ! :-) LOL !!
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply